Női kézilabda Eb: siófoki vezette sikerre a franciákat, svéd zakó

2016.12.06. 22:50
A házigazda svédek nem bírtak a szlovénokkal (Fotó: AFP)
A svédországi női kézilabda Európa-bajnokság második fordulójában Szerbia a hat gólig jutó érdi Katarina Krpezs vezérletével 25–23-ra legyőzte az előző kiírásban ezüstérmet szerző Spanyolországot, a lengyeleket pedig Hollandia is kiütötte. A házigazda kikapott a szlovénoktól, így az A-csoportból egyelőre csak a szerbek jutottak tovább, a B-ben pedig a németeket is legyőző franciák, valamint a hollandok.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG

SPANYOLORSZÁG–SZERBIA

A meccs elején rendre a szerbek vezettek, de a 16. percben még mindig csak egy gól volt a felek között (6–7).

Ekkor azonban teljesen megrekedt a spanyol offenzíva, a 20. percben Marta Mangué, a 28.-ban Alexandrina Cabral volt eredményes, de csak ezt a két gólt szerzett az előző kiírás ezüstérmese az első felvonásban – így még az sem segített, hogy déli szomszédunk is csupán négyig jutott ebben az időszakban (8–11).

A fordulást követően Carmen Martín találata (9–12) után 5–0-s rohanást mutattak be Katarina Krpezsék (9–17), és bár az 54. perce háromra csökkentették a hátrányukat a spanyolok (18–21), nem volt már visszaút (23–25).

A ferencvárosi Nerea Pena öt kísérletéből csak egyszer vette be a szerb kaput, az érdi Mireya González egyetlen kísérlete kimaradt, a túloldalon klubtársa, Krpezs hat gólig jutott, a váci Szanja Radoszavljevics négyig, a kisvárdai Marina Dmitrovics és a fehérvári Jelena Lavko háromig, a békéscsabai Jovana Kovacsevics viszont nem talált be.

A szerbek továbbjutottak a sikerükkel a csoportból.

SZLOVÉNIA–SVÉDORSZÁG

A házigazda a nyitó fordulóbeli siker után a szlovénok ellen sem kezdett rosszul, Isabelle Gulldénék a 9. percben 4–2-re vezettek, de ezt követően rendkívül kiegyenlítetté vált a meccs. A szlovénok Ana Gros két gyors góljával és Barbara Lazovic találatával egy 3–0-s sorozattal fordítottak a 19. percre (10–8), de a szünet előtt így is Gros újabb góljára volt szükség az ikszhez (13–13).

A második félidőben eleinte a svédek lépegettek el (14–15), majd a 38. perctől kezdve a szlovénok kerülte rendre előnybe (17–15), de Gulldén tartotta a hazaiakat, akik az 52. percben ismét vezettek (20–21).

Az utolsó három percet fej fej mellett várták a felek (23–23), de ott már csak a szlovénok szereztek gólt, így mindkét csapat egy győzelemmel és egy vereséggel áll (25–23).

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Spanyolország–Szerbia 23–25 (8–11)
Ld: Martín 6, Aguilar, Cabral, Egozkue 3-3, ill. Krpezs 6, Sztoiljkovics 5, Radoszavljevics 4

LENGYELORSZÁG–HOLLANDIA

Az első fordulóban egyaránt alulmaradó csapatok csatáján a lengyelek nagyjából a 17. percig tartották magukat (5–6), ezt követően Cornelia Grooték folyamatosan szakadtak el ellenfelüktől, és a második félidőben 7–0-s sorozattal állva hagyták őket (16–27).

A győri Groot és Yvette Broch egyaránt három gólt szerzett a 30–21-re megnyert meccsen, a ferencvárosi Danick Snelder kettőt – mindhárman értékesítették az összes lövésüket.

A hollandok és a franciák is továbbjutottak.

NÉMETORSZÁG–FRANCIAORSZÁG

Nagyszerűen kezdtek a németek, az első tíz percet követően 5–1-re vezettek, de még a 22. percben is három gól volt a felek között (10–7).

A következő negyedórában viszont csak egyszer találtak be, miközben a siófoki Estelle Nze Minko vezette franciák sorban szórták a találatokat, és elhúztak ellenfelüktől (11–15).

Ezután a németek már egyszer sem tudtak két gólnál közelebb férkőzni, így a franciák a második meccsüket is megnyerték (20–22).

B-CSOPORT

Lengyelország–Hollandia 21–30 (11–14)
Ld: Wojtas 5, Grzyb 4, Andrzejewska 3, ill. Abbingh, Goos 5-5, Bont 4
Németország–Franciaország 20–22 (11–11)
Ld: Huber 6, Lang, Naidziniavicius 4-4, ill. Nze Minko 5, Flippes 4, Houette, Lacrabere 3-3