Női kézi EHF-kupa: újvárosi siker a Siófok ellen

2016.01.10. 17:33
A Dunaújvárosi Kohász KA női kézilabdacsapata hazai pályán 24–19-es győzelmet aratott a Siófoki KC ellen az EHF-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A mérkőzés Bulath Anita átlövésgóljával indult, és az üldözőversenyben ettől fogva sokáig a Dunaújváros volt előnyben – a házigazdák 7–4-re és 8–5-re is elhúztak, ám nem tudták stabilizálni a fórt. A Siófok 8–5 után váltott és sorozatban elért négy góllal megfordította a mérkőzést, sőt, a szünetben is 10–9-re vezetett.

Mivel a második félidő egy Lara González-góllal kezdődött, a siófokiak kétgólos előnyt regisztrálhattak – nem tudtak azonban továbblépni, a DKKA pedig gyorsan fordított 13–11-re, és nem is engedte újra át a kezdeményezést a Siófoknak. A hajrába 20–17-es újvárosi vezetéssel mentek bele a csapatok, és 24–19-cel jöttek ki – a Dunaújváros ötgólos előnnyel várhatja a siófoki visszavágót.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KÉZILABDA AKADÉMIA–SIÓFOK KC 24–19 (9–10)
Dunaújváros, 900
néző. V: Frieser, Kavulic (csehek)
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE 1 – Azari 2, KOVÁCS A. 5, Bulath 4 (1), Triscsuk 4 (1), SZALAI 2, Vincze 2. Csere: TAKÁCS D. 4, Nick, Kamper, Hajtai, Klujber. Edző: Zdravko Zovko
SIÓFOK: PASTROVICS – Such, Hrbková, el-Gaui 1, AGUILAR 4, ORBÁN 7 (1), Erdősi 1. Csere: Szalamaha (kapus), Németh Cs., Piedade 1, L. González 3, Petersen, Nyikityina 2. Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 11. p.: 5–2. 24. p.: 8–9. 35. p.: 11–11. 52. p.: 19–15. 57. p.: 22–17
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Zdravko Zovko:
– A második félidőben láttam a csapatomon az akaratot, akkor szívvel és hatalmas lelkesedéssel kézilabdázott. Az első harminc percben azonban több hiba is becsúszott a támadójátékunkba, főként türelmetlenségből adódóan. Ki kell emelnem, hogy a találkozó utolsó perceiben ismét olyan extázisban kézilabdáztunk, mint a két együttes októberi bajnoki mérkőzésén.
Christian Dalmose: – Természetesen óriási volt a küzdelem, öt gól a hátrányunk, bármi lehet a visszavágón. Az utolsó tíz percben volt rá esélyünk, hogy akár kettő-három találatra csökkentsük a hátrányunkat, sajnos nem sikerült.