Női kézi KEK: iksz idegenben, de így is négy között a Fradi

2015.03.15. 17:32
Szucsánszkiék a legjobb négy között (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A női kézilabda KEK negyeddöntőjének visszavágóján a Ferencváros 33–33-as döntetlenre végzett a német Blomberg-Lippével, és az első mérkőzésen szerzett kilencgólos előnyének köszönhetően továbbjutott; az elődöntőben a dán Midtjylland lesz az ellenfele.

A Ferencváros az első mérkőzésen hazai pályán könnyed, 34–25-ös, azaz kilencgólos győzelmet aratott német ellenfelével szemben, így megnyugtató előnnyel várta a visszavágót.

Ennek ellenére a zöld-fehérek hamar előnybe kerültek, a fradi.hu beszámolója szerint tíz perc után 7–4, 20 perc után 13–9-re vezettek, a szünet előtt azonban felzárkóztak a németek, akik nagyon szerettek volna jól szerepelni hazai közönség előtt.

A második félidő elején átvette az irányítást a Blomberg, hamar egyenlített. Bár egy ideig fej fej mellett haladtak a csapatok, a 45. percben már vezettek a hazaiak, és csak a végén adták ki kezükből az előnyt.

A vége 33–33-as döntetlen lett, a Ferencváros ellenfele az elődöntőben a dán FC Midtjylland lesz, amely kettős győzelemmel búcsúztatta el a lengyel MKS Lublint.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
HSG BLOMBERG-LIPPE (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 33–33 (16–17)
Blomberg, 900
néző. V: Kazsanegra, Vujacsics (montenegrói)
BLOMBERG: Roch – Smits 7, Stolle, Frey 6, Magelinskas 5 (5), Bormann-Rajes 6, Grossheim 3 Csere: Monz (kapus), Wahle, Klaunig 6, Rüffieux, Lindberg, J. Markovics Edző: André Fuhr
FTC: Szikora – Kovacsicz 2, Tomori 7, Szucsánszki 8, Szamoránsky P. 2, Pena 6 (2), Vérten 3 Csere: K. Tomasevics (kapus), Soós 1, Mészáros R. 2, Cifra 1, Lukács V. 1, Szarka, Tóth M. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–3. 18. p.: 6–12. 25. p.: 12–15. 35. p.: 19–19. 40. p.: 24–24. 52. p.: 31–27.
Kiállítások:
4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
Továbbjutott: a Ferencváros, 67–58-as összesítéssel

André Fuhr:
– Remekül játszottunk, kár, hogy a végén nem sikerült nyernünk. Négygólos vezetésnél lehettünk volna kicsit okosabbak... Mindenesetre ez volt a szezon csúcspontja.
Elek Gábor: – Nem vagyok elégedett, főleg a védekezésünkkel és a visszarendeződésünkkel. Pedig jól kezdtünk, de aztán én is kísérletezni kezdtem és a csapat is. Nyerni szerettünk volna, a szurkolóink előtt viszont le a kalappal!