Fordulatos meccsen, hetesekkel jutott döntőbe az ETO

2018.03.31. 12:45
A női kézilabda Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjében a Győr drámai csatában, 25–25-ös rendes játékidő után hétméteresekkel 5–4-re legyőzte a Ferencvárost, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba.
A MÉRKŐZÉSRŐL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

TÖRÖK BÓDOG NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
NÉGYES DÖNTŐ, ELŐDÖNTŐ

FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 25–25 (12–15) – hétméteresekkel 4–5
Papp László Sportaréna, 9000 néző. V: Andorka, Hucker
FTC: Bíró – LUKÁCS 6, Pena 3, Kovacsics 2, Snelder 1, Jovanovics 2, Schatzl Nadine 3 (1). Csere: SZIKORA, Szekeres, Van der Heijden 3 (1), Mészáros, Szucsánszki 2, HORNYÁK D. 3, Háfra.
Edző: Elek Gábor
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1 (1), GROOT 5 (1), Broch 3, AMORIM 6, Hansen 2, Görbicz 3 (2). Csere: GRIMSBÖ (kapus), Puhalák 3, Althaus, González 1, Knedlíková 1.
Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
10. perc: 2–5. 15. p.: 6–6. 21. p.: 7–9. 27. p.: 9–13. 35. p.: 14–18. 44. p.: 17–19. 49. p.: 21–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 9/4
Elek Gábor: – Gratulálok a Győrnek, nagyszerű mérkőzés volt. Az első félidőben a védekezésünk feszessége nem volt olyan, amilyen kellett volna. A sportág propagandája volt a meccs, tavaly kis szerencsével mi győztünk, most a Győr. Szeretnénk a győriekkel még az idén újra itt találkozni.
Ambros Martín: – Nagyon jó meccset játszottunk fantasztikus hangulatban, tavaly a döntőben az FTC nyert, most az elődöntőben a Győr. Nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült.

A MÁSIK ÁGON
ÉRD–SIÓFOK 23–23 (9–11) – hétméteresekkel: 4–3

Rengeteg néző, jó hangulat várta a csapatokat a Papp László Budapest Sportarénában, és a szurkolóknak nem is kellett csalatkozniuk, hiszen a kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében nagy csatát vívott a Ferencváros és a Győri ETO.

Az első félidőben jobban játszott a Győr. Már a tizedik percben időt kellett kérnie Elek Gábornak, és a jó szó használt is, mert 2–5-ről percek alatt egyenlített a Ferencváros. Ebben az időszakban többször is hetest dobhatott az ETO, de rövid időn belül háromszor is hibáztak.

Ennek ellenére megint sikerült a győrieknek ellépnie, és a félidő végére állandósult a háromgólos előny. Ez akár négyre is hízhatott volna, de a félidő utolsó pillanataiban Broch elhibázta a ziccert. (12–15)

A második félidőben eleinte nem változott a meccs képe, a Győr már négy góllal vezetett, az FTC csak futott a pénze után. 15–19-nél a Ferencváros megrázta magát, és elkezdett felzárkózni. Talán hamarabb is sikerült volna a felzárkózás, de ezen a napon a Fradinak is meggyűlt a baja a hetesekkel, négyszer is hibáztak.

Remek volt a meccs, és amikor a 49. percben Kovacsics Anikó egyenlített, teljesen nyílttá vált a küzdelem. Csakhogy ettől kezdve a Ferencvárosnál volt végig az egygólos előny, de Amorim nagy formában játszott, és többször is egyenlített. (25–25)

Az utolsó percben a Ferencváros támadhatott a győztes gólért, de a végén Pena a lécet találta el, így jöhettek a hétméteresek. Az utolsó párig nem tudtak hibázni a játékosok, amikor is Nerea Pena Grimsbőt találta el, Hansennek viszont helyén volt a szíve, és döntőbe lőtte az ETO-t.

