Női kézi EHF-kupa: fehérvári döntetlen az eddig hibátlan franciák ellen

2017.01.22. 15:36
Az Alba Fehérvár KC 25–25-ös döntetlent ért el hazai pályán a francia Brest ellen a női kézilabda EHF-kupa B-csoportjának 3. fordulójában.

A két forduló után egy győzelemmel álló magyar csapat a szünetben még egygólos hátrányban volt (14–15) a forduló előtt a B-csoport élén álló francia gárdával szemben. A szünet után azonban az összesen 12 gólig jutó Elena Djordjievszka vezérletével magukra találtak a lányok, és negyedórával a vége előtt már vezettek 20–19-re. A hajrában nem tudták megtartani előnyüket, a Brest az utolsó percben egyenlített, így 25–25-ös döntetlen lett a vége, ezzel a franciák először veszítettek pontot a csoportkörben.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR (magyar)–BREST BRETAGNE HANDBALL (francia) 25–25 (14–15)
Székesfehérvár. Vezette: Kulik, Nabokau
FEHÉRVÁR:Herr, Sipeki (kapusok), Bandelier 3, Boldizsár, Djordjevszka 12 (5), Hajduch, Kazai 3, Klikovac 1, Májer 1, Mayuko 1, Mendy 2, Pelczéder, Piedade 2, Rideg, Rózsás. Edző: Deli Rita
BREST: Dangueuger, Darleux (kapusok), Copy 1, Desgrolard 1, Geiger 9 (6), Le Hir, Limal 2, N'Gouan 1, Ntsama Akoa 5, Pineau 5 (2), Prouvensier, Rassinoux, Tissier, Tizi Sadki, Toublanc 1. Edző: Laurent Bezau
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 10/8

Kubany Krasznodar (orosz)–HC Leipzig (német) 32–24