Jó játékkal, biztosan győzte le Romániát a magyar női válogatott

2016.11.27. 18:32
Görbiczék jó játékkal hangoltak az Eb-re (Fotó: Földi Imre)
A kolozsvári Kárpát-kupán a holland B-válogatott legyőzése után a döntőben Románia legjobbjai ellen lépett pályára a magyar női kézilabda-válogatott az aranyért. Rasmussen lányai a szombati küszködés után ezúttal remek játékkal verték Romániát, és ötgólos különbséggel, megérdemelten szerezték meg a Kárpát-kupát. A csapat legjobbja Klivinyi Kinga volt.

KÁRPÁT-KUPA
DÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 29–24 (14–12)
Kolozsvár, Sala Polivalenta, 4000 néző. Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok)
Románia A:
Dedu – M. Neagu 1, Geiger 5, Manea 1, Bradeanu 1, Zamfir 4, Elena 2. Cserék: Voicu (kapus), Buceschi 5 (3), Szűcs, Zamfirescu 1, Pintea, Chirichuta, Chintoan 1, Chiper 2, Laslo, Udristoiu 1.
Szövetségi kapitány:
Ambros Martin.
Magyarország:
Kiss – Erdősi 3, Szucsánszki, Szekeres, Kisfaludy, Kovacsics, Lukács 3. Cserék: Janurik (kapus), Kovács 2, Görbicz 8 (4), Klivinyi 10, Triscsuk, Dombi, Bódi 2, Hornyák, Schaztl 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen.
Hétméteresek:
7/4, illetve 5/4
Kiállítások:
6, illetve 6 perc
A 3. helyért: Hollandia B-Románia B 26-26, hétméteresekkel 5-3
Kim Rasmussen, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
– Okosan, igazi csapatként játszotunk, védekeyésben mindig megvolt egymás megfelelő kisegítése. A győzelem örömét azonban beárnyékolja, hogy már a második percben elvesztettük Szucsánszki Zitát és Kovacsics Anikót, jelenleg úgy tűnik, hogy egyikükre sem számíthatok az Európa-bajnokságon. Át kell gondolnom, kiket hívjak be a helyükre a keretbe, sajnos a nemzetközi szövetség által előírt előzetes nevezési lista behatárolja a lehetőségeimet.
Ambros Martin, a román válogatott szövetségi kapitánya: –
Nem tudtunk lépést tartani a magyarokkal, nem tudtunk megfelelően reagálni arra, amit csináltak. Most már látjuk, hogy hol tartunk, mivel ez egy felkészülési torna, igyekeztem, mindenkinek játéklehetőséget adni.

A kolozsváriak túl drágának találták a Román Kézilabda-szövetség jegyárait, így a Kárpát Kupa második napjára is csak erős félház jött össze. A román és a magyar női válogatott összecsapása a vasárnap esti döntőben, egyben Aurelia Bradeanu búcsúját is jelentette a román nemzeti együttestől, a magyarok pedig megtették azt a szívességet a Győrben is hét évet lehúzó klasszisnak, hogy az első támadásból beengedtek neki egy gólt. Lukács azonnal kiegyenlített, majd az 5. percig a védelmekről szólt a meccs, közben Szucsánszki Zitát és Kovacsics Anikót is sérülés miatt kellett lecserélni.

A 10. percben jegyzett 4–4 után Geiger és Buceschi révén három góllal megugrottak a hazaiak, miközben Kim Rasmussen állandóan forgatta csapatát: a 18. percre Schatzl Nadine-t leszámítva minden magyar játékos pályára lépett. Ekkor jot Janurik is a kapuba, Kiss Éva helyett, és a félidő fordulópontját is ez jelentette: elsősorban Klivinyi átlövéseivel lett 8-10-ről 12-10, majd Görbicz büntetőivel 14-11. Mivel a román cseresor gólképtelen maradt, Geiger tartotta a meccsben a románokat, majd Buceschi zárta le az első félidőt egy időn túli büntetővel. (14–12)

Szünet után Klivinyi és Görbicz folytatta a román kapu szétbombázását, a hat gólra növekvő magyar előny pedig a maroknyi tabor kedvét is meghozta: felharsant a Ria-Ria-Hungária is. Mvel Geiger ekkor már a padon ült, a román támadások Zamfirra voltak kihagyezve, akit azonban többször megállított a magyar védelem. A románok annyira elbizonytalanodtak, hogy egymás után három hetest is kihagytak: az utolsó tíz percre visszaálló Kiss Éva előbb Buceschi, majd Laslo lövését is védte, majd Chiper a felső lécet találta el.

