Elképesztő végjátékban bukta el az EHF-kupa-döntőt a Fehérvár

2014.04.12. 19:58
Könnyek a végén: hihetetlen hajrában bukott a Fehérvár (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének visszavágóján a Fehérvár KC hazai pályán egy utolsó másodpercben kapott góllal 27–26-ra kikapott a dán Team Esbjergtől, így kiesett. Az utolsó másodpercekben a magyar csapatnál volt a labda, de az óra lepörgetése helyett kapura lőtt, a fordulásból pedig kiharcolta a továbbjutást a dán csapat.
Jól indult a mérkőzés a fehérváriak számára, és előbb 4–2-re, majd 5–3-ra is vezetett a magyar csapat, de Kviesgaard tíz perc után belelendült, és a jobb szélről tarthatatlannak tűnt. Az Esbjerg kapujában Sando is egyre gyakrabban találkozott a labdával, így egyenlített a vendégcsapat, és bár Mayer góllal mutatkozott be, ezt követően egyből két percet kapott, az emberelőnyt kihasználva pedig 3–0-s sorozatot mutattak be a vendégek (6–8).

A hazai időkérés után sem sikerültek túl jól a fehérvári támadások, Kviesgaard rohanása után pedig először volt három gól a különbség a felek között (7–10). Balle két kiállítást is kapott az Esbjerg részéről az első félidőben, azonban ezt csupán egy hetes góllal tudta büntetni a házigazda, a vendégek pedig tartották két-három gólos előnyüket. Tették ezt egészen a félidő hajrájáig, akkor a fehérváriak feljöttek egy találatra (13–14).

A fordulást követően egyből egyenlített a Fehérvár, de Ahlm két gyors góljával meglépett az Esbjerg. Aztán 17–17-nél Azari ziccert rontott, a dánok pedig ismét elmentek kettővel, hogy aztán Mayer ziccere után megint iksz legyen. 19–19-nél megint fordíthatott volna a fehérvári csapat, de Sando védte Tilinger lövését, a dánok pedig a megszokott forgatókönyv szerint elmentek kettővel (19–21).

20–21-nél azonban nem jött az újabb egyenlítés, nem úgy a két dán találat, ezzel pedig már gyakorlatilag háromgólos előnybe kerültek a vendégek (látszott, hogy ezen a meccsen több gól születik, mint az elsőn – 20–23).

A Fehérvár sorozatban három büntetőt végezhetett el, és bár egyet kihagyott, az Esbjerg támadásban teljesen megállt, Siti betörése után pedig egyenlített a magyar csapat, sőt Mayer újabb találatával vezetett is (24–23).

Igaz, csak pár másodpercig, mert az egész meccsen rohanó dánok villámgyorsan egyenlítettek, mégis, mintha fáradni látszottak volna. A hajrára Benzal duplájának köszönhetően 26–25-tel érkeztek meg a csapatok, az elkapkodott magyar támadást követő dán időkérés után pedig Forslund mellé lőtt.

Ami innentől következett az utolsó fél percben, arra nehéz szavakat találni… A Fehérvár dolga ugyanis nagyjából annyi lett volna, hogy lassú támadásokat vezet, ehelyett gyorsan ziccerbe került, de Sando védett, az indulás végén pedig egyenlítettek, sőt emberelőnybe kerültek a dánok. Már csak tíz másodperc volt hátra, és a magyar időkérés után a dánok nem is szabálytalankodtak, a békés labdázgatás helyett azonban Kazai ejtéssel próbálkozott, Sando megint védett, hátul senki nem maradt, Seest pedig az utolsó másodpercben megszerezte a továbbjutást érő dán gólt. Így tehát egészen hihetetlen végjátékban elbukott a nagyot küzdő fehérvári csapat, döntős az Esbjerg. 26–27

