Női kézi EHF-kupa: a Fehérvár újra ikszelt a Bresttel

2017.01.29. 18:28
A végén egy pontnak örülhetett a bresti közönség (Fotó: twitter.com/Francebleubzh)
Csakúgy, mint hazai pályán, az Alba Fehérvár idegenben is döntetlent játszott a Brest Bretagne-nyal a női kézilabda EHF-kupa B-csoportjának 4. fordulójában.

Egy hete a két csapat 25–25-re végzett egymással Székesfehérváron, akkor a 12 gólos Elena Djordjievszka cipelte a hátán a hazaiakat. A macedón játékos ezúttal nem villogott annyira, a terheket azonban sikerült jobban elosztani.

Ennek, no meg a remek védekezésnek köszönhetően az első félidő után 11–7-re vezettek a fehérváriak, akik a szünet után még rátettek egy lapáttal. Hiába vágtak neki azonban az utolsó tíz percnek 20–14-es előnnyel, a hátralévő időben már csak egy gólt szereztek, a franciák pedig az utolsó pillanatokban egyenlítettek Maud-Eva Copy találatával.

A négy csoportból az első két helyezett jut tovább az egyenes kieséses szakaszba.

ÍGY EGYENLÍTETT A BREST – AZ UTOLSÓ MÁSODPERCEK

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓBREST BRETAGNE (francia)–ALBA FEHÉRVÁR KC 21–21 (7–11)
Brest, 2757
néző. Vezette: Panaidesz, Andreu (ciprusiak)
BREST: DANGUEUGER – Toublanc 1, Geiger 1, PINEAU 7 (2), N'Gouan 1, Ntsama Akoa 3, COPY 6. Csere: Adelin (kapus), Limal, Desgrolard, Iziquel, Prouvensier 2, Rassinoux, Le Hir. Edző: Laurent Bezeau
FEHÉRVÁR: SIPEKI – ISITATE 2, PIEDADE 5, Hajduch 1, Bandelier 3, Mendy 4, Kazai. Csere: Herr O. (kapus), Djordjievszka 3 (3), B. Klikovac 1, Májer, Pelczéder 2, Tilinger. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 4–3. 19. p.: 5–6. 24. p.: 6–8. 28. p.: 7–10. 34. p.: 8–12. 40. p.: 12–15. 46. p.: 14–18. 52. p.: 15–20. 58. p.: 19–21
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Deli Rita:
– Nagyon jó játékkal fontos pontot szereztünk. Ha azt a teljesítményt nyújtjuk jövő héten, a Krasznodar elleni hazai találkozón is, mint a legutóbbi két mérkőzésen, akkor jó esélyünk van a továbbjutásra.