Női kézi KEK: idegenben eldöntötte a továbbjutást az Érd

2016.01.09. 20:33
A női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Érd kiütéssel nyert a holland Sercodak Dalfsen ellen idegenben 27–15-re, és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást a jövő heti visszavágó előtt.

A telt ház előtt zajló mérkőzésen a Dalfsen a 6. percig tudta tartani a lépést Szabó Edina csapatával, 4–4 után viszont a két szélső, Fekete Bozsana és Katarina Krpezs vezérletével sorozatban kilenc (!) gólt dobott a vendégegyüttes. A két játékos az Érd első kilenc góljából nyolcat szerzett, és ezzel meg is alapozta a fölényes vendégsikert.

Szünetre meg is maradt a narancssárgák kilencgólos fórja, és a hazaiak a 18–9-es fordulás után sem tudtak csökkenteni a hátárnyon. A hajrában csökkent az iram, de a különbség nem változott, a 27–15-ös győzelem után az Érd páholyban várhatja a jövő szombati, hazai visszavágót.

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SERCODAK DALFSEN (holland)–ÉRD 15–27
(9–18)
Dalfsen, 850
néző. Vezette: Gudjonsson (izlandi), Samuelsen (feröeri)
DALFSEN:
Zimmerman – Steenbakkers 2, Van Leeuwen 1, Van Buren 1, Logtenberg 3, Holstad 1, Rijks. Csere: Vandewall, Ten Holte (kapusok), De Wild 1, Huizing, Kooij 1, Mennink, Nusser 5, Osterwijk. Edző: Peter Portengen
ÉRD:
Janurik – Fekete B. 4, Klivinyi 5, Barján, Kisfaludy 1, M. González, Krpezs-Slezák 10. Csere: Gridnyeva, Győri (kapusok), Signaté 4, Havronyina 1, Szabó L. 1, Takács K. 1, Bernát, Gulyás V., Vajda. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–3. 6. p.: 4–3. 18. p.: 4–13. 28. p.: 7–17. 37. p.: 12–21. 48. p.: 12–23. 53. p.: 12–24
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
1/0, ill. –
Szabó Edina:
– Nagyon jó szellemű védekezéssel, remek kapusteljesítménnyel és igazi csapatmunkával sikerült kiharcolni az előnyt. Köszönjük a szurkolóknak, akik elkísértek minket, és reméljük, nagyon sokan lesznek az érdi visszavágón is, hiszen a nagy különbség ellenére sem lesz lefutott mérkőzés.