HÉTMÉTERESEK

Hansen bedobta, döntős a Győri ETO! (4–5)
Pena
lövését Grimsbö védte!
González szépen a bal alsóba lőtt. (4–4)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Pena lövése kapufa, jönnek a hetesek!
60. perc: Fél perc maradt, ferencvárosi időkérés.
60. perc: Schatzl
lövését Grimsbö védte. A kipattanó a Fradié.
59. perc: Amorim
nagy lövése beakadt a bal alsóba. 25–25
59. perc: Győri időkérés. Másfél perc van hátra.
58. perc:
Kölcsönös hibázások után óvatosabban támadott a Ferencváros, majd Hornyák kiszorított szögből bedobta. 25–24
56. perc: Schatzl
került helyzetbe, belőtte, majd azonnal egyenlített a Győr Groot révén, ráadásul Szekerest kiküldték két percre. 24–24
55. perc: Pena
lövése ment mellé a blokkról.
55. perc: Hornyák
betört, és gólt lőtt, de szinte azonnal egyenlített az ETO Amorim révén. 23–23
55. perc: Időt kért a Ferencváros.
54. perc: Görbicz
nagy lövését védte Szikora.
53. perc:
Elrontott FTC-támadás után esély adódott az ETO előtt, hogy visszavegye a vezetést.
52. perc: Puhalák
kapott remek átadást, és biztosan dobta be a ziccert. 22–22
51. perc:
A hetest Schatzl bedobta. 22–21
51. perc: Kovacsics
szép átadásával Hornyák törhetett volna be, de hetest érően megállították.
50. perc: Althaus harcolt ki hetest. A hetest Görbicz a jobb alsóba lőtte. 21–21
50. perc: Vezet az FTC! Hornyák
labdát szerzett, adta Lukácsnak, aki a bal alsóba pattintott. 21–20
49. perc: Egyenlő! Kovacsics
betört, és szépen lőtt a bal alsóba. 20–20
48. perc: Hansen
lépéshibája után az egyenlítésért támadott a Fradi.
48. perc: Egy gólra feljött a Fradi, jött is a győri időkérés.
48. perc: Lukács
lerohanásból biztosan bedobta a ziccert. 19–20
47. perc:
Rossz bejátszás után Amorimot megállították.
47. perc:
Jó blokk után indulhatott az FTC, de Lukácsot utolérték.
46. perc: Pena
alsó lövése bezúdult a kapuba. 18–20
45. perc: Groot
lövése a kapufáról Szikora kezéről pattant a kapuba. 17–20
44. perc: González
ziccert hibázott, de Ferencváros elügyetlenkedte a támadást.
44. perc: Szikora
nagy védése adott reményt a Fradinak, és Szucsánszki betörésből volt eredményes. 17–19
43. perc:
Nem tudta kihasználni a Fradi, mert Hornyák lövését védte Grimsbö.
41. perc:
Újabb hetes a Győrnek, Görbicz a kapufára dobta...
42. perc: Puhalák
vonalra lépett, majd Lukács lőtt szép gólt a jobb szélről. 16–19
40. perc:
A hetest Van der Heijden kihagyta. Ez már a negyedik kihagyott hetes volt.
40. perc: Pena
tört be, és hetest harcolt ki. Csakhogy ezt be is kellene lőni...
40. perc:
A Ferencváros elvesztette a labdát, de Knedlíková fölé lőtt.
39. perc:
A hetest Görbicz bedobta. 15–19
39. perc: Groot
került helyzetbe, de Snelder hetest érően bántotta, ráadásul ki is küldték két percre.
37. perc: Hansen maradt nagyon egyedül, és könnyű gólt szerzett, majd Snelder lőtt a bal alsóba. 15–18
36. perc:
Labdát szerzett a Fradi, de egy rossz átadás után már jöhetett is a Győr.
35. perc:
Egy kipattanó után Schatzl szedte össze a labdát, és bedobta. 14–17
34. perc:
Passzívat jeleztek a bírók, de ez sem volt akadály Grootnak, aki betalált. 13–17
33. perc: Amorim
törte meg a jeget, majd Hornyák szépített betörésből. 13–16
32. perc:
A hetest Kovacsics kihagyta!
32. perc: Fradi-hetes és emberelőny!
31. perc: Bódi hetese kimaradt, mert Szikora védett.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, jobban játszik a Győr, és három góllal vezet. 12–15
30. perc:
