Női kézi EHF-kupa: sima újvárosi és siófoki továbbjutás

2018.10.20. 20:02
A Dunaújváros az első mérkőzésen aratott fölényes sikerét követően hazai pályán a hét-hét gólos Szekerczés Luca és Grosch Vivien vezérletével 29 találattal verte meg svájci ellenfelét a női kézilabda EHF-kupa 2. selejtezőkörének hazai visszavágóján, és összesítésben 43 gólos különbséggel jutott tovább. A Siófok szintén kettős győzelemmel harcolta ki a folytatást, miután idegenbeli győzelme után hazai pályán is felülmúlta a Vácot.

A selejtező harmadik fordulójának sorsolását kedd délelőtt tartják, az onnan továbbjutó csapatok a csoportkörbe kerülnek.

DUNAÚJVÁROS:
TOMASEVICS – KLUJBER 5, SZEKERCZÉS 7 (2), Szalai B. 3, Sirián 4, FERENCZY F. 5, Kazai 3. Csere: Csapó Kyra (kapus), Cifra, Nick 2, Molnár B., Dombi L. 1, GROSCH 7, Bouti 2, MIHÁLY P. 4 (1). Edző: György László
SPONO:
Troxler – Hauptlin 2 (2), Spaar, AMREIN 4, Wick 1, Aselmeyer 3, Marku 1. Csere: Schüpbach (kapus), Wyder 3 (1), Wey. Edző: Urs Mühletahler
Továbbjutott:
a Dunaújváros, kettős győzelemmel (78–35)
György László: –
Tisztességesen álltunk hozzá a mérkőzéshez, védekezésben és támadásban is. Mindenki játéklehetőséghez jutott. A lőtt és a kapott gólok száma a meccs képének megfelelően alakult.
Urs Mühletahler: –
Hét játékosunkat nélkülöznünk kellett a találkozón, így végképp nem volt esélyünk a jobb eredmény elérésére.

SIÓFOK KC–GVM EUROPE-VÁC 32–26 (15–15)
Siófok, 900 néző. V: Beqiri, Krasniqi (koszovóiak)
SIÓFOK: Dedu – Geiger 1, M. González 3, Nze Minko 5 (1), Drabik 1, Kobetic 2, AOUSTIN 4. Csere: SILJE SOLBERG 1 (kapus), Perianu 1, Hmirova 3, Jezic 1, JANJUSEVICS 4, AL-GAUI 3, SÁROSI 3, Barkóczi. Edző: Tor Odvar Moen
VÁC: Arenhart – Diószegi 2, Hámori 1, DE SOUZA 9 (4), Helembai F. 2, KÁCSOR 6 (1), Radoszavljevics 3. Csere: SUBA, Bukovszky (kapusok), Szabó K., Iván E., Szamoránsky P. 1, Szondi 2, Jovetic, Káldy, Sziráki. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–7. 18. p.: 8–11. 26. p.: 13–12. 33. p.: 16–16. 43. p.: 22–16. 49. p.: 25–19. 56. p.: 29–20
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/5
Továbbjutott: a Siófok, kettős győzelemmel (67–48)
Tor Odvar Moen:
– Nyilván nem könnyű tizenhárom gólos előnyről elkezdeni egy mérkőzést, nem olyan egyszerű felpörögni. Az első félidőben nem tudtuk az igazi arcunkat mutatni, a saját játékunkat hozni. A második játékrészben már jobb volt a teljesítményünk, a védelmünk is összeállt és minden játékosunk igyekezett megmutatni, hogy melyik a jobb csapat.
Szilágyi Zoltán: – Az első játékrésszel maximálisan elégedett lehetek, a támadójátékunk nagyon jó volt és a lerohanásaink is működtek. Aztán sokat cseréltünk, a második félidő első tizenöt percében passzívak voltunk, majd sikerült felzárkóznunk, így a záró negyedóra megint rendben ment a részünkről.