Női kézi NB I: győzött a Kisvárda Budaörsön, meglepte a Békéscsaba a Fehérvárt

2023.02.25. 17:44
Szoros lett a hajrá, de nyert a Kisvárda Budaörsön (Fotó: budaorshandball.hu)
A női kézilabda NB I. 16. fordulójában a Kisvárda idegenben 27–25-re legyőzte a Budaörsöt. A vendégek jól kezdtek és már félidőben öt góllal vezettek. A hajrára szorossá tudta tenni a Budaörs, azonban az egyenlítés már nem jött össze. A Kisvárda legeredményesebb játékosa Juhász Gréta volt hét góllal. Az MTK a Dunaújváros ellen nyert 31–28-ra, a VÁC a NEKA ellen győzött 32–26-ra. A Békéscsaba meglepetésre idegenben legyőzte a Fehérvárt 30–25-re

A távozó Bakó Botond után Bányász-Szabó Valéria, szakmai igazgató és Dévényi István, utánpótlás szakmai vezető irányította a Kisvárdát a Budaörs elleni idegenbeli mérkőzésen. A vendégek jól kezdtek és fokozatosan léptek meg ellenfelüktől, melynek ugyan voltak jó periódusai, de a szünetre 17–12-es előnyben volt a Kisvárda. A Budaörs a második félidőben sokáig nem tudott zárkózni, de izgalmassá tette a hajrát, hiszen az 54. percre Vártok Ramóna védéseire alapozva egy gólra zárkózott (24–25), de egyenlíteni már nem tudott, a Kisvárda pedig koncentráltabb volt a végjátékban és 27–25-re nyert.

Az MTK szoros mérkőzésen 31–28-ra legyőzte a Dunaújvárost. Jobban kezdtek a vendégek, ám három gólosnál nagyobb előnyt nem tudtak kiépíteni. Az hazaiak 11–10-es állásnál vezetett először, végül egygólos MTK előnnyel mentek szünetre a csapatok. A második félidőben 19–19-es döntetlennél tíz percen át nem született gól. A gólcsendet az MTK törte meg, ellépni ők se tudtak, de nem is engedték ki a győzelmet a kezükből.

Meglepetésre 30–25-re nyert a Békéscsaba Fehérváron. Félidőben még csak egy góllal vezettek a vendégek, a második játékrészben sikerült öt gólos előnyt kiépíteni, amiből már nem tudott visszajönni a Fehérvár. A Békéscsaba így 2018 óta először nyert a Fehérvár ellen

Nem okozott gondot a Vácnak a NEKA. Már 20 perc után kialakult a tíz gólos különbség, amiből hatot meg is tartottak a hazaiak és 32–26-ra nyertek a bajnokság utolsó helyezettje ellen. A Vác legjobb lövője Kuczora Csenge volt nyolc találattal.

NŐI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ

MOYRA-BUDAÖRS–KISVÁRDA-MASTER GOOD SE 25–27 (12–17)
Budaörs, 185
néző. V.: Paska, Vastag
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – SZABÓ-MÁJER 6, Schneider, Pálos-Bognár 10 (5), Gorilszka 3 (1), Hudák E., Tóth M. 2 Csere: Vártok R. (kapus), Gergely-Zsigmond 1, Szekerczés 2, Mlinkó 1, Bánfai V. Edző: Buday Dániel
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Akijama 1 (1), Karnik 2, RADOJEVICS 5, SÁPI 5, Siska 3, Mérai 2 Csere: Graovac (kapus), JUHÁSZ G. 7, Habánková, Trunková, Udvardi 2, Bouti, Sztamenics Edző: Bányász-Szabó Valéria
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 13. p.: 5–9. 19. p.: 7–10. 24. p.: 9–14. 28. p.: 11–17. 35. p.: 14–17. 40. p.: 17–21. 48. p.: 20–24. 54. p.: 24–25. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 1/1
Buday Dániel: – Hetek óta betegségekkel, sérülésekkel bajlódunk, több játékosunk most tért vissza, érezhető volt az elmúlt meccseken, hogy gödörben vagyunk. Borzasztóan kezdtük a mérkőzést, az első félidőben óriási előnyt adtunk, a másodikban volt esélyünk rá, hogy visszajöjjünk, de gyakorlatilag mindent elkövettünk, hogy véletlenül se nyerjük meg a mérkőzést, szóval megérdemelt vereséget szenvedtünk.
Bányász-Szabó Valéria: – Sajnos kétélű az év közbeni edzőváltás, mert ilyenkor a csapatok lendületet kapnak. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de nagyon jól mentek és küzdöttek a lányok. Amikor kinyílt a Budaörs, volt egy megakadásunk és bevillant, hogy nehogy megint hat gólról kapjunk ki, de szerencsére a lányok tartották magukat és meg tudták tartani az előnyt és a kapuban Graovac jókor védett, szóval örülök a győzelemnek. Jól működött a védekezésünk és a hét a hat elleni játékban is több üres kapus gólt szereztünk. Fontos volt az egymás elleni eredmény miatt az is, hogy két góllal nyertünk.

