Női kézi KEK: az Érd a szünetben héttel ment, de csak 2-vel nyert

2016.01.16. 19:59
A női kézilabda KEK nyolcaddöntőjében az Érd otthon 27–25-re nyert a holland Dalfsen ellen, így kettős győzelemmel jutott tovább.

Az első mérkőzésen az Érd tizenkét góllal nyert a Dalfsen vendégeként (27–15), és a visszavágó első félidejében hét góllal vezetett. A második játékrészt azonban a hollandok nyerték meg, az érdiek előnyéből csak két gól maradt meg a végére (27–25) – igaz, a magyar együttesnél többnyire fiatal játékosok jutottak szóhoz a második harminc perc során.Az első mérkőzésen az Érd tizenkét góllal nyert a Dalfsen vendégeként (27–15), és a visszavágó első félidejében hét góllal vezetett. A második játékrészt azonban a hollandok nyerték meg, az érdiek előnyéből csak két gól maradt meg a végére (27–25) – igaz, a magyar együttesnél többnyire fiatal játékosok jutottak szóhoz a második harminc perc során.

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

ÉRD–SERCODAK DALFSEN (holland) 27–25 (15–8)
Érd Aréna, 1600 néző. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
Érd: Janurik – Fekete B. 3, Signaté, Klivinyi 4, KISFALUDY 2, M. González 3, KRPEZS-SLEZÁK 5 (1). Csere: GRIDNYEVA, Győri (kapusok), Gulyás, SZABÓ L. 4 (1), Barján 3, Havronyina 2, Bernát, Takács K. 1, Vajda. Edző: Szabó Edina
Dalfsen: Zimmermann – Rijks, Van Buren 3, Holstad 3, Logtenberg 2, VAN LEEUWEN 5, STEENBAKKERS 3. Csere: Ten Holte, Vandewall (kapus), NUSSER 9 (3), De Wild 1, Kooij, Oosterwijk. Edző: Peter Portengen
Az eredmény alakulása: 9. perc: 5–1. 19. p.: 9–3. 23. p.: 12–5. 28. p.: 15–6. 43. p.: 20–13. 51. p.: 22–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 9/3
Továbbjutott: az ÉRD, kettős győzelemmel, 54–40-es összesítéssel
Szabó Edina: – Kettős győzelemmel jutottunk tovább, úgyhogy nagyon pozitív a mérleg. Fantasztikus dolog, hogy bejutottunk a legjobb nyolc közé. Örülünk neki, mindig így legyen.
Peter Portengen: – Rosszul kezdtünk, mert idegesek voltunk, meccs közben már jobbak voltunk, mint a múlt héten, amikor támadásban lassúak voltunk. Most sokkal könnyebben lőttük a gólokat, és a védelmünk is keményebb volt. A második félidőben ezzel a fiatal csapattal is nagyon jól játszottunk, és meg is nyertük a félidőt.