Női kézi EHF-kupa: négy között a Fehérvár!

2014.03.09. 17:28
A fehérvári siker, és így a továbbjutás egy pillanatig sem forgott veszélyben (Fotó: Grnák László)
Négy közé jutott a női kézilabda EHF-kupában a Fehérvár KC, mely a negyeddöntő visszavágóján hazai pályán legyőzte (24–21) az U Jolidon Clujt, így kettős győzelemmel került az elődöntőbe. A magyar csapat a dán Esbjerggel találkozik a fináléba kerülésért.

Az első mérkőzésen idegenben kiharcolt hétgólos előnyét meg tudta tartani hazai pályán is a Fehérvár KC az U Jolidon Cluj ellen, a magyarországi találkozó elején a házigazda állandósítani tudott egy többgólos különbséget, az első félidő végére egészen pontosan öt volt a két csapat között, a fehérváriak továbbjutása egy percig sem forgott veszélyben. (17–12)

A fordulás után közelebb zárkózott a kolozsvári együttes, a hajrában többször is csak egy-két gólt volt a különbség, ám az egyenlítésig nem tudott eljutni a Jolidon Cluj. Így maradt ez a mérkőzés végéig is, sőt, a Fehérvár az utolsó percben szerzett góllal beállította a végeredményt. (24–21)

A kettős győzelemmel továbbjutó Fehérvár az elődöntőben a Dinamo Volgográd ellen hatgólos hátrányról fordító Esbjerggel találkozik.

NŐI KÉZILABDA, EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FEHÉRVÁR KC–UNIVERSITATEA JOLIDON CLUJ (román) 24–21 (17–12)
Székesfehérvár, 800
néző, V: Ilieva, Karbeszka (macedónok)
FEHÉRVÁR: KISS É. – Azari, HORVÁTH B. 5, Hajduch 1, EMBEROVICS 2, Tilinger 2 (1), Vaszari 3. Cs: Trimmel (kapus), MAYER 4, Siti E. 4, Herr A. 3, Kazai. Edző: Pal Oldrup Jensen
U JOLIDON CLUJ: Enache – Florea 1, POPA 10 (4), Ani Senocico 2, CHINTOAN 1, Vintila 2, Mihai. Cs: Mazarean (kapus), Laslo, Ivan 1, Cirjan 1, Paraschiv 2, Tetean 1. Edző: Horatiu Pasca
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 7–3. 18. p.: 13–5. 24. p.: 15–9. 28. p.: 17–10. 34. p.: 17–13. 40. p.: 18–15. 46. p.: 20–16. 52. p.: 21–19. 58. p.: 23–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4
Továbbjutott: a Fehérvár KC, kettős győzelemmel
Pal Oldrup Jensen:
– Addig játszottunk jól, ameddig összeszedetten, koncentráltan hajtottunk. Hogy utána mi történt, nem tudom – ha tudnám, változtattam volna rajta. A visszaesésünk nagy valószínűséggel a fáradtság, a megelégedettség számlájára írható, egyértelműen úgy érezték a lányok, hogy ellenőrzésük alatt tartják a meccset. Abban javulnunk kell, hogy ezt a hibát ne kövessük el.
Horatiu Pasca: – Sokkal jobban játszottunk, mint az első mérkőzésen, de nem tudtuk a helyzeteinket gólra váltani. Hiába volt jó a szünet után a védekezésünk, döntő pillanatokban hibáztunk, ezért nem sikerült egyenlítenünk sem. A Fehérvár jobb csapat nálunk, megérdemelten nyert és jutott tovább.