Női kézi: a Debrecenben nyerő Győrben bemutatkozott González

2018.02.14. 19:39
A Győri Audi ETO 33–23-ra nyert a DVSC ellen a női kézilabda NB I-ben. A Főnix-csarnokban rendezett mérkőzésen mutatkozott be a győri csapatban az Érdről kölcsönvett Mireya González, a spanyol jobbátlövő egy gólt lőtt.

Hatalmas érdeklődés övezte a Győri ETO debreceni vendégjátékát, 5500 néző látogatott ki a Főnix-csarnokba. A debreceni szurkolók az ígéretüknek megfelelően csendben nézték végig az első félidőt, tiltakozásul a magyar szövetség klubot sújtó példátlanul súlyos büntetésével szemben.ígéretüknek megfelelően csendben nézték végig az első félidőt, tiltakozásul a magyar szövetség klubot sújtó példátlanul súlyos büntetésével szemben.

A Lokiból a sérült Lotte Grigel mellett betegség miatt hiányzott a csapat házi góllövőlistáját vezető Anna Punyko is. Ezzel együtt a hazaiak jól kezdték a meccset, 7–4-re vezetni is tudtak az ETO ellen, de utána a Nycke Groot irányította Győr a szünetig 15–9-re fordított. A második félidő már nem tartogatott izgalmakat, Ambros Martín együttese esélyeshez méltóan biztosan, tíz góllal nyert.

A hajrában mindkét oldalon szerepet kaptak a fiatalok, és a 17 éves debreceni Borgyos Panna felnőtt pályafutása első három góljával letette a névjegyét az első osztályban.

Első meccsét játszotta győri mezben Mireya González, a Nora Mörk súlyos sérülése miatt kölcsönvett spanyol játékos egy gólig jutott.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
DVSC-TVP–GYŐRI AUDI ETO 23–33 (9–15)
Debrecen,
Főnix-csarnok, 5500 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
DVSC: Lajtos – Varsányi 1, Hajduch 1, Zamfirescu 1, TÓVIZI 3, Deszpotovics 4, Hársfalvi 1. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Csáki 1, Jezsikava 4 (3), Sirián 2, Vantara-Kelemen 1, Pénzes, BORGYOS 3, Zelizi 1. Edző: Vida Gergő
GYŐR: Kiss É. – Bódi, Tomori 3, OFTEDAL 4, Broch 1, GROOT 7 (3), Görbicz 1. Csere: GRIMSBÖ (kapus), HANSEN 5, Knedlíková 3, Puhalák 1, FODOR 3, M. González 1 (1), Varga E, Afentáler 2, Pál T. 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–4. 21. p.: 7–12. 39. p.: 11–21. 47. p.: 17–23. 57. p.: 21–31
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4
Vida Gergő:
– A Bajnokok Ligája győztese ellen mindig tanulságos játszani. Nem vallottunk szégyent, s külön öröm számomra, hogy fiataljaink jól szálltak be a meccsbe.
Ambros Martín: – Tudtuk, hogy a Debrecen jó csapat, még akkor is, ha két alapembere, Lotte Grigel és Anna Punyko hiányzott. A hazai csapat jól kezdett, idő kellett kérnem, ám ezután rendeztük a sorokat. Jó ritmusú, sportszerű meccset játszottunk egy teltházas csarnokban.

1. Győri Audi ETO KC 16 15 1 533–351 +182 30
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 14 14 461–319 +142 28
3. Érd 13 10 3 393–316 +77 20
4. Siófok KC 14 9 5 423–396 +27 18
5. Dunaújvárosi KKA 13 8 1 4 351–320 +31 17
6. Váci NKSE 13 7 6 388–364 +24 14
7. Kisvárdai KC SE 13 6 1 6 329–338 –9 13
8. DVSC-TVP 14 6 8 352–391 –39 12