Női kézi KEK: a Fradi kilencgólos előnnyel várhatja a visszavágót

2015.03.07. 16:26
A Ferencváros magabiztosan győzött (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A női kézilabda KEK negyeddöntőjének első meccsén a Ferencváros hazai pályán 34–25-re legyőzte a német Blomberg-Lippét.

A rohanós németek az 5. percig tartották a Fradi tempóját (2–2), ezt követően azonban Szucsánszki vezérletével villámgyorsan elhúztak hárommal a hazaiak (5–2), az első negyedóra végén pedig már 10–5-re vezettek.

Bár két gyors találattal próbálta tartani magát a Blomberg, Soós elhajlásból szerzett góljával hat volt a felek között (13–7), míg Lukács szélről jegyzettjével már nyolc (18–10).

A fordulást követően a hat-hét gólos differencia a 36. percben váltott vissza nyolcra (23–15), ezt követően viszont megrekedtek támadásban a ferencvárosiak, és 25–17 után hamar felzárkóztak 25–20-ra a vendégek, sőt többször is támadhattak a közte négyért.

Klaunig kilencedik találata (26–21) után viszont a vendégek rekedtek meg, Soós volt eredményes rövid idő alatt kétszer is, majd a formáját keresgélő Tomori is értékesített egy hetest, így ismét megnyugtató előnyre tett szert a Fradi (29–21).

Az 55. percben Szamoránsky gólja után először számolhattak a hazai szurkolók (32–22), a hajrában pedig Szucsánszki és Klaunig párbaja hordozott még magában izgalmat, végül mindketten 11-ig jutottak.

A Ferencváros kilencgólos előnnyel várhatja a visszavágót, amelyen már Penára is számíthatnak a zöld-fehérek.

NŐI KÉZILABDA KEK
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–HSG BLOMBERG-LIPPE (német) 34–25 (18–11)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 800
néző. Vezette: Alijev, Agakisijev (azeriek)
FERENCVÁROS:
Tomasevics – Kovacsicz 4, Soós 4, Szamoránsky P. 6, Szucsánszki 11 (2), Tomori 2 (1), Szarka 3. Csere: Mészáros R. 1, Lukács 3, Háfra, Vérten, Cifra. Edző: Elek Gábor
BLOMBERG-LIPPE:
Roch – Smits 4, Stolle 1, Frey 1, Magelinskas, Bormann-Rajes 3, Grossheim 2. Csere: Monz (kapus), Wahle 3, Klaunig 11, Rüffieux, Limberg, Markovics. Edző: Oliver Lippert
Elek Gábor:
– Nem játszottunk jól, de elsősorban küzdőképességünknek köszönhetően így is nagy különbségű győzelmet arattunk.
Oliver Lippert:
– Megpróbáltuk tartani a lépést a magyarokkal, de túlzottan is tiszteltük őket. A kilenc gól hátrány túl soknak tűnik.