Női kézi MK: nincs újvárosi bravúr, Győr–FTC döntő lesz

2017.04.01. 17:36
Kovacsics Anikó hét gólt szerzett a mérkőzésen (Fotó: fradi.hu/Békefi András)
A papírformának megfelelően a Ferencváros lesz a Győr ellenfele a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében. A fővárosi csapat 33–29-re nyert a Dunaújváros ellen az elődöntő második mérkőzésén, előtte a Győr 34–14-re verte meg a Debrecent.

A Fradiban újra játszott az Érd ellen a lábára komoly ütést kapó Schatzl Nadine, de ott volt a keretben a derekával bajlódó Hornyák Dóra is, még ha pályára nem is lépett. Csakúgy, mint a térdét fájlaló Zácsik Szandra, akit nem is neveztek a mérkőzésre.

A Ferencváros az első félidőben 15–9-re elhúzott, úgy tűnt, akár már az első harminc percben eldőlhet a mérkőzés. A Dunaújváros azonban felzárkózott, és a kecskeméti Messzi István Sportcsarnok eredményjelzője 18–15-öt mutatott a szünetben.

A kevesebb gólt hozó második játékrészben is sokáig lőtávolságon belül voltak az újvárosiak, de a bravúr nem sikerült nekik, ráadásul a hajrában súlyosnak tűnő sérülést szenvedett fiatal átlövőjük, Kemény Dóra.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KECSKEMÉT
ELŐDÖNTŐ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 33–29 (18–15)
Kecskemét, 1500
néző. V: Bíró, Kiss O.
FTC: SZIKORA – Lukács 3, Pena 1, SZUCSÁNSZKI 7 (4), Snelder 3, KOVACSICS 7 (1), Schatzl. Csere: Bíró (kapus), Szekeres, Mészáros R. 1, Szarka, JOVANOVICS 5, Faluvégi 3, Monori 3. Edző: Elek Gábor
DUNAÚJVÁROS: Csapó – Klujber 2, KOVÁCS ANNA 10 (4), Szalai 4, Cifra 1, Micijevic 1, Rácz-Vincze 3. Csere: Pálinkás (kapus), Kudor 2, Karnik, Takács D. 1, Nick 1, Kemény 2, Grosch 2, Gindeli, Hornyák B. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 13. p.: 7–6. 17. p.: 9–8. 24. p.: 13–8. 26. p.: 16–10. 38. p.: 20–17. 45. p.: 23–19. 50. p.: 27–21. 56. p.: 30–24
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4
Elek Gábor:
– A győzelemnek örülök, de voltak gondjaink a koncentrálással, és ez a döntőben biztosan nem fér bele. Amikor visszakapaszkodott a Dunaújváros, akkor azért mindig összeszedtük magunkat.
György László: – A vereséggel sosem lehet elégedett az ember, ám összességében jól tartottuk magunkat. A meccs utolsó szakaszában már a bronzmérkőzésre is tartalékolnunk kellett, mert vasárnap a kulcsemberekre még nagyobb szerep hárul, a fiatalok viszont megállták a helyüket.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC-TVP 34–14 (20–8)
néző. V: Felhő, Öcsi
GYŐR: KISS É. – BÓDI 4, N. Mörk 3, GÖRBICZ 6 (3), BROCH 3, Amorim 4, Hársfalvi 2. Csere: Grimsbö (kapus), Groot 1, al-Gaui 1, TOMORI 5, PUHALÁK 3, Pál T. 2. Edző: Ambros Martín
DVSC: Horváth-Pásztor– Varsányi 2, Punyko 3, Garbuz 1, Sirián 1, Jezsikava 2, Kelemen 2. Csere: Lajtos(kapus), Deszpotovics, Pénzes 1 (1), Marincsák 1, Tóvizi, Tóth M., Csáki, Siska 1, Szabó P. Edző:Tone Tiselj
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 7. p.: 4–1. 16. p.: 10–6. 25. p.: 17–7. 38. p.: 23–11. 49. p.: 28–13. 54. p.: 31–13. 57. p.: 32–14
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Az utóbbi időben egyre jobban játszunk, és a mostani teljesítményünkkel is nagyon elégedett vagyok, főleg a védekezéssel. A döntőben is az lesz a legfontosabb, hogy még jobban játsszunk, bár természetesen a győzelem a célunk.
Tone Tiselj: – A Győr megmutatta, mennyivel jobb csapat, hiába próbáltuk megnehezíteni a dolgát. A védekezésünkkel hellyel-közzel elégedett vagyok, a támadójátékunkkal kevésbé. A bronzmeccsen mindent megpróbálunk.