A végjátékba egy kisebb hullámvölgy is befért, 20-26 után zsinórban hármat lőttek a románok, de Kim Rasmussen időkérése után Lukács és Klivinyi gyorsan visszaállította a hatgólos különbséget. A románok még szépítettek, de ez már nem osztott, nem szorzott. (29–24)

A magyar válogatott magabiztos játékkal nyerte a Kárpát Kupát, amelynek legjobb játékosának Klivinyi Kingát választották.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert a magyar csapat, és megszerezte a Kárpát-kupát. 29–24
60. perc:
Emberelőnybe kerültek a románok, és Zamfirescu belőtte a helyzetét. 29–24
59. perc: Megvan a 29. is! Kovács!
58. perc:
Hetest kaptak a románok, amelyet Chiper is kihagyott!
58. perc: Román időkérés.
58. perc: Klivinyire
játszottuk ki a figurát, ő pedig belőtte a tizedik gólját. 28–23
57. perc:
Jó védekezés után labdát szereztünk, majd hosszasan támadtunk.
56. perc: Lukács
kapott labdát a szélen, és remekül megoldotta. 27–23
56. perc: Kisfaludy
helyzete kimaradt, de a románok rosszul indítottak.
55. perc:
Ez nem hiányzott, háromra feljöttek Chintoan révén. 26–23
54. perc: Magyar időkérés.
54. perc:
Belemenés Klivinyinél, majd Florica hozta közelebb a románokat. 26–22
54. perc: Zamfir
már az ötödik góljánál tart egy megpattanó lövés után. 26–21
53. perc:
Újabb román hetes, de Laslo lövését is kifogta Kiss!
53. perc: Klivinyi
adta Lukácsnak, aki a szélről bevágta. 26–20
52. perc:
Labdát vesztettünk, Udristoiu pedig büntetett. 25–20
1. perc:
Heteshez jutottak a románok, de Kiss kivédte Buceschi büntetőjét.
51. perc:
Most nekünk sikerült az indítás, Erdősi belőtte. 25–19
50. perc:
Gyors indítás után Florica szépített. 24–19
49. perc:
Labdaszerzés után Schatzl indult, de a ziccert kapufára dobta.
48. perc:
Hétmétereshez jutottunk, amelyet Görbicz kihagyott, de a kipattanó után újabb hetes. Ezúttal Görbicz bedobta. 24–18
47. perc: Chiper
maradt szabadon, be is lőtte. 23–18
46. perc: Laslo
rontott, szépen lassan támadásba indultunk. Görbicz lövését védte Dedu.
45. perc:
Rontott helyzetünk után a románok lépéshibája után Klivinyi bedobta az üres kapuba. 23–17
45. perc:
Emberelőnybe kerültünk Udristoiu kiállítása miatt.
44. perc:
Azért valami jut a románoknak is, Zamfir a szaggatottról lőtt egy szép gólt. 22–17
44. perc: Klivinyit
nem lehetett tartani, újabb góllal jelentkezett. 22–16
43. perc:
Heteshez jutottak a románok, mert Maneával szabálytalankodtunk. A hetest Luceschi belőtte. 21–16
42. perc:
Labdát szereztünk, és Klivinyi keze megint elsült. 21–15
41. perc: Görbicz
már a hetediknél tart, jól leültette a román kapust. 20–15
40. perc: Zamfir
gyorsan gólt szerzett. 19–15
40. perc: Román időkérés.
39. perc:
Megszereztük a labdát, és megfontoltan kezdtük a támadást. Aztán Görbicz nagyszerű góllal növelte az előnyt. 19–14
38. perc: Hornyák
került helyzetbe, de a kaput nem találta el.
38. perc:
Kiegészültünk, ráadásul emberelőnybe kerültünk, mert Szűcsöt küldték ki két percre.
37. perc: Chiper
gyenge lövése után már mi támadhattunk. Sajnos rosszul, Chiper lerohanásból szépített. 18–14
36. perc: Manea
került helyzetbe, lőtt is, de Janurik védett. Maradt náluk.
36. perc: Szekeres
ma még nem kapott két percet, most igen.
35. perc:
Megint labdát szereztünk, Görbicz vállalta el, de hibázott. Csakhogy a románoknál technikai hiba. Ebből indultunk, és Bódi bedobta a ziccert. 18–13
34. perc: Klivinyi
nem bír magával, de ez tetszik nekünk, hiszen megint betalált. 17–13
34. perc: Geiger
lövése jócskán mellé szállt.
33. perc: Klivinyit
nehéz tartani... Ezúttal is kapitulált előtte a román kapus. 16–13
33. perc: Zamfir
óriási átlövése akadt meg a magyar kapuban. 15–13
31. perc:
A románok is eladták, Schatzl maradt egyedül a bal szélen, és biztosan belőtte a helyzetet. 15–12
31. perc:
