Női kézi EHF-kupa: tartalékosan is biztosan nyert a Siófok

2020.01.12. 15:32
Tomori Zsuzsanna hat gólt vállalt a sikerből (Fotó: Török Attila, archív)
Több kulcsjátékosa nélkül, mindössze tizenkettes kerettel utazott el Romániába a női kézilabda EHF-kupában címvédő Siófok, azonban így is magabiztosan legyőzte a Magura Cisnadiét.

Példátlan sérüléshullám sújtja a Siófokot, Andrea Kobetichez és Gnonsiane Niomblához legutóbb Nerea Pena és Mazák-Németh Csilla is csatlakozott, utóbbiról kiderült, keresztszalag-szakadással hosszú időre kidőlt. A Balaton-parti csapat végül 12 játékossal kelt útra Dél-Erdélybe, és mivel a nevezettek között nem volt egy irányító sem, ez a taktikát is meghatározta.

A támadások többségében két beállóval, Katarina Jeziccsel és Joanna Drabikkal rohamozott a Siófok, előbbitől indult általában az akció, majd az irányító helyéről befutott a falba. Így is működött azonban az együttes játéka, védekezésben stabil volt, miközben Andjela Janjusevics, Tomori Zsuzsanna, Simone Böhme és Jezic is kivette a részét a góllövésből. A románok edzőjének már a szünet előtt kétszer időt kellett kérnie, miután egy 10–1-es sorozattal már héttel is mentek a vendégek.

A második játékrészben négyre feljött a hazai csapat, de utána átlendült a Siófok, és már nyugodtan játszhatott, nem forgott veszélyben a győzelme. Minden nevezett siófoki pályára lépett és gólt is szerzett a találkozón. A vége 31–23-as siker lett, amivel két forduló után hibátlan a Siófok. Jövő szombaton a horvát Podravka Koprivnicát fogadja a csoportkör harmadik fordulójában.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT

MAGURA CISNADIE (Nagydisznód, román)–SIÓFOK KC 23–31 (9–17)
Nagydisznód, 1200 néző. V: Szekulics, Jovandics (szerbek)
CISNADIE: Voicu – Ujkics 1, PANICI 5, Ani Senocico 4 (4), Nan 1, MOLDOVAN 6 (1), Tanasie 3. Csere: Vinjukova 3, Craciun, D. Predoi
Edző: Ion Matasaru
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – BÖHME 6, JANJUSEVICS 5, JEZIC 5, Drabik 2, TOMORI 6 (2), Aoustin 1. Csere: Szikora (kapus), Hársfalvi 2, Such 2, Lapos 1, Wald 1 (1)
Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–2. 8. p.: 2–3. 15. p.: 4–5. 23. p.: 5–12. 26. p.: 6–16. 34. p.: 13–17. 37. p.: 13–21. 45. p.: 16–24. 48. p.: 19–25. 56. p.: 20–30
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/3
Ion Matasaru: –
A Siófok megmutatta, hogy miért a sorozat címvédője. Ennyi hiányzó ellenére is ilyen teljesítményre volt képes, ez lenyűgöző. Erőssége a védekezésben és a kapusteljesítményben mutatkozik meg, támadásban pedig kegyetlenül megbünteti a hibákat. A második játékrészben sikerült egy kicsit közelebb lépnünk, de csak ennyire futotta. Sajnálom, hogy nem tudtunk nagyobb ellenállást tanúsítani.
Tor Odvar Moen: – A fellegekben járok, mert elképesztően jól oldották meg a játékosaim a kialakult helyzetet. A hiányzók miatt át kellett alakítani a játékunkat, szinte mindenki új szerepkört és feladatot kapott, ez egy nagy taktikai győzelem volt. Fantasztikus látni, hogy így fejlődünk csapatszinten.

Szombaton játszották: Köbenhavn (dán)–Podravka (horvát) 26–28

1. Siófok KC 2 2 0 0 67–46 4
2. Podravka (horvát) 2 2 0 0 66–52 4
3. Köbenhavn (dán) 2 0 0 2 49–64 0
4. Magura Cisnadie (román) 2 0 0 2 49–69 0