Női kézi El: a Mosonmagyaróvár négy góllal nyert Norvégiában

R. P.R. P.
2024.01.14. 20:11
Tóth Eszter hét gólt dobott (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Európa-liga 2. fordulójának vasárnapi játéknapján a Motherson Mosonmagyaróvári KC négygólos győzelmet aratott Norvégiában a Sola ellen.

A magyar csapat sikerének értékét növeli, hogy a norvégok egyszer sem vezettek. Az első félidő közepén egy 4–0-s sorozattal elléptek az óváriak, a szünetben három találattal vezettek, a meccs kétharmadánál pedig már 24–18-as előnyben voltak. Már csak tíz perc volt hátra, amikor Gyurka János vezetőedző időt kért, mert sorozatban három gólt szerzett a Sola, de a hajrá a vendégeknek sikerül jobban, így meglepetésre idegenbeli bravúrral folytatták szereplésüket a második számú európai kupasorozatban.

Az óváriak legjobbja az egyaránt hét gólig jutó Tóth Eszter és Pásztor Noémi volt.

A két győzelemmel álló magyar csapat egy hét múlva a spanyol Costa del Sol Málaga otthonában lép pályára.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

D-CSOPORT

Sola HK (norvég)–Motherson Mosonmagyaróvári KC 28–32 (13–16)
Stavanger, 1150
néző. V: Cipov, Klus (szlovákok)
SOLA: GRANLUND – Magnussen 2, NOVAK 5, Barka, WOLFF 5, HOLTA 6 (1), Herrem 4. Csere: Bergsvik (kapus), Tveiten 4 (4), Haugseng 1, Eklo, Knutsen 1. Edző: Steffen Stromo Stegavik
MKC:
SZEMEREY – UDVARDI 5, Albek, Tóth G. 1, PÁSZTOR 7, TÓTH E. 7 (5), Stranigg 1. Csere: Hadfi (kapus), IVANCOK 3, Faragó L., Tóth II Nikolett 1, Schatzl 1, Bardi 1, LANCZ 5. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 18. p.: 6–10. 22. p.: 8–13. 28. p.: 11–16. 34. p.: 15–19. 41. p.: 18–23. 46. p.: 20–26. 52. p.: 25–27. 56. p.: 26–30.
Kiállítások:
2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5

Gyurka János:
– Az elsődleges cél az volt, hogy irányítsuk a játékot. A norvégok is képesek a gyors átmenetekre és a gyors lerohanásokra, elég csak az egyik klasszisukat, Camilla Herremet említeni. Nem kezdtünk jól, de gólokkal fejeztük be az akciókat, és szinte végig vezettünk az első félidőben. A második játékrész hajrájában volt egy hullámvölgyünk, ezen a kapusteljesítmény és a védések segítették át a csapatot. Igazi csapatgyőzelem volt, hiszen a múlt héten sem tudtunk ideálisan készülni, három játékosunk is beteg volt. Sikerünk a szív és az akarat diadala volt.