Nagyszerű győri játék, alárendelt szerepet játszott a Fradi

2016.03.26. 20:27
A Fradi nem bírt a remek napot kifogó Győrrel (Fotó: Földi D. Attila)
A női kézilabda NB I 21. fordulójának rangadóján a Győri Audi ETO hazai környezetben remek kezdés után esélyt sem adott a címvédő FTC-Rail Cargo Hungariának. Sikerükkel az éllovas győriek három ponttal megléptek az üldöző népligetiektől, és az erőviszonyok ismeretében kijelenthető: megnyerték az alapszakaszt. Kérdés, hogy a BL-negyeddöntőre sikerül-e összeszednie magát a Ferencvárosnak, mert ez a teljesítmény akkor is kevés lesz az ETO ellen.

A meccs előtt valamit már érzett Elek Gábor, a Ferencváros edzője, aki aggódott, hogy a legutóbbi, Érd elleni egygólos győzelem formáját hozza a csapat. Ez pedig nem sok jót jelentett, mert gyenge játékot vetített előre.

Az első tíz perc hektikus játékot hozott. Percek teltek el, és már potyogtak a gólok. A gyors gólváltások a 11. percig tartottak (7–6), amikor a Győr néhány Grimsbö-védés után el tudott lépni a Ferencvárostól.

A vendégek rengeteg labdát eladtak, kulcsemberei nem tudtak gólt lőni, így a félidő közepére egyre csak hízott az ETO előnye (13–8). A hazaiaknál elsősorban Groot, Sulland és Broch húzta a szekeret, és a félidő végére már nyolc gólra hízott a különbség, amelyből a végére hét maradt. Ez már előre vetítette, hogy itt nagy zakót szabnak a Fradira (17–10).

A második félidőben sem változott a játék képe. Sulland magabiztosan lőtte a heteseket, a Ferencvárosnál gyenge volt a védekezés. Még úgy-ahogy tartotta magát a vendégcsapat, így a 40. percre fel tudott jönni hat gólra (23–17). Néhány perc gólcsend után a Győr tudott elmozdulni a holtpontról, és olyannyira megszaladt a teljesítménye, hogy 28–18-nál már tíz góllal vezetett.

A hazai közönség „rászámolt" a Fradira. Nem hiába, mert az ETO élvezte a játékot, szebbnél szebb gólokat lőttek a játékosai. Az FTC a kapufák eltalálásában jeleskedett, így aztán nem is lehetett nyerni. Főleg úgy nem, hogy Szucsánszki az 59. percben lőtte az egyetlen gólját, de a többiek sem szórták meg magukat. Jól jelzi a vendégek teljesítményét a 28 eladott labda.

Így a Győr magabiztosan nyert (33–22), és ezzel lényegében megnyerte a bajnokság alapszakaszát is. Ráadásul nyugodtan várhatja a BL negyeddöntőjét, szintén a Ferencváros ellen. Ennyire gyengén talán nem játszik még egyszer az FTC, de jelentős formajavulásra lesz szükségük a budapesti lányoknak.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 33–22 (17–10)
Győr, Audi Aréna, 5099
néző. V: Dobrovits, Tájok
GYŐR:
GRIMSBÖ – ORBÁN ADRIENN 4, SULLAND 10 (8), GROOT 5, H. Löke 4, E. Amorim 2, Kovacsics 4. Cs: Kiss É. (kapus), Broch 2, Görbicz 1, Knedlíková 1. Edző: Ambros Martín
FTC: Szikora – Kovacsicz 4, Zácsik 3, Mészáros R., Szekeres, Szucsánszki 1, Schatzl 1. Cs: Tomasevics (kapus), Szamoránsky P. 3, PENA 5, Szarka A., Szekerczés 4 (4), Hornyák D., Lukács V., Cifra 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–2. 4. p.: 4–3. 11. p.: 7–6. 18. p.: 11–8. 26. p.: 16–9. 35. p.: 20–12. 42. p.: 23–17. 47. p.: 26–18. 51. p.: 28–18. 56. p.: 30–21

