Női kézi EHF-kupa: a Siófok a végére átrobogott a nagydisznódiakon

2020.02.09. 16:27
Such Nelli alaposan belelendült az első félidő végén (Fotó: Török Attila, NS-archív)
A címvédő Siófok hazai pályán 34–22-re nyert a CS Magura Cisnadie ellen a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének záró mérkőzésén, így első helyen jutott a kieséses szakaszba.

A mérkőzés elején kétszer is vezettek két góllal a nagydisznódiak, sőt, a siófoki fordítás után sem adták fel, és a 16. percben ismét két találat volt a fórjuk (5–7). A játékrész hajrájában azonban belelendültek Such Nelliék, a jobbszélső négyszer volt eredményes a szünetig, s a címvédő háromgólos előnnyel vonulhatott a pihenőre (15–12).

A fordulást követően már nem volt kérdés, Andrea Kobetic és Such gólpárbaja a 35. percben 6–6-ra állt, s a Siófok már öttel vezetett (19–14). A 43. percben felzárkózott melléjük Camille Aoustin is, 24–15-re módosítva az állást.

Ezt követően gyakorlatilag csak az volt kérdés, hogy tízen belül tud-e maradni a vendégcsapat, az 55. percben számolhatott először a közönség (31–21). A vége 34–22 lett.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT
SIÓFOK KC–MAGURA CISNADIE (román) 34–22
(15–12)
Siófok, 1200
néző. V: Mertinian, Szürepisziosz (görögök)
SIÓFOK:
SZIKORA – Böhme 2, Tomori 1, Niombla 2, Jezic 3, KOBETIC 6 (1), AOUSTIN 6. Csere: Csapó Kincső (kapus), Janjusevics, DRABIK 4, SUCH 6, Hársfalvi 2, Wald 2 (2). Edző: Tor Odvar Moen
CISNADIE:
Voicu – M. Predoi 3, Ani Senocico 2, DANICI 3, VINJUKOVA 4, Moldovan 1, Tanasie 3. Csere: Pasca (kapus), Nan 1, Craciun 4 (4), Ujkics, D. Predoi 1. Edző: Alexandru Weber
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–3. 10. p.: 4–3. 16. p.: 5–7. 19. p.: 8–7. 26. p.: 12–11. 33. p.: 18–13. 42. p.: 24–15. 47. p.: 25–18. 57. p.: 33–21