Női kézi Eb: kikaptak a házigazdák, nem juthatnak a négy közé

2016.12.12. 22:34
A franciák fontos győzelmet arattak a svédek felett (Fotó: AFP)
A női kézilabda Európa-bajnokság I. számú középdöntős csoportjának második fordulójában a spanyolok 20–20-as döntetlent játszottak a németekkel. A házigazda svédek kétgólos vereséget szenvedtek a franciáktól, míg a holland válogatott magabiztos sikert aratott Szerbia felett. Mindez azt jelenti, hogy a németek lépéshátrányba kerültek az elődöntőért vívott harcban, és már nem a saját kezükben van a sorsuk, míg a svédek biztosan nem lesznek ott a négy között.

A forduló rangadóján a Svédország Franciaországgal találkozott. A házigazda nagyon rosszul kezdte a meccset, négy kapott gól után csak a 7. perc végén szerezte meg első találatát. A folytatásban ugyan javult a svédek játéka, a franciák megőrizték kétgólos előnyüket a szünetre. A második játékrészben a védelmek domináltak, de a svédek esetében ez nem párosult a jó támadójátékkal. A 42. és a 49. perc között egyetlen gólt sem dobtak a franciák hármával ellentétben, így az utolsó tíz percben kapaszkodniuk kellett. Bár az utolsó percekben az előző Európa-bajnokság bronzérmese feljött egy gólra, egyenlítenie nem sikerült, így 21–19-es vereséget szenvedett.

Ezzel eldőlt, hogy az utolsó forduló eredményeitől függetlenül Svédország már nem juthat a négy közé. A siófoki Estelle Nze Minko ismét a francia csapat legjobbja volt, az első 23 percben hat gólt lőtt a svédeknek.

A Szerbia–Hollandia mérkőzésen a Győri