Női kézi Eb: a románok nagy lépést tettek az elődöntő felé

2016.12.13. 17:52
A románok klasszisa, Cristina Neagu a cseheket is megszórta (Fotó: AFP)
A Svédországban zajló női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében az Ambros Martín irányította Románia fontos lépést tett az elődöntőbe jutás felé azzal, hogy a mieinket is érintő hatosban 30–28-ra legyőzte Csehországot. A mieink kora este egy góllal (24–23) kaptak ki a címvédő norvégoktól. A játéknap zárásaként Dánia és Oroszország nem bírt egymással.

Az újfent Cristina Neagu vezette románok hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, de a csehek ezúttal sem szakadtak le ellenfelükről, az első félidőben többször is feljöttek egy gólra, és ha kicsit okosabban játszanak a szünet előtt, szorosabb is lehetett volna az állás (14–17). A Podgorica kiválósága hatszor talált be az első harminc percben, ismét hátán vitte a csapatát, de a beálló Crina Pintea is fontos gólokat lőtt.

A csehek a folytatásban kétszer is utolérték ellenfelüket, 23–23 után ráadásul emberelőnyben játszhattak, de a vezetést nem tudták átvenni. A románok újra el tudtak menni hárommal, pedig sorra kapták a két perceket, ami igencsak felidegesítette Ambros Martínt.

A csehek az 59. percben elhibáztak egy lerohanást, amivel újra egyenlíthettek volna, majd a túloldalon kiszórták az egyik játékosukat. Jan Basny addig bosszankodott (először lerogyott a földre, majd a T-betűt is elhajította), hogy újabb kiállítást ítéltek a csapata ellen. Pintea gólja zárta le az összecsapást, amellyel a románok fontos lépést tettek az elődöntő felé.