Női kézi KEK: összesen 85 gólt lőtt a Fradi a Bergennek

2015.02.08. 20:38
Szabad egy táncra? (Fotó: Teknős Miklós)
A Ferencváros 41–26-ra nyert a Tertnes Bergen ellen a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének második mérkőzésén, így kettős győzelemmel, 85–53-as összesítéssel jutott tovább.

A továbbjutás már a szombati első mérkőzésen eldőlt a Ferencváros 17 gólos győzelmével. A visszavágóra szintén a Népligetben került sor, miután a norvég csapat feladta a pályaválasztói jogot. Úgy kezdődött a meccs, ahogy az első befejeződött, a védekezés egyik oldalon sem működött – a 22–15-ös félidei állás akár végeredmény is lehetne egy kézilabdameccsen.

Nerea Pena ismét szép számban dobálta a gólokat, de a fiatal Háfra Noémi is bátran vállalkozott. A szünet után már jobban odafigyelt hátul a Fradi, ennek köszönhetően újabb nagy különbségű verést mért a Bergenre, és 85–53-as összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé.

TERTNES:
Davidsen – Sivertsen, SKOGRAND 8, LIED 6, Liljegren 2, HAGEN 6, Lygren 4. Csere: Olaussen (kapus), Hilby. Edző: Tore Johanessen
FTC:
SZIKORA – Lukács V. 2, Soós 4, Szucsánszki 5, Cifra 1, Tomori 5, Tóth M. 1. Csere: PENA 8 (4), FALUVÉGI 3, Szarka 4, Mészáros R. 3, HÁFRA 5. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 3. p.:
2–1. 9. p.: 2–6. 20. p.: 9–12. 28. p.: 14–20. 35. p.: 16–26. 40. p.: 21–28. 52. p.: 22–35. 58. p.: 26–41
Kiállítások:
2, ill. 10 perc
Hétméteresek: –
, ill. 5/4
Tore Johanessen: –
Nagyon jól felkészült a taktikánkból az FTC, emellett nagyon nehéz két mérkőzést gyakorlatilag hat mezőnyjátékossal lejátszani.
Elek Gábor: –
Felforgatott csapattal is sikerült tizenöt gólos sikert aratni, amiért nagyon nagy elismerés illeti a lányokat.
Továbbjutott: a Ferencváros, 85–53-as összesítéssel