Női kézi Eb: Mörkék megverték Romániát, győztek a dánok is

2016.12.05. 22:26
Nora Mörk már az első félidőben hat gólig jutott Románia ellen – igaz, végül megtorpant hétnél (Fotó: AFP)
Az olimpiai bajnok orosz női kézilabda-válogatott a Horvátország elleni 32–26-os győzelemmel kezdte meg szereplését a svédországi Európa-bajnokságon. A hatszoros győztes, címvédő norvégok a győri Nora Mörk vezérletével legyőzték Romániát, a mieink csoportjában pedig a dánok nyertek Montenegró ellen.

OROSZORSZÁG–HORVÁTORSZÁG

A horvátok a 20. percben még csak egygólos hátrányban voltak (10–9), ezt követően viszont Vlagylena Bobrovnyikováék fokozatosan elléptek tőlük, és a 35. percben már hattal vezettek (20–14).

Az utolsó tíz perc kezdetén Zana Maric góljával kettőre zárkóztak a horvátok (25–23), innentől azonban már nem volt kérdés, végül fölényesen nyertek az oroszok (32–26).

NORVÉGIA–ROMÁNIA

A románok kezdték jobban a mérkőzést, és rendre vezettek is egy góllal, egészen a 13. percig (6–7). A norvég időkérés után Nora Mörk és Camilla Herrem is lőtt hármat az első félidőben, a címvédő pedig a 25. percben már 13–9-re vezetett. Itt jött egy kisebb törés, és a 40. percig csupán két Veronica Kristiansen-gólt jegyezhettek fel a norvégok, Cristina Neaguék pedig felzárkóztak egy gólra (15–14). Herremék azonban ismét megrázták magukat, 18–14, illetve 20–15 után pedig már nem volt visszaút (23–21).

MONTENEGRÓ–DÁNIA

A háromszoros győztes dánok a 11. percben, 4–4-nél léptek rá a gázpedálra, egy 5–0-s sorozattal léptek el, és a 26. percben még mindig öt volt a felek között (9–14). Ekkor viszont megrekedt a dán offenzíva, és Milena Raicevic (született Knezsevics) vezérletével a 36. percben egyenlítettek a montenegróiak (14–14), jött is az időkérés.

Szuzana Lazovics (16–15) és Jelena Deszpotovics (17–16) góljával már a montenegróiaknál volt az előny, de a hajrában nem bírtak Stine Jörgensennel, aki 39 másodperccel a vége előtt eldöntötte a meccset (21–22).

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG

C-CSOPORT (Malmö)
MAGYARORSZÁG–Csehország 22–27

Montenegró–Dánia 21–22 (11–14)
Ld: Raicsevics 7, Mehmedovics 5, Malovics, Lazovics 3-3, ill. Jörgensen 9, Hansen 4, Nielsen 3

D-CSOPORT (Helsingborg)
Oroszország–Horvátország 32–26 (16–13)
Ld: Bobrovnyika, Zsilinszkajte 6-6, Vjahirjeva 5, ill. Penezic 8, Milanovic-Litre 6, Maric 4

Norvégia–Románia 23–21 (13–11)
Ld: Mörk 7, Kristiansen, Herrem 5-5, ill. Neagu 6, Chiper 5, Buceschi 4