Az első támadás a miénk volt, de gyorsan elvesztettük a labdát.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezetünk. 14–12
30. perc:
Passzívak voltunk támadásban, elvették, és a románok hetest harcoltak ki, amelyet Buceschi belőtt. 14–12
29. perc: Geiger
ezúttal nem tudott túljárni Janurik eszén.
28. perc: Laslo
hibázott, jöhettünk előre. Kisfaludy helyzetbe került, de lerántották egy hetesért. A hetest megint Görbicz dobta, és magabiztosan. 14–11
27. perc: Klivinyi
harcolt ki hetest, amelyet Görbicz szépen belőtt. 13–11
26. perc:
Valamelyest magukhoz tértek a románok, Geiger nagy átlövése védhetetlenül vágódott a kapuba. 12–11
25. perc: Janurik
védte Zamfirescu lövését, majd azonnal indított, és Erdősi nagyszerűen lőtt a bal fölsőbe. 12–10
25. perc: Román időkérés.
25. perc:
Meg is van! Klivinyi jobb keze sült el megint, a kapusnak esélye sem volt. 11–10
25. perc: Chintoan
is a kapufát találta el, jöhettünk előre, hogy átvegyük a vezetést.
24. perc:
Egyenlítettünk. Bódi kapott nagyszerű átadást, és végre belőtte. 10–10
24. perc: Zamfirescu
két kapufát is eltalált egy lövéssel, de nem ment be.
23. perc: Klivinyi
nagyon belejött, ezúttal sem tudtak mit kezdeni a lövésével. 9–10
23. perc:
Az előbb rontott, most viszont szépen lőtt a jobb alsóba Geiger. 8–10
22. perc: Geiger
rossz lövése után jöhettünk előre, és Klivinyi ügyes betörés után a jobb alsóba lőtt. 8–9
21. perc:
Úgy tűnt, elveszítjük a labdát, de Görbicz visszaszerezte, Kisfaludy viszont elrontotta a helyzetét. Maradt nálunk, de Bódi hibázott a szélről.
20. perc:
Labdát vesztettek a románok, mi pedig kapust cseréltünk, Kiss helyett Janurik a pályán.
19. perc:
Ezúttal a bal szélre játszottuk meg a figurát, Erdősi pedig szépen pattintott a kapuba. 7–9
18. perc:
Sajnos Zamfir ügyesen csinálta meg magának a helyzetet, és be is lőtte a jobb alsóba. 6–9
17. perc:
Na végre, Klivinyi szép átlövésével közelebb férkőztünk. 6–8
1
6. perc:
Elrontottuk a támadásunkat, a gyors indításból pedig M. Neagu eredményes volt. 5–8
16. perc:
Ők is kaptak egy hetest, mert Maneát nem lehetett tartani a vonalnál. A hetest Buceschi belőtte. 5–7
15. perc:
Heteshez jutottunk Szűcs szabálytalansága után. Görbicz biztosan bedobta. 5–6
14. perc: Magyar időkérés.
14. perc: Melinda Geiger
viszont eltalálja a kaput, így már két góllal vezetnek. 4–6
14. perc:
Labdát szereztünk, majd Klivinyi lövése mellé ment.
12. perc:
Hosszasan támadtunk, végül Lukács a szélről mellé lőtt.
11. perc:
Már megint vezetnek a románok, Geiger talált be. 4–5
10. perc: Görbicz
nem sokat teketóriázott, hatalmas gólt lőtt. 4–4
10. perc: Lukács
ziccert hibázott, a románok megszerezték, és üres kapura Buceschi belőtte. 3–4
9. perc: Az imént Kisfaludy,
most Zamfir jutott a kiállítás sorsára.
8. perc:
Heteshez jutott Románia, Maneával szabálytalankodtunk. A hetest Buceschi belőtte. 3–3
7. perc: Kovács
került helyzetbe, és középről a jobb felsőbe lőtt. 3–2
6. perc: Erdősi
szerzett labdát, de a ziccert nem tudta belőni, mert Dedu védett.
5. perc: Görbicz
most állt be, és mindjárt egy átlövésgóllal jelentkezett. 2–2
5. perc: Geiger
került helyzetbe, és szép egyéni akció után belőtte. 1–2
4. perc:
Sokáig támadhattunk, majd Szucsánszki lövését védte Dedu.
3. perc: Kovacsics
sárgát érően állította meg a román támadást, majd Kiss védett.
2. perc:
Az ellentámadásból azonnal egyenlítettünk Lukács révén. 1–1
1. perc: Bradeanu
mindjárt felemelkedett a levegőbe, és be is vágta. 0–1
1. perc:
A románok kezdték a találkozót, de azonnal megállították a bírók, aztán végre elindulhatott a meccs.
1. perc: Elkezdődött a meccs, a magyar csapat pirosban, a román válogatott sárga-pirosban játszik.

Jó félház van a kolozsvári csarnokban, mert a jegyek meglehetősen drágák voltak. Ezen a meccsen búcsúzik a román válogatottól Aurelia Bradeanu.