Női kézi EHF-kupa: a Fehérvár 3 góllal nyert a Vác ellen

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.02.01. 17:27
A Fehérvár KC hazai pályán 22–19-re nyert a Vác ellen a női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Az egy párba sorsolt magyar csapatok nyitó találkozóján a Fehérvár játszott jobban és eredményesebben, ám sem az első, sem a második félidőben gyűjtött tetemes előnyét nem tudta megtartani szívósan küzdő riválisával szemben.

Hátrányából a Vác jelentősen faragott, s miután egy góllal megnyerte a második játékrészt, csupán három találat „deficitet” kell ledolgoznia ahhoz, hogy a nyolc közé jusson. A visszavágót jövő szombaton játsszák.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FEHÉRVÁR KC–IPRESS CENTER-VÁC 22–19 (12–8)
Székesfehérvár, 800
néző. V: Vranes, Wenninger (mindkettő osztrák)
FEHÉRVÁR: KISS É. – AZARI 6, Horváth B., Hajduch, Emberovics 1, TILINGER 6 (1), Vaszari 1. Csere: Győrffy (kapus), Mayer 2, Herr A. 2, Siti E. 2, Kazai 2. Edző: Pal Oldrup Jensen
VÁC: Triffa – Niksic 1, Drávai, FARKAS V. 10 (7), Fülöp 2, Nikcsevics 3, Szondi. Csere: Bíró (kapus), Virágh, Kamper 2, Szádvári 1, Hámori, Dakos, Ertl. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–1, 12. p.: 8–2, 18. p.: 9–2, 24. p.: 11–5, 28. p.: 12–6, 34. p.: 14–8, 40. p.: 17–12, 46. p.: 18–14, 52. p.: 20–15, 58. p.: 21–19.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/7
Pal Oldrup Jensen:
– Természetesen nagyobb különbséggel szerettünk volna nyerni, de összességében nem játszottunk rossz meccset. Kevés gólt kaptunk, ezért a védekezésünkkel elégedett vagyok. Nyitva áll a továbbjutás kapuja, azért fogunk küzdeni Vácon, hogy belépjünk rajta.
Konkoly Csaba: – Az volt a célunk, hogy olyan eredményt érjünk el, hogy a visszavágónak legyen értelme. Az igazat megvallva nagyon rossz felfogásban játszottunk, nyuszi módjára védekeztünk és nyuszi módjára támadva csak két gólt lőttünk tizenöt perc alatt. A kimaradt ziccerek is hozzájárultak a vereségünkhöz és mínusz kettőnél beragadtunk. Így nem lehet fontos meccset nyerni, márpedig ez fontos mérkőzés volt.