Női kézi EHF-kupa: őrült hajrá! A Dunaújváros kiejtette a Siófokot

2016.01.16. 17:13
A női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjében a Siófok remek mérkőzésen 28–23-ra legyőzte a Dunaújvárosi Kohász KA együttesét, ám a vendégek idegenben szerzett több góllal továbbjutottak a legjobb nyolc közé.

A Dunaújváros odahaza ötgólos előnyre tette szert (24–19), ennek ellenére nem számíthatott könnyű mérkőzésre Siófokon.A Dunaújváros odahaza ötgólos előnyre tette szert (24–19), ennek ellenére nem számíthatott könnyű mérkőzésre Siófokon.

A hazaiak remekül kezdtek, az első félidőben 6–2-nél négy gól is volt az előnyük, a szünetben azonban 11–9-cel fordultak a felek. A Dunaújváros a második félidő elején 11–11-nél egyenlített, majd 12–13-nál először vezetett.

A Siófok fordított, és a hajrában ismét nagy előnyre tett szert: 28–22-nél továbbjutásra állt alig egy perccel a rendes játékidő vége előtt. A vendégek azonban hétméteresből betaláltak 11 másodperccel a lefújás előtt, így idegenben szerzett több góllal továbbjutottak.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
SIÓFOK KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 28–23 (11–9)
Siófok, 500
néző. V: Pandzic, Satordzija (bosnyákok)
Siófok: Salamakha – Such 4, Orbán Annamária 6, Aguilar 1, El-gaui 9, S. Petersen 4 (1), Erdősi 1. Csere: Pastrovics (kapus), Németh Cs., Piedade 1, L. González 2, Nyikityina. Edző: Christian Dalmose
Dunaújváros: Oguntoye 1 – Azari 3, Kovács Anna 4, Bulath 4 (1), Takács D. 1, Triscsuk 5 (2), Vincze M. 3. Csere: Triffa (kapus), Szalai B. 2, Kamper. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 10. p.: 4–2. 20. p.: 6–4. 24. p.: 8–6. 35. p.: 12–13. 43. p.: 16–18. 52. p.: 22–20. 56. p.: 25–21. 58. p.: 27–22. 60. p.: 28–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Továbbjutott: a Dunaújváros, idegenben szerzett több góllal
Christian Dalmose: – Kiválóan harcoltunk az utolsó negyedórában úgy, ahogy mindig, a fair play szabályai szerint. Az utolsó két percben mégsem volt esélyünk. Húszéves edzői pályafutásom során ilyen játékvezetéssel, ilyen ítéletekkel, mint amelyek a hajrában történtek, nem találkoztam.
Zdravko Zovko: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, Szalai Babett remek irányítójátékával jól kézilabdáztunk. Mindkét csapat nagy szívvel küzdött, hihetetlenül jól harcolt, ezért egyértelműen elismerés illeti mind a két együttest.