Női kézi NB I: Vácon nyert a Siófok, Csabán a Dunaújváros

2016.03.26. 19:54
A női kézilabda NB I 21. fordulójában Vácon nyert a Siófok, Békéscsabán a Dunaújváros. Az Érd otthon biztosan győzte le a fehérváriakat, a Mosonmagyaróvár ikszelt az MTK-val.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ

IPRESS CENTER-VÁC–SIÓFOK KC 24–26 (11–14)
Vác, 450
néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC: Bíró B. – Jovetic 2, Soós 3, Farkas 2, HELEMBAI 4, BASIC 8 (2), Szondi 1. Cs: Liscsevics, Hámori, Gróz 3, Sz. Vukcsevics, Ertl, Tóth E. 1. Edző: Ottó Katalin
SIÓFOK: Pastrovics – Such 3, El-Gaui 4 (1), Németh Cs. 2, González, Piedade 3, ERDŐSI 4. Cs: SZALAMAHA (kapus), Petersen 2 (1), Nyikitina 1, AGUILAR 7. Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 13. p.: 3–7. 21. p.: 7–8. 26. p.: 9–12. 36. p.: 13–16. 46. p.: 16–20. 59. p.: 24–25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Ottó Katalin:
– Csapatunkból többen is gyenge teljesítményt nyújtottak, és az erős ellenféllel szemben ezt annak ellenére sem bírtuk el, hogy hazai pályán játszhattunk.
Christian Dalmose: – Nagyon örülünk a győzelemnek, hiszen Vácon nyerni mindig nagy fegyvertény. Ma több jó egyéni teljesítmény mellett volt egy Macarena Aguilarunk, aki a legszebb napjait idézve vezette sikerre az együttest. Jöhet a szerdai ki-ki meccs a harmadik helyért!

ÉRD–FEHÉRVÁR KC 32–23 (15–13)
Érd, 1000
néző. V: Nagy F., Túróczy
ÉRD: JANURIK – Krpezs-Slezák 7 (2), A. Bulatovics, Signaté 1, KISFALUDY 5, Klivinyi 3, Fekete B. 3. Cs: Gridnyeva (kapus), Havronyina 3, O. Vukcsevics, Barján, M. GONZÁLEZ 4, Szabó L. 3 (2), Gulyás 2, Takács K. 1. Edző: Szabó Edina
FEHÉRVÁR: HERR O. – Hajduch 3, Gjorgijevszka 2, TILINGER 8 (6), Mayer 3, BANDELIER 4, Kazai. Cs: Sipeki (kapus), Isitate 1, Csáki, Tanabe 1, Herr A. 1, Tápai Sz., Májer, Hudra, Rideg. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása: 7. perc: 5–3. 18. p.: 6–9. 24. p.: 10–11. 39. p.: 18–16. 45. p.: 21–19. 52. p.: 25–21. 58. p.: 30–22
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6
Szabó Edina:
– Nagyon örülünk a győzelemnek és büszkék vagyunk az együttesre. Több kiváló egyéni teljesítményünk mellett igazi csapatmunka eredményezte ezt a sikert. Köszönjük a közönségnek a támogatást.
Deli Rita: – Ötven percig nagyon jó mérkőzést láthattak a nézők, addig meg tudtuk valósítani, azt amire készültünk. Sajnos az utolsó tíz perc nem mutatta a meccs valós képét. Kár, mert volt lehetőségünk jó eredmény elérésére, de most jobb volt az Érd.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–36 (11–16)
Békéscsaba, 1000
néző. V: Bíró, Kiss O.
BÉKÉSCSABA: Futaki – Kovács Anett 1, Zöldi-Tóth 1, Szabó V. 1, WALFISCH 10 (1), Gávai 4, Szögi 3. Cs: Terenyi, Misailovics (kapusok), Nikolajenko, Dajka 4 (1), Tóth S., Mihálffy 3 (1), Diószegi , Bottó, Mézes 1. Megbízott edző: Szabó Károly
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Azari 1, KOVÁCS ANNA 10 (2), Takács D. 3, Bulath 3, TRISCSUK 8, Vincze M. 3. Cs: Triffa (kapus), Szalai 3, Horváth B. 2, Klujber 3 (1), Ferenczy, Hajtai, Nick. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–1. 8. p.: 2–5. 14. p.: 6–8. 18. p.: 6–11. 25. p.: 10–13. 34. p.: 14–18. 41. p.: 17–24. 46. p.: 21–26. 55. p.: 24–32
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3
Szabó Károly:
– Ha az első félidő helyzeteit jobban értékesítjük, szorosabb mérkőzést játszottunk volna. Ám az is tény, hogy jobb csapat a Dunaújváros.
Zdravko Zovko: – Az első játékrészben a Békéscsaba jól játszott, de a szünet után mi frissebbnek bizonyultunk. Jó és gólokban gazdag mérkőzés volt.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–MTK BUDAPEST 20–20 (13–8)
Mosonszolnok, 300
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Katona F., Kiss N. 3 (1), Bouti, Dombi 3, Gyimesi 4, SZEPESI 5. Cs: Stoják (kapus), Rajnohová, Bízik 4 (4), Csala 1, Gerháth. Edző: Varga József
MTK: Ignácz-Pethő – Hosszu, Valovics 2, Kovács G. 1, DAKOS 5, Barna 3, Balog. Cs: Putz (kapus), Faluvégi 2, Bacíková, TERMÁNY 7 (4), Gorilszka, Szádvári, Horváth D. Edző: Vlagyimir Golovin
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 15. p.: 8–2. 21. p.: 11–3. 27. p.: 12–7. 36. p.: 13–12. 43. p.: 15–16. 49. p.: 18–18. 56. p.: 19–19
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Varga József:
– Jelen helyzetünkben örülnünk kell az egy pontnak is. Remek közönség előtt küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a lányok.
Vlagyimir Golovin: – Az első félidőt elajándékoztuk. Ha a második játékrész harmincöt perces, nyertünk volna.