Női kézi EHF-kupa: a Fehérvár játékosait méltatják a dánok

2014.04.06. 13:48
Mint tegnap beszámoltunk róla, a Fehérvár KC 25–24-re nyert a dán Esbjerg otthonában a női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Az ellenfélnél a magyar csapat játékosait méltatják, miközben Siti Eszter hangsúlyozza, még nem dőlt el semmi.

Az Esbjerg honlapja csalódást keltő produkcióról ír, miközben a Fehérvár játékosait méltatja beszámolójában. Dicséri a magyar csapat 186 centiméter magas kapusát, Kiss Évát, aki védéseivel megakadályozta, hogy a dánok nagyobb előnyt harcoljanak ki a második félidőben. A cikk szerint a magyar csapat fizikai erőben felülmúlta az Esbjerget, Herr Anita, Tilinger Tamara és a 36 éves Siti Eszter semlegesítése gyakran jelentett megoldhatatlan feladatot, míg Mayer Szabinát képtelenség volt szabályosan megfogni.

„Hittünk magunkban, hatvan percig igazi csapatként küzdöttünk, és sikerült nagyon jó meccset játszanunk. De még nem dőlt el semmi – mondta Siti Eszter, a Fehérvár irányítója. – A két csapat most már ismeri egymást, és bizonyosan nagy csatát fog vívni a visszavágón."

Jövő szombatig a magyar csapat már nem lép pályára, az Esbjergre viszont szerdán még vár egy rájátszásmeccs a dán bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TEAM ESBJERG (dán)–FEHÉRVÁR KC 24–25 (13–14)

Esbjerg, 900 néző. V: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
Esbjerg: Grimsbö – Kviesgaard 6, Jensen 2, Ahlm 6 (4), Balle 2, Polman 2, Forslund 5. Csere: Sando (kapus), Bech, Madsen 1, Grigel, Lojborg. Edző: Lars Frederiksen
Fehérvár: Kiss É. – Azari 2, Herr A. 7, Siti E. 5, Horváth B., Tilinger 8 (3), Vaszari. Csere: Trimmel (kapus), Emberovics, Mayer 2, Benzal 1, Kazai, Hajduch, Kuhinkó, Májer, Becséri. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–2. 15. p.: 6–6. 21. p.: 10–9. 25. p.: 10–12. 35. p.: 16–15. 41. p.: 18–18. 47. p.: 21–20. 56. p.: 22–23
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Kiállítások: 0, ill. 10 perc
Pal Oldrup Jensen:
– Megvalósítottuk, amit elterveztünk, nagyon jó volt a védekezés és a kapusteljesítmény, de az egész csapat dicséretet érdemel. Ha ugyanilyen koncentráltan, jól kézilabdázunk a visszavágón is, abból bármi kisülhet.