Női kézi Eb: iksz a dán–orosz, Rio bajnoka lemarad az elődöntőről

2016.12.13. 22:18
Az oroszok 20 percig diktálták a tempót, majd rövidzárlat után kapaszkodhattak (Fotó: AFP)
A Svédországban zajló női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában Dánia és Oroszország izgalmas mérkőzésen nem bírt egymással. A döntetlen azt jelenti, hogy a Rióban olimpiai bajnoki címet szerző oroszok – szerdai ellenfeleink – már biztosan nem juthatnak be a legjobb négy közé.

Az oroszok 20 percig kézben tartották a mérkőzést, amelyen addig jellemzően ők vezettek, az ellenfélnek kapaszkodni kellett. A 20. percre meg is léptek hárommal az oroszok, de mivel a szünetig újabb gólt már nem szereztek, fordítottak a magukra találó, 5–0-s etapot produkáló dánok (13–11).

Fordult a kocka, innentől a dánoknál volt a vezetés, az oroszok igyekeztek tapadni. Ennek a kihívásnak aztán meg is feleltek, végig egymás nyakában lógtak a felek. Az utolsó percnek egygólos előnnyel vágtak neki a dánok, és ők is támadhattak. Időkérés után viszont labdát veszítettek, a kontrát gólra váltotta az ellenfél. Maradt még idő újabb dán támadásra, de kimaradt a lehetőség. Az oroszok 7 másodperccel a vége előtt időt kértek, de sokra nem mentek az akciójukkal.