12. Budaörs 21 2 19 460–675 –215 4

60. perc: Vége a meccsnek, nagy különbséggel nyert a Győr. 33–22
60. perc: Pena
a blokkot találta el, a lerohanásból pedig Görbicz lőtt gólt. 33–22
60. perc: Grimsbö
59. perc: Szucsánszki talpról engedett el egy lövést, a labda pedig utat talált a jobb alsóba. 32–22
58. perc: Szucsánszki
lövése nem ment be, a másik oldalon viszont Groot belőtte. 32–21
58. perc: Görbicz
szenzációs, hát mögötti átadását Löke lőtte a kapuba. 31–21
57. perc:
Elvesztette a labdát a Győr, de Pena lövését lábbal védte Grimsbö.
55. perc:
Azért a Fradi is itt van a pályán. Most például Kovacsicz lőtt szép gólt a jobb szélről. 30–21
54. perc: Cifra
irtózatos erővel lőtt talpról, de a kapufa mentett. Nem úgy az ellentámadásnál, amikor Kovacsics átlövése pattant a kapu jobb oldalába. 30–20
54. perc:
A jobb szélre játszották ki a győriek a támadást, Knedliková pedig remek mozdulattal ejtett a kapuba. 29–20
53. perc:
Heteshez jutottak a vendégek, Szekerczés pedig biztosan belőtte. 28–20
52. perc:
Gyorsan indított a Fradi, Cifra kapta a labdát, és nagyon szépen lőtte a léc alá. 28–19
51. perc:
Lépéshiba a Fradinál, a győri támadás lassan alakult ki, végül Kovacsics lőtt gyengén.
51. perc: Tíz gól közte, amikor Brooch kapott két perces büntetést.
50. perc: Löke
fordult be, szabálytalankodtak vele, hetes. Ismét csak Sulland jött, és biztosan belőtte. Ez volt a tizedik gólja. 28–18
50. perc: Schatzl
kapott labdát beállóban, de a lövése a kapufán csattant.
49. perc: Pena
cselezgetett, de a lövése fölé szállt. Az ellentámadásból Löke nem tudta becsapni Szikorát.
49. perc: Ferencvárosi időkérés.
49. perc:
Gyenge Fradi-támadás végén labdát szerzett a Győr, Orbán pedig belőtte a ziccert. 27–18
47. perc: Sulland
nagy formában van. Átlövésből szerzett irtó nagy gólt. 26–18
47. perc:
Emberhátrányban is jól támadott a Fradi, Schatzl lőtt gólt a szélről. 25–18
46. perc: Groot
megverte Szekerest, aki ellökte egy hetesért és két percért. A hetest Sulland belőtte. 25–17
46. perc: Zácsik
nem túl acélos lövését védte Grimsbö.
45. perc:
Vége a gólcsendnek, méghozzá Kovacsics szép lövésével, amely a kapu jobb oldalába jutott. 24–17
45. perc:
Gyenge bejátszás után a győriek szerezték meg a labdát. Löke szeretett volna hetest kiharcolni, de csak szabadot kapott.
44. perc: Szucsánszki
nem túl erős lövése kijött a kapusról, a másik oldalon Groot lőtt mellé.
43. perc: Kissé feljött a Ferencváros, és támadhatott az ötgólos különbségért, de Penánál láb volt. Amorim elhamarkodta a lövést, régen dobott gólt az ETO..
42. perc: Löke
került helyzetbe, de beállóból fölé lőtt.
41. perc:
Gyenge győri akció végén labdát szerzett az FTC, Hornyák pedig hetest harcolt ki. Ezúttal is Szekerczés jött, és villámgyorsan betalált. 23–17
40. perc: Orbán
helyzetét Szikora fogta. A Ferencváros támadása végén Pena pattintott Grimsbö lába között a hálóba. 23–16
40. perc:
Páros kiállítás. Löke és Szekeres kakaskodása hozott kiállítást.
39. perc:
Megint heteshez jutott a Fradi, és megint Szekerczés jött elvégezni. Ezúttal jól célzott. 23–15
38. perc:
Nem lehetett megállítani az ETO-t, Broch került könnyen helyzetbe, és be is lőtte a ziccert. 23–14
38. perc: Kovacsics
hibázott, viszont a másik oldalon Pena kilőtte a bal alsót. 22–14
37. perc:
Ez már nagyon nagy különbség... De hiába került helyzetbe Kovacsicz, Grimsbö védett.
36. perc:
Gyorsan labdát vesztett a Fradi, de a gyors indítás ezúttal elmaradt a Győr részéről. De nem is kellett, mert belül védekezésért hetest kaptak. A hetest megint Sulland lőtte, és megint a hálóba. 22–13
36. perc: Löke
volt ellenállhatatlan, ha már megkapta a labdát, belőtte. 21–13
35. perc:
Elirigyelte ezt a teljesítményt kollégája, Kovacsicz, ő is belőtte a jobb szélről. 20–13
35. perc: Orbán Adrienn
nagyon szépen kanyarodott fel a jobb szélről, és kilőtte a jobb fölsőt. 19–12
34. perc: Kovacsicz
volt szemfüles, betört, de lökték. Ez is hetes. A hetest Szekerczés lőtte, de Kiss Éva kivédte!
33. perc: Amorim jött lendületből, betört, és bár Szikora védett, ez hetes. A hetest Sulland lőtte, és megint magabiztosan a bal fölsőbe. 19–12
32. perc: Pena
végre megtalálta a kaput, és ez gólt jelent. 18–12
32. perc:
Emberhátrányból is gólt dobott az ETO, méghozzá Amorim révén. 18–11
31. perc: Pena
folytatja rossz sorozatát, ezúttal a kapufát találta el. A labda azonban maradt a Fradinál, Zácsik pedig a jobb alsóba lőtt. 17–11
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, sokkal jobb a Győr, és megérdemelten vezet jelentős különbséggel. 17–10
30. perc:
Gyenge volt a Fradi támadása, még lövésig sem jutottak. A győriek inkább az idővel játszottak, majd időn túli szabaddobással ért véget a félidő.
30. perc: Sulland
kivételesen mellé lőtte, Pena pedig kiharcolt egy emberelőnyt. Broch ment ki két percre.
29. perc:
Megtört a jég, Szamoránsky beállóból volt eredményes a Fradiban. 17–10
28. perc:
Szép, de rövid labdajáratás után Orbán a jobb szélről szépen felkanyarodott, és belőtte. 17–9
28. perc: Ambros Martín időt kért.
28. perc: Hornyák
rendületlenül próbálkozik, de úgy nehéz gólt lőni, ha nem találja el a kaput az ember...
27. perc: Hornyák
lövése gyenge volt, Broch került ziccerbe a másik oldalon, Tomasevics viszont védett.
26. perc:
Szegény embert az ág is húzza. Groot átlövése utat talált a Fradi kapujába, majd Szucsánszkit állították ki két percre. 16–9
25. perc: Zácsik
lövése ezúttal sem volt jó, gödörben a Fradi.
24. perc:
Amorim tört be ellenállhatatlanul, hetes.Sulland a hetest kíméletlenül a léc alá vágta. 15–9
23. perc: Eladta a labdát a Fradi, de végül Zácsik lefülelte az indítást. Pena lövését blokkolták, majd Hornyák lőtt, de mellé.
22. perc: Löke
kiváló passzt kapott, aztán szenzációsan fordult be, és lőtte ki a bal fölsőt. 14–9
21. perc:
A győriek elhamarkodták az akciót, Hornyák lövése a sáncról ment mellé. Pena nem érzi a kaput, ziccerben mellé lőtt.
20. perc: Hornyák
lövésénél nagyot védett Grimsbö, de a kipattantó Szamoránsky belőtte. 13–9
20. perc: Grootra
nem figyeltek, őt pedig átlövésből lőtt a hálóba.13–8
19. perc: Zácsik
lövése a felső kapufáról vágódott ki, jöhetett a Győr.
19. perc: Sulland
vállalta el a lövést a szaggatottról, és a kapuba pattintott. 12–8
18. perc: Szamoránsky
volt nagyon szemfüles, és egy védelmi hibát kihasználva tökéletesen lőtt a hosszú sarokba. 11–8
18. perc: Zácsik
lövését lesáncolták, a gyors ellentámadásból pedig Amorim lőtt a kapu jobb oldalába. 11–7
17. perc: Löke,
ahogy szokta, kiharcolt egy hetest, amelyet Sulland kíméletlenül értékesített. 10–7
16. perc:
Tanácstalan volt támadásban a Győr, majd Kovacsics lőtt, de Szikora védett. Az ellentámadásból Schatzl a bal szélről próbálkozott, de Grimsbö védett.
15. perc: Szamoránsky
addig küzdött a vonalon, amíg kapott egy hetest. A hetest Szekerczés végezte el, és a jobb alsóba lőtt. 9–7
15. perc: Kovacsicz
a jobb szélről Grimsbőt találta el, de az ellentámadásból sem született gól.
14. perc: Pena
nem túl jó lövését védte Grimsbö, de a hosszú indítása nem volt jó, Szikora megfogta.
13. perc: Időkérés a Ferencvárosnál.
13. perc: Szucsánszki
nagy lövése a kapufáról jött ki, az ellentámadásból viszont Kovacsics kíméletlenül belőtte a ziccerét. 9–6
12. perc:
Nagy versenyfutás után végül Orbán került helyzetbe, és szépen ejtett a Fradi kapujába. 8–6
11. perc:
A győriek eltékozolták az emberelőnyt és a támadást is. Schatzl azonban elrontotta a helyzetét, Löke azonban hiába lőtt gólt, belemenést fújtak a bírók.
11. perc:
Emberhátrányban óriási mázlival szépített a Fradi. Kovacsicz lövése a kapufáról a kapusra, onnan a hálóba jutott. 7–6
10. perc: Zácsik
előkészítetlen lövés nem jutott be a kapuba, az ellentámadásból Löke nagy helyzetben a vonalra lépett.
9. perc:
Szigorúan védekezett a Fradi, kétszer megúszták, majd Amorim betörése után Mészárost már kiküldték két percre. A hetest Sulland belőtte. 7–5
8. perc:
Egy gólra feljött a Fradi, mert Pena lőtt szépen a kapuba. 6–5
7. perc: Szucsánszki
lövése a kapufán csattant, aztán Szikora védett, majd Szucsánszki eladta a labdát, Kovacsics viszont az ellentámadásból belőtte. 6–4
6. perc:
Olyannyira, hogy Groot hetest harcolt ki. A hetest Sulland lőtte a kapu bal fölső sarkába. 5–4
6. perc: Zácsik
lopott labdát, de a gyors támadás lehetősége elveszett. Ráadásul Pena belemenése után megint jöhetett a Győr.
4. perc:
A győriek rontottak támadásban, az egyenlítésért támadhatott a Fradi. Pena talált rést a védőfalon, betört, és a kapu bal oldalába lőtt. 4–4
4. perc: Zácsik
szokásához híven remekül kezdett, és ezt a lövését a győriek bánták. 4–3
3. perc: Lukács
hibázott szélsőből, az ellentámadásból gyorsan indult a Győr, Broch pedig jobbról belőtte. 4–2
2. perc:
Groot maradt egyedül a hatoson, ha már ott volt, belőtte. 3–2
2. perc: Groot hirtelen válaszolt, aztán megint egyenlített a Fradi. 2–2
2. perc: Gyorsan egyenlített a Fradi, Zácsik lőtt átlövésgólt. 1–1
1. perc:
Máris góllal indított a Győr, Löke kapta a labdát beállóban, és a jobb alsóba lőtt. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A LEBONYOLÍTÁS

A női bajnokság lebonyolítása megváltozott. A 12 csapatos, oda-vissza vágós alapszakaszt követően az 1–8. helyezett oda-vissza vágós alapon negyeddöntőt vív egymással, az 1. a 8. helyezettel (A), a 2. a hetedikkel (B), a 3. a hatodikkal (C) a 4. pozíciót elérő klub az ötödikkel (D) találkozik.

A párharcok győztesei szintén oda-vissza vágós elődöntőben folytatják (A–D és B–C ágon), a győztesek ugyanilyen rendszerben vívják a döntőt, a vesztesek pedig a 3. helyért folytathatják.

A negyeddöntő vesztesei az 5–8. helyért játszhatnak (A–D és B–C ágon, oda-vissza vágó), a párharcok nyertesei az 5., a vesztesek a 7. helyért küzdhetnek.

Az alsóházban az alapszakasz 9–12. helyezettjei az egymás elleni eredményeik továbbvitelével 6 fordulós, körmérkőzéses, oda-vissza vágós alapon fejezik be a bajnokságot.