Női kézi MK: ahogy várható volt - Fradi-Győr lesz a döntőben

2015.03.28. 19:17
Heidi Löke volt a győriek sikerének egyik letéteményese (Fotó: Veres Viktor)
A női kézilabda Magyar Kupa final four elődöntőjében a Győri Audi ETO KC a papírformának megfelelően 29–18-ra megverte az Érdet, ezzel bejutott a vasárnapi döntőbe, amelyben az MTK-t 18 góllal legyőző Ferencváros lesz az ellenfele.

A Győri ETO annak ellenére is magabiztos előnyt kovácsolt magának az első félidőben, hogy támadógépezete nem pörgött maximális fordulatszámon. A hazaiak 7–6 után 6–0-s sorozatot futottak, ezzel megnyugtató fórból várhatták a második játékrészt.

A szünet után fokozatosan nőtt a két csapat közti különbség, amely az 54. percben tetőzött, amikor már tizenkét góllal vezetett a négyes döntő házigazdája. A Győr sokat hibázott, ám az Érd számára így is nagy falatnak bizonyult, a vendégek nem tudták felborítani a papírformát.

A másik ágon a Ferencváros és az MTK összecsapása még inkább egyoldalú találkozót hozott, a zöld-fehérek 18 gólos győzelmet arattak. A Fradi kiválóan kezdte a meccset, Elek Gábor tanítványai igyekeztek minél hamarabb pontot tenni a mérkőzés végére, ami sikerült is – a 12. percben már kilenc góllal (12–3) mentek.

A szünetre tizenhárom gólos fórral vonuló FTC a második félidőben még magabiztosabbá tette sikerét, bár ekkor már tartalékoltak erejükkel a holnapi döntőre. A bajnokság alapszakaszának utolsó előtti helyén záró MTK nem tudott felnőni a feladathoz, a találkozó nem idézte egy vérbeli final four meccs színvonalát.

GYŐR:
HERR O. 1 – Bódi 2, Szeny 5, KOVACSICS 5 (4), LÖKE 6, Aguilar 3, Korsós. Csere: Grimbs, Csapó (kapusok), Planéta 2, Hornyák Á. 1, V. Milanovic-Litre 1, Szepesi 1, Knedlíková, S. Müller 2, Morena. Edző: Ambros Martin
ÉRD: Janurik – KRPEZS 6 (2), Kovács A. 1, Szekeres 1, Kisfaludy 1, Klivinyi 2, Schatzl 2 (1). Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Pálos-Bognár 1, S. Vukcsevics 1, Kosztyukova, Signaté 1, Takács K. 2 (1), Nick. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 11. p.: 5–4. 17. p.: 9–6. 20. p.: 11–6. 26. p.: 14–8. 34. p.: 19–11. 43. p.: 21–14. 50. p.: 25–15. 57. p.: 28–18
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/4
Ambros Martin: – Gratulálok a csapatomnak, és elégedett vagyok a játékkal is. Elértünk első idei célunk kapujába, amely mindenképpen fontos mérföldkő. Építkezünk szorgalmasan, meccsről-meccsre, szeretném látni továbbra is a javuló játékot.
Szabó Edina: – Sajnálom, hogy csupán a játékidő negyedéig tudtunk mérkőzésben maradni. Azok, akik a második félidőben lehetőséget kaptak, jól színesítették a játékunkat.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MTK BUDAPEST 42–24 (24–11)
Győr, 500
néző. V: Felhő, Öcsi
FTC:
SZIKORA – Kovacsicz 3, PENA 7 (2), Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 2, Tomori 7, Szarka 1. Csere: Tomasevics (kapus), Soós, Cifra 4, Lukács V. 2, HÁFRA 9 (1), Vérten, Mészáros R. 1, Mód 1, Tóth M. 3. Edző: Elek Gábor
MTK: Blazek – Varga N. 1, Kovács G. 2, Wolf 1, Kollár-Ábrahám 2, Horváth D. 1, SZÁDVÁRI 5. Csere: Ignácz-Pethő (kapus), Csuka 2, Barna 3, Valovics 2, Khouildi 3, Fekete B. 1, Urfi 1. Megbízott edző: Stranigg Ferenc
Kiállítások: 16, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/–
Elek Gábor:
– Örülök, hogy ilyen sok fiatal játékosunknak lehetőséget adhattam, akik éltek a bizalommal. A vasárnapi döntő azonban már egészen más meccs lesz, teljesen más játékkal.
Stranigg Ferenc: – Számunkra a bronzmérkőzés és a rájátszásra felkészülés a fontos, ezt szolgálta a sok csere. A legnagyobb problémánk az volt, hogy a játékosok nem nyújtottak olyan teljesítményt a pályán, amelytől elfáradhattak volna.