Női kézi: Fehérváron aratott háromgólós győzelmet a Vác

2020.09.13. 20:46
A női kézilabda élvonal egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Váci NKSE három góllal, 30–27-re diadalmaskodott az Alba Fehérvár KC otthonában és begyűjtötte a két bajnoki pontot.

KÉZILABDA
NŐI NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–VÁCI NKSE 27–30
(13–14)
Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
FEHÉRVÁR: Pijevic – SZABÓ-MÁJER 3, Afentaler, Boldizsár, BARDI 5, Triscsuk 6 (4), Szarka A. 3 Csere: Dányi (kapus), Temes 2, Vashchuk, Háfra L. 1, Varga E. 1, Töpfner 1, UTASI 4, Gerháth K. 1, Besszer. Edző: Deli Rita
VÁC: TRIFFA – Grosch, Hámori 3, LAKATOS R. 7, HELEMBAI F. 4, Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 5 Csere: Bukovszky (kapus), DIÓSZEGI 5, Kuczora, Szondi, Szabó Laura 4 (4). Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása, 6. perc: 2–2. 12. p.: 4–5. 18. p.: 7–8. 24. p.: 8–11. 28. p.: 11–11. 34. p.: 14–15. 40. p.: 15–20. 46. p.: 17–22. 52. p.: 21–24., 58. p.: 25–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
Deli Rita:
– A második félidőben rengeteg technikai hibát vétettünk, ez jelentette a két csapat közötti különbséget. Még a végjátékban is folyamatosan szorongattuk ellenfelünket, ráadásul amire készültünk, azt többé-kevésbé megvalósítottuk taktikailag. A második félidőben elkövetett tizenhárom technikai hiba azonban nem fért bele…
Szilágyi Zoltán: – Nagyon nagy küzdelemre késztetett bennünket a Fehérvár, mindkét félidőben volt egy bizonyos időszak, amikor a kezünkben volt a mérkőzés. Az, hogy nem tudtuk lezárni a meccset, az Alba küzdeni tudásának, időnként taktikus, jó játékának köszönhető. KÉZILABDA