MTK BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 31–28 (18–17)
 Budapest,
Riz Levente Sport– és Rendezvényközpont, 200      néző.      V:      Kiu G., Kiu T.
 MTK: Győri B. – Grosch 2,      SZABÓ K. 4, Mazák-Németh, Szabó L. 1, Simon P. 4, PELCZÉDER 5. Csere: Suba (kapus), Pál T. 5 (3), ROMÁN 5, Dakos 4, Mészáros-Mihálffy, Sallai, Juhász E. 1. Edző:      Vágó Attila
DUNAÚJVÁROS:  BARTULOVIC – Arany 4, Lakatos P. 1, Szalai B. 4, Nick 2, Horváth P. 4, Kazai 3. Csere: FARKAS J. 6 (3), Weisheitel, Poczetnik 3, Gajdos P., Fodor N. 1. Edző: Rapatyi Tamás
 Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 16. p.:  7–10. 22. p.: 13–12.   35. p.:   19–19.    45. p.:    20–19.    49. p.:      23–21. Kiállítások:  10, ill. 4 perc.  Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Vágó Attila: – A csapat szíve a helyén volt, ez volt a győzelem kulcsa. Az első félidőben kapkodtunk, idegesek voltunk, nem jól játszva, de küzdve értük el a sikert, aminek örülök.
Rapatyi Tamás:  – Egész héten sérülések, betegségek hátráltatták a munkát, a mérkőzés reggelére újabb két játékost vesztettünk el, de akiket neveztünk, minden elismerést megérdemelnek.

ALBA FEHÉRVÁR KC–EUBILITY-GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 25–30 (13–14)
 Székesfehérvár, 500
néző.  V: Dáné, Marton Zs.
 FEHÉRVÁR:  KUBINA – Szemes, Boldizsár 3, Ohjama 1, Varga E. 3,  Sztosics 4, TAKÓ 6. Csere:  Tóth Nikolett, Pijevic, (kapusok), Utasi, SZMBATJAN 8, Bojtos, Zrnic. Edző: Józsa Krisztián
BÉKÉSCSABA:  Razum – Horváth G., LANISTANIN 9 (2), Gyimesi 4, Giricz 1, MAYER SZ. 4, Hajtai 1. Csere: GADÁNYI (kapus), BORBÉLY M. 6, Termány 4, Andróczki 1, Kiss-Walfisch, Török F. Edző: Papp Bálint
 Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 7–6. 18. p.: 9–8. 24. p.: 12–10. 28. p.: 13–13. 34. p.: 15–16. 40. p.: 18–19. 46. p.: 20–23. 52. p.: 24–27. 58. p.: 25–30. Kiállítások:   4, ill. 4 perc.      Hétméteresek: –, ill. 2/2
Józsa Krisztián: – Ezúttal nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. Mindent megtettünk védekezésben, de most a támadójátékunk volt hiányos, rengeteget hibáztunk, és a könnyelmű hibáinkból élt a Csaba. Hullámvölgybe kerültünk az előző mérkőzésekhez képest, jókor jön a válogatott szünet, hogy összekapjuk magunkat.
Papp Bálint:  – Nagyon küzdöttünk, igazi csapatként dolgoztunk, és többé-kevésbé megvalósítottuk, amit szerettünk volna. Fegyelmezettek voltunk, a védekezésünk az első félidő közepétől összeállt, és onnantól kezdve könnyebben tudtunk gólokat szerezni. A második játékrészben szépen kontrolláltuk a játékot, kihasználtuk az adódó helyzeteket.

PRAKTIKER-VÁC–NEKA 32–26 (21–11)
Vác, 440 n
éző. V: Asztalos, Szalay.
 VÁC: Pásztor B. – Ferenczy F. 1, Diószegi 2, HELEMBAI 4, KUCZORA 8 (3), MARINCSÁK 6, Schatzl Natalie 2. Csere: Kovalcsik J., Ballai B. 1, Kurucz 4, Ballai A. 1, Kovács A. 2, Pálffy, Bencsik D. 1. Edző: Herbert Gábor
NEKA: Zaj – Gém 1, Kovalcsik B. 3, Szabó L., Uhrin, Bató 3, Szabó A. 1. Csere: Wéninger, Németh K. (kapusok), VARGA E. 4 (2), CSÍKOS 4, Kellermann, Kocsis B. 2, Horváth P. 2, Molnár D. 3, Ferenczy D. 3. Edző:Bohus Beáta
 Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 10. p.: 6–3. 16. p.: 11–4. 20. p.: 14–6. 28. p.: 20–9. 34. p.: 22–13. 39. p.: 24–15. 45. p.: 28–17. 50. p.: 30–19. 56. p.: 31–24. Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Herbert Gábor: – Negyvenöt-ötven percen keresztül nagyon magas szinten játszott a csapatom. A végén visszajött az ellenfél, de külön öröm, hogy az utolsó tíz percben tizenkilenc év volt az átlagéletkor a pályán, amivel óriási segítséget teszünk a magyar kézilabdának, mind a két klub jó koncepciót követ ezzel. Hosszú út végéhez értünk, a tizenkét meccs negyvenöt nap alatt nagy terhelés volt mindenkinek. Ránk fér egy kis pihenés, aztán jöhet a Győr és a Ferencváros elleni találkozó.
Bohus Beáta: – Voltak szakaszok a mérkőzésen, amikor a megbeszéltek szerint játszottunk. Nagyon sajnáltam, hogy az elején sorban hagytuk ki a helyzeteinket, nem volt jó kapusteljesítmény sem. Futottunk az eredmény után, de volt tartása a csapatnak, nem omlott össze teljesen. Bebizonyosodott, hogy ez nem a mi szintünk. Próbáljuk a játékosainkat a legjobban felkészíteni a válogatott szünetet követő bajnoki összecsapásra.

1. Győr 18 17 1 582–408 +174 34
2. FTC 16 14 2 529–379 +150 30
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Vác 15 9 2 4 412–383 +29 20
5. Mosonmagyaróvár 14 8 1 5 420–377 +43 17
6. MTK 16 6 2 8 453–454 –1 14
7. Fehérvár 15 6 2 7 375–416 –41 14
8. Siófok 14 6 1 7 369–375 –6 13