Sima ügy: nyolcgólos vereség Romániától

2016.12.11. 18:21
Kovács Anna három gólt lőtt a románoknak Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében az első ellenfél az Ambros Martín irányította Románia volt. Rengeteg ziccerünk kimaradt, gyengébb volt a védekezés is, a románok viszont kiválóan játszottak, és remekül lőttek – főleg a 10 gólig jutó Cristina Neagu volt elemében. Nem is lehetett más a vége, mint sima vereség. Este az is eldőlt, hogy nem juthatunk a legjobb négy közé. Kedden Norvégia következik.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 21–29 (9–15)
Helsingborg, 1600
néző. Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok)
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Bódi 1, Kovács A. 3, Görbicz 3 (1), Kisfaludy, Klivinyi 3, Erdősi 2. Csere: Szikora (kapus), Szekeres, Triscsuk 3, Schatzl 1, Hornyák D. 2, Lukács V. 2, Mészáros R. 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
ROMÁNIA: Dedu – Chiper 3, MANEA 4, Szűcs G., Pintea 1, NEAGU 10, Iuganu. Csere: Ungureanu (kapus), Geiger 1, BUCESCHI 5 (4), Zamfirescu 1, Florica 1, Udristioiu 3, Zamfir, Chintoan, Laslo. Szövetségi kapitány: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–2. 13. p.: 7–4. 19. p.: 11–6. 24. p.: 12–8. 34. p.: 18–9. 41. p.: 20–14. 49. p.: 24–15. 52. p.: 26–17. 58. p.: 28–19
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4

A CSOPORT MÁSIK KÉT MÉRKŐZÉSÉN
Csehország–Oroszország 24–26 (12–14)

Dánia–Norvégia 20–22 (9–14)

Pontot ugyan nem hoztunk magunkkal, de legalább itt vagyunk Helsingborgban, a középdöntőben. Az utóbbi elérésében főszerepet játszó Janurik Kinga már csak az egyelőre továbbra is tartalékként számításba vett Szucsánszki Zita társaságában figyelhette, amint a magyar válogatott tagjai a létszámában nagyobb román tábor előtt megkezdték a bemelegítésüket.

A túloldalon a tavasszal még a magyar csapattal sikeres Eb-selejtezőt vívó Ambros Martín nyugodtan üldögélt a kispadon. A Győri ETO edzője a találkozó előtt leszögezte, nem lehet kiindulni a két héttel ezelőtt lejátszott Kárpát-kupa eredményéből, ahol a mieink biztosan győzték le a Cristina Neagu nélkül felálló román együttest.

A találkozó előtt 75. válogatottsága alkalmából köszöntötték Szekeres Klárát.

Az első gólunkat a Kolozsváron tízig jutó Klivinyi Kinga szerezte, de utána hamar fordítottak a románok. Oana Manea sorra betalált beállóból, így futnunk kellett az eredmény után. Ez sem ment könnyen, mert több technikai hiba is becsúszott a játékunkba.

Háromgólos hátránynál (4–7) a 13. percben Kim Rasmussen beküldte a szombat este megérkező Szikora Melindát. Majd miután látta, hogy elöl és hátul is problémáink vannak, kikérte első idejét. Ekkor már Neagu harmadik bombájával néggyel ment az ellenfél. A sokszor fellépő Hornyák Dóra próbálta kivenni a játékból a Podgorica sztárját, míg támadásban az ugyancsak csereként beálló Triscsuk Krisztina vállalt többet.

Míg azonban nálunk kimaradtak a helyzetek, addig Neagu többnyire eredményesen tüzelt (kilenc lövésből hetet vágott harminc perc alatt), ebből következett, hogy a szünetre hatgólos hátrányba kerültünk (9–15).

A második félidőben Kovács Anna vette át Neagu őrzését, de közben emberelőnyben tovább nőtt a különbség. Majdnem öt percig nem lőttünk gólt, Rasmussen már mínusz kilencnél kért újra időt. A sérült vállát fájlaló Triscsuknak le kellett ülnie a padra, míg a pihenőt kapó Kisfaludy Anett helyén Mészáros Rea kapott lehetőséget. Volt egy időszak, amikor elkezdtük felzárkózni, de csak közte hétig jutottunk.

A románok játékában nem volt visszaesés, pedig Martín szép lassan mindenkinek lehetőséget adott. A 29–21-es sikerükkel továbbra is esélyesek az elődöntőbe jutásra, míg mi maradtunk pont nélkül a csoportban. A meccs legjobbja a 10 gólig jutó Neagu lett. Legközelebb kedden Norvégia lesz az ellenfél.

Az a Norvégia, amely vasárnap este 22–20-ra legyőzte Dániát, ezzel eldőlt, hogy a mieink nem juthatnak a legjobb négy közé.