SITI BEA, SITI ESZTER ÉS MAYER SZABINA ÉRTÉKELÉSE

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FEHÉRVÁR KC–TEAM ESBJERG 26–27
(13-14)
Székesfehérvár, 1100 néző. V: Marics, Masic (szerbek)
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Azari 2, HERR A. 5 (1), Siti E. 2, Horváth B., TILINGER 8 (4), Vaszari 1. Csere: Hajduch, EMBEROVICS 1, MAYER 4, Kazai, Benzal 3. Edző: Pal Oldrup Jensen
ESBJERG: SANDRO – KVIESGAARD 6, Seest 2, Balle, AHLM 7 (1), FORSLUND 4, Polman 3. Csere: Grimsbo (kapus), Madsen 3, Grigel 2. Edző: Lars Frederiksen
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–2. 12. p.: 5–4. 18. p.: 7–8. 24. p.: 9–12. 28. p.: 11–13. 34. p.: 15–16. 40. p.: 17–18. 46. p.: 19–21. 52. p.: 22–23. 58. p.: 26–25.
Kiállítások: 8 illetve 4 perc
Hétméteresek: 8/6 illetve 2/1
Továbbjutott: a Team Esbjerg 51-51-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal
Pal Oldrup Jensen: –
Szörnyű, hogy így kaptunk ki, mert a kezünkben volt a mérkőzés, nagyon sajnálom a lányokat. Az volt az egyetlen nagy problémánk, hogy a visszarendeződéseknél kihasználta a gyorsaságát az ellenfél, és ezeket a támadásokat többnyire góllal fejezte be.
Lars Frederiksen: – Ha az utolsó pillanatokban nem dobja rá a labdát az ellenfél, akkor nem lett volna esélyünk. Őszintén mondom, hogy egy perccel a vége előtt, amikor kettővel vezetett a Fehérvár, illetve tíz másodperccel a dudaszó előtt nem hittem, hogy mi itt továbbjuthatunk. Lényegében ajándékba kaptuk ezt a győzelmet. Mindkét csapat továbbjutást érdemelt volna.

60. Véget ért a mérkőzés, a Fehérvár idegenben szerzett kevesebb gól miatt kiesett.
60. ILYEN NINCS!!!!
Felesleges ziccer, kihagyjuk, az utolsó másodpercben pedig betalálnak a dánok. Teljesen felesleges volt lőni, hihetetlen hiba… Kazai ejtett, Seest lőtte a győztes gólt. 26–27
60.
Időt kér a Fehérvár.
60. Mi van itt!!! Ziccert rontunk, leindulnak, kiegyenlítenek, közben Azari is kap egy két percet. Nagyjából 5 másodperc alatt… 26–26
60.
Leviszik a kapust is, Forslund pedig a bal szélről mellé lő!
55.
Két gólba is belefújnak lépéshiba miatt, Siti pedig belement. Az indítást viszont Azari lefülelte.
54.
Ahlm lő fölé, elfáradtak a dánok a rohanásban?
53.
Ahlm ellövi, Siti betörésből a bal alsóba lő. 23–23
52. Herr
a jobb felsőbe ágyúz. 22–23
51.
Grigel mellé lő, Horváth is kiharcol egy hetest.
51. Tilinger
félmagas hetesét Sando oldalra vetődve kivédi.
50.
Kiss védése után Emberovics is hetest harcol ki.

46.
Tilinger passzívnál blokkba lő, de cserébe elpasszolják a dánok.
44.
Rossz passz nálunk, Ahlm lendületből átlő. 19–21.
óriási erejű lökete a léc alatt köt ki. 17–19
40. Siti lövését Sando védi, Mayer ismétlése pedig a bal oldali kapufáról kifelé pattan.
40.
Kviesgaardnak nagyon megy, a jobb szélről a jobb felsőbe lő. 17–18
39. Emberovics labdát szerez, Azari indul, és megszelídíti a nem túl jó indítást, de csak a kapufára ejt.
38. Tilinger
felavatja Grimsbőt, a jobb felsőbe lő. 17–17
38.
Emberovics harcol ki hetest, de megint csak sárga az elkövetőnek…
37.
Hajduch blokkol, de marad náluk, majd Ahlm lő kapufát.
36. Emberovics
veri meg egy az egyben az emberét, majd a kapu bal oldalába lő. 16–17
36.
Tilinger próbálkozása kimarad, Ahlm átlövése viszont a jobb alsóban köt ki. 15–17
34.
Polman átlövése sikertelen, ismét egyenlíthet a Fehérvár.
31. Folytatódik a mérkőzés.

