Női kézi EHF-kupa: a szünet után hengerelt, nyert a DVSC

I. SZ.I. SZ.
2020.01.11. 15:29
A DVSC nagyot küzdött az első félidőben, hengerelt a másodikban (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló)
A DVSC Schaeffler második győzelmét is megszerezte a női kézilabda EHF-kupa csoportkörében. Köstner Vilmos csapata hazai pályán a második félidőt uralva győzte le a cseh Baník Mostot.

Nehezen lendült játékba a DVSC, a mérkőzés első három gólját a Most szerezte. Tóvizi Petra szépítése hozta meg az áttörést, zsinórban ötöt szerezve fordított Köstner Vilmos együttese. A cseheket ez nem törte meg, az első félidő kiegyenlített játékot hozott, többször is változott, melyik csapat vezet éppen.

A szünetben 14–14 volt az állás, s bár a fordulás után eleinte futnia kellett az eredmény után a Debrecennek, 16–17 után zsinórban négy gólt szerzett a magyar csapat, és többé nem engedte ki a vezetést a kezéből.

Egy-egy cseh gólra két-három debreceni válasz érkezett, így a 47. percben már 29–21-re vezetett a magyar csapat. A hatgólos Bulath Anita-vezette DVSC 36–29-re győzött, két csoportmeccs után százszázalékos az EHF-kupában.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT

DVSC SCHAEFFLER–BANÍK MOST (cseh) 36–29 (14-14)
Debrecen, 1800
néző. V: Carmaux, Mursch (franciák)
DVSC: TRIFFA – Arany 4, KOVÁCS ANNA 4, KARNIK SZ. 5, TÓVIZI 3, BULATH 5 (4), Vantara-Kelemen 3. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), KARSTEN 3, Varsányi 2, BORDÁS 1, BORGYOS 4, Szabó P., Poczetnyik 2 (1), Vámosi. Edző: Köstner Vilmos
MOST: Müllnerová – Zachová 5 (2), K. Kostelná 1, SUSTKOVÁ 7 (1), Sípová 1, Borovská 3, Mikulcik 1. Csere: Bezpalcová (kapus), Strisková 1, Jungová, Jagodic, A. Kostelná 5 (1), EKSTEINOVÁ 4, Polaková 1, Hrbková, Mikulásková. Edző: Jirí Tancos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 7. p.: 4–3. 19. p.: 7–9. 28. p.: 13–13. 37. p.: 20–17. 45. p.: 27–21
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 8/4.
Köstner Vilmos:
– Az első félidőben sokat hibáztunk, ezt jól használta ki az ellenfél. Szünet után feljavult a védekezésünk, ráadásul egész meccsen extra volt a kapusteljesítményünk. Ilyen hangulatban nem lehet rosszul játszani, annak pedig örülök, hogy idehaza sikeresen kezdtük a csoportkört.
Jirí Tancos: Két ellentétes játékrészt produkáltunk. A remek első harminc perc és a szünet után sokat hibáztunk, igaz, játékosaimat megfogta a debreceni csarnok fantasztikus hangulata.