Női kézi EHF-kupa: az Érd tizenkét gólos sikerrel vágott vissza

2017.01.29. 17:03
Az Érd nagyon visszavágott a Byasennek (Fotó: Földi Imre)
Az Érd női kézilabdacsapata 34–22-re legyőzte hazai pályán a norvég Byasent az EHF-kupa C-csoportjának 4. fordulójában.

Múlt hét szombaton az érdiek hétgólos vereséget szenvedtek Trondheimben, így volt miért visszavágniuk.

Szabó Edina tanítványai az első félidőben háromgólos előnyt szereztek, majd a második félidőt is nagy lendülettel kezdték. A 39. percben az Érd már nyolc góllal ment, a különbség pedig folyamatosan nőtt. A tízgólos előny a 48. percben alakult ki először, az utolsó pillanatokban pedig egy betörés után megszületett a 34. magyar gól.

Az érdiek számára nagyon fontos volt a nagy különbségű siker, mert a végelszámolásnál az egymás elleni eredmény is számíthat, ebben pedig az Érd most már jobb, mint a norvég csapat. Az Érd a jövő héten az orosz Rosztovot fogadja.

A négy csoportból az első két helyezett jut tovább az egyenes kieséses szakaszba.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ÉRD–BYASEN TRONDHEIM 34–22 (15–12)
Érd, 1900
néző. Vezette: E. Vitaku, A. Vitaku (koszovóiak)
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 8 (2), M. González 2, A. Bulatovics 2, KISFALUDY 4, KLIVINYI 6, Fekete B. 1 Csere: Gridnyeva (kapus), SIGNATÉ 6, Araújo 2, Barján, Kiss N. 1, Gulyás 1, Szabó L. 1. Edző: Szabó Edina
BYASEN: A. PEDERSEN – M. Jacobsen 1, Waade 4, Arntzen 3, Aardahl, ALSTAD 7 (1), VENN 6. Csere: Lerstad (kapus), Tomac, Skogen, M. Hogdahl 1, Hjertner, Hernes. Edző: Arne Högdahl
Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–3. 12. p.: 6–6. 19. p.: 10–7. 26. p.: 14–10. 39. p.: 22–14. 48. p.: 27–17. 55. p.: 31–19.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
MESTERMÉRLEG:
Szabó Edina: –
Gratulálok mindkét csapatnak, hiszen nagyon kemény meccset vívtunk egymással az elmúlt héten. Nagyon fűtötte az Érdet a reváns, szerettünk volna hazai közönség előtt nyerni. A gólkülönbség nekünk is nagy meglepetés. A feszültséget végig éreztem a lányokon, nagyon akartak nyerni. Amikor már nagyobb volt a különbség, felszabadultabban játszottak, azt hiszem ennek köszönhető, hogy nagyon sok góllal tudtunk nyerni.
Arne Högdahl: – Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, és azt is, hogy az Érd egy kemény csapat. Múlt héten egy nagy győzelmet arattunk és most is legalább egy pontért jöttünk. A második félidő katasztrofálisan sikerült, tizenkilenc gólt kaptunk, amellyel nem lehet meccset nyerni.