Az első mérkőzéshez hasonlóan 30 perc után a vendég csapat 14–13-ra vezet.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Ahlm mellé lő, a gyors indulásból azonban már nem volt idő lőni.
30.
Gyors dán időkérés a félidő vége előtt.
30. Azari
ejt a jobb szélről a jobb alsóba. 13–14
29. Siti
szerzi meg a rossz passzt, majd a jobb felsőbe lő, de Kviesgaard a jobb szélről ismét betalál. 12–14
28.
Tilinger átlövését blokkolják, marad nálunk. Mayer pedig beállóból szépít, ráadásul Grigel belépett. 11–13
27. Grigel
fut be középre, és talál be. 10–13
26. Tilinger
áthúzza Sando felett. 10–12
26. Tilinger harcolt ki ezúttal büntetőt, most nincs két perc.
25. Ahlm
fölé dobja.
25.
Passzív a Fehérvár, Grigel pedig hetes és két percet harcol ki, Siti pihen.
24. Forslund
hamar felelt. 9–12
23.
…de a kipattanót belövi. 9–11
23.
Siti harcolt ki hetest. Herr hetesét Sando védi...
23. Polman
gyorsan büntet, 8–11.
Két emberelőny, gól nélkül…
23.
A dánok kiegészülnek, Hajduchot kiállítják.
22.
Hajduch szerez labdát hátul, Herr viszont mellé lő, és még lent is marad.
21.
Passzívnál két blokkolt lövéssel jelentkeztek a fehérváriak…
21. Balle
megkapja második kiállítását is, ezúttal Sitiről.
20. Herr
óriási lökettel szépít, majd egy faultgyanús esetet engednek tovább, jöhet ismét a Fehérvár. 8–10
19.
Siti lövése pont Sando kezében köt ki, Kviesgaard indul és a jobb felsőbe lő. 7–10
19. Madsen
tört be, Vaszarit kell ápolni. 7–9
18.
Sando Azari jobb szélső lövését is hárította.
18. Sando is bemutat egy védést, de a rohanás után ismét a kapufa hárít nálunk.
17.
A kapufa véd, de marad a dánoknál, Forslund ziccerét védi Kiss.
16.
Passzívnak tűnő támadás végén Herr a jobb felsőbe ágyúz. 7–8
16.
Először áll jobban ma összesítésben a dán csapat, jön is a magyar időkérés.
13.
Viszont beleakad a labdába középkezdésnél, két perc.
13. Mayer
érkezett beállóba, és egyből eredményes. 6–5
12.
Kviesgaard ezúttal hetest harcol ki. Ahlm a bal alsóba lő. 5–5
11.
Ismét eljut a labda Kviesgaardig, aki ezúttal már nem ront, a jobb felsőbe lő. 5–4
10. Vaszari
futott be beállóba, kapta is a labdát, és értékesítette a ziccert. 5–3
10. Polman labdaszerzése után ellépik a dánok. Jó a fehérvári visszarendeződés!
9.
Ahlm lövése a lécről fölfelé pattan. Tilinger viszont ismét betör, és a jobb alsóba lő. Ahlm rohan, szépít. 4–3
8.
Kviesgaard került ziccerbe a jobb szélen, de Kiss ismét véd. Marad náluk.
7. Tilinger
betörése viszont gólt hoz, a bal alsóba lő. 3–2
7. Rossz fehérvári támadások, de legalább Kiss védi Ahlm ziccerét.
6. Ahlm
átlövésből egyenlít a hátrány ellenére. 2–2
5. Herr
a kapu jobb oldalába ágyúzza a hetest. 2–1
5. Balle
húzta vissza Vaszarit ziccerben, hetes, két perc.
4. A dánok csere nélkül játszanak, indulni azonban így sem tudnak. Labdaszerzés után félfaultos dán lövés, Kiss még hozzáér.