Női kézi EHF: csak egygólos váci siker, a Fehérvár ment tovább

2014.02.08. 17:26
A női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Vác hazai pályán 25–24-re legyőzte ugyan a Fehérvár KC-t, összesítéssel azonban így is utóbbi csapat ment tovább.

Az első meccsen a fehérváriak hiába gyűjtöttek össze az első (9–2) és a második (14–8 majd 20–15) félidőben is nagy előnyt, a váciak szívós hajrával háromra csökkentették a hátrányukat (22–19).

A fehérváriak ezúttal sem kezdtek rosszul, és tízpercnyi játék után 4–2-re vezettek, de a 18. percben már így is időt kellett kérnie Pal Oldrup Jensennek, miután a váciak egy 7–1-es sorozattal feleltek (9–5). Ekkor azonban megtorpant a kemény védekezés ellen a házigazda, és a 25. percben egyenlítettek a vendégek (9–9).

A félidőre egygólos váci előnnyel (13–12) vonultak a csapatok, de a különbség nemhogy nem nőtt, a 39. percre már a vendégek vezettek (15–16). Tíz perccel a vége előtt már csak egy volt a váci hátrány összesítésben (21–19) és még az 58. percben is volt esélye a hazai csapatnak (25–23), de végül nem sikerül kiharcolnia a továbbjutást Hámori Konszueláéknak (6).

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Vác–Fehérvár 25–24
(13–12)
Vác, 600
néző. V: Markovszka, Vutov (bolgárok)
VÁC: TRIFFA – Niksic 2, HÁMORI 6, Farkas V. 6 (5), DAKOS 4, Nikcsevics 1, Szádvári 2. Csere: Bíró B. (kapus), Drávai, KAMPER 3 (1), Virág 1, Ertl, Szondi. Edző: Konkoly Csaba
FEHÉRVÁR: KISS É. – AZARI 5, Horváth B., Hajduch, Emberovics 1, Vaszari 1, TILINGER 7 (2). Csere: Győrffy (kapus), Mayer 3, Siti E. 1, HERR A. 5 (1), Kazai 1. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–4. 14. p.: 5–4. 18. p.: 9–5. 25. p.: 9–9. 39. p.: 15–16. 48. p.: 20–18. 56. p.: 24–22
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 11/6, ill. 3/3
Továbbjutott: a Fehérvár, 46–44-es összesítéssel
Konkoly Csaba: – Küzdöttünk, de mentálisan nem bírtuk hatvan percen át. Örülök, hogy Hámori Konszuélát megismerhette a kézilabdás közvélemény.
Pal Oldrup Jansen: – Kiválóan harcolt a csapat, sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk. Fontos volt, hogy a kritikus szituációkban nem engedtük el ellenfelünket.(22–19).