Szépen kijátszották ugyan, de Broch teljesen szabadon fölé dobta.
30. perc: Húsz másodperc van hátra, Győri időkérés.
30. perc: Lukács
szép ejtésével jött közelebb a Fradi. 12–15
29. perc: González
lövése a blokkról pattant be. 11–15
29. perc: Görbicz
góljára Szucsánszki válaszolt egy hatalmas átlövéssel. 11–14
27. perc: Lukács Viktória
kapott jó labdát, felugrott a jobb szélen, és a bal alsóba pattintott. 10–13
27. perc: Broch
befordult, nem tudták szerelni, hetes a Győrnek. A hetest Bódí a jobb fölsőbe vágta. 9–13
26. perc:
Maradt a labda a Fradinál, de Pena lövését Grimsbö védte.
26. perc: Hansen
odacsapott, hetes és kiállítás. Pena a hetest kapufára dobta.
azonban úgy lőtt, hogy túljutott. Három gól a győri előny. 9–12
25. perc:
Heteshez jutott a Fradi, de hiába volt bent látszólag a labda, a bírók szerint nem jutott át teljes terjedelmével a gólvonalon.
25. perc: Knedlíková
kapott jó labdát a jobb szélen, be is pattintotta a rövidbe. 9–11
23. perc: Pena
nem talált játszótársat, ezért egyedül oldotta meg. 9–10
23. perc: Előbb Van der Heijden,
majd Amorim lőtt gólt villámgyorsan. 8–10
22. perc:
A hetest Groot mellé dobta. A harmadik kihagyott győri hetes.
22. perc: Kiss Éva
védése után a háromgólos előnyért indult az ETO. Knédliková hetest harcolt ki.
21. perc:
Nem váratott sokat magára a válasz, Yvette Broch növelte kettőre a győri előnyt. 7–9
21. perc: Van der Heijden
ezúttal jobban célzott, betalált. 7–8
20. perc:
Elpuskázott Fradi-támadás után heteshez jutott a Győr. Groot ezúttal bedobta. 6–8
19. perc:
Végletekig kijátszott akció végén Puhalák lőtt cunderből a hálóba. 6–7
18. perc: Van der Heijden
lőtt nagyon mellé.
17. perc:
Heteshez jutott az ETO. Amorim kiharcolta, Groot kihagyta, mert Bíró nagyot védett.
16. perc: Amorim
lövése mellé szállt, Snelder lövését Kiss védte.
15. perc:
A hetest Van der Heijden belőtte. 6–6
15. perc:
Hetes és két perc. Grootot küldték ki.
15. perc: Groot
lövése kijött Bíróról, de maradt a labda a Győrnél, és Amorim belőtte. 5–6
13. perc: Althaus
lökött, Lukács gyorsan indult, és máris egyenlítettek a budapestiek. 5–5
12. perc:
Győri lövést kaparintott meg Bíró, az ellentámadásból Pena jól bújt ki a védők között, és a kapu bal oldalába lőtt. 4–5
11. perc: Kovacsics
találta meg a rést, és a bal fölsőbe lőtt. 3–5
10. perc: Kovacsics
betört, Broch lerántotta, kiállították.
10. perc: Ferencvárosi időkérés.
10. perc:
Technikai hibák özöne után Broch kapott nagy átadást, és be is vágta. 2–5
9. perc: Bíró
szép védése után Sneldernél láttak szabálytalanságot, újra jöhetett a Győr.
8. perc: Lukács
hiába lőtte be, vonalra léptek, ezért nem adták meg a bírók.
8. perc: Amorim
nézte meg a bal alsót, és remekül be is talált. 2–4
7. perc: Jovanovics
sem találta el a kaput, nincs egyenlítés.
6. perc:
Hetest kapott a Győr, amelyet Görbicz mellé lőtt!
5. perc:
Sokáig támadott az FTC, Pena lövése viszont mellé szállt.
3. perc:
Kölcsönösen elügyetlenkedett támadások után Groot egy lövőcsel után lőtt a bal alsóba. 2–3
2. perc:
Gyorsan egyenlített a Fradi, megint csak Jovanovics talált a hálóba. 2–2
2. perc:
Előbb a szélről Puhalák, majd gyors labdaszerzés után Groot lőtt gólt. 1–2
1. perc:
Az első támadás a Fradié, és mindjárt góllal nyitottak Jovanovics révén. 1–0
1. perc: Elkezdődött az elődöntő, a Ferencváros tiszta zöldben, az ETO tiszta fehérben játszik.

NÉGYES DÖNTŐ (Papp László Budapest Sportaréna)