Női kézi KEK: a Fradi után a Fehérvár is a következő fordulóba lépett

2011.10.09. 19:29
Az Alcoa Fehérvár KC 29–26-ra legyőzte hazai pályán a reykjavíki Fram együttesét a női kézilabda KEK második fordulójának visszavágóján, így kettős győzelemmel bejutott a következő körbe.

A fehérváriak ezúttal nehezebben nyertek, mint tegnap, amikor – szintén hazai pályán, de nem pályaválasztóként – magabiztosan lépték le ellenfelüket. A második félidő közepén azonban elfogyott az izlandiak ereje, az Alcoa fordított, és végül a második mérkőzést is a maga javára fordította.

A 3. fordulóban így összesen három magyar csapat várhatja a folytatást: a Fehérvár mellett a Ferencváros már szombaton továbbjutott, míg a Debrecen a BL selejtezőjéből került át a KEK-be.

NŐI KÉZILABDA KEK
2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
ALCOA FKC–FRAM REYKJAVÍK 29–26 (13–15)
Székesfehérvár, 500 néző. V: Amar Konjicanin, Dino Konjicanin (bosnyákok)
FEHÉRVÁR: SZIKORA – NIKSICS 5, Nikcsevics 2, Tilinger 4 (2), Horváth B. 1, TRISCSUK 10 (2), Becséri. Cs: Trimmel (kapus), Németh K. 1, Maruscec 1, RÁDL 5, Bízik, Zsigmond V., Kuhinkó, Lelkes. Edző: Mihály Attila
FRAM: MARIASDOTTIR – Halfdansdottir 3, HARALDSDOTTIR 5, Jonsdottir, E. GUNNARSDOTTIR 10 (2), Sigurdardottir 2, Á. Gunnarsdottir Á. 2. Cs: Sördal 2, Björnsdottir, Johannsdottir 2, Gudmonsdottir. Edző: Einar Jónsson
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2-3, 10. p.: 4-3, 17. p: 6-5, 21. p: 7-9, 27. p: 10-13, 34. p: 13-17, 42. p: 18-18, 49. p: 22-21, 54. p: 25-22, 58. p: 27-24
Kiállítások: 4, illetve 10 perc
Hétméteresek: 5/4, illetve 4/2
Mihály Attila: – Ezen a mérkőzésen maximum jó negyedóránk volt, meg kell tanulnunk kilencgólos győzelem után is koncentrálni, és akarni.
Einar Jónsson: – Egyértelműen jobban játszottunk, mint tegnap. Elégedett voltam, sokkal jobban védekeztünk, és a kapusteljesítményünk is feljavult. Ami egy kicsit frusztrált, hogy nem nyertük meg a mérkőzést, a végén rossz döntéseket hoztunk.

Továbbjutott: az Alcoa FKC, 60–48-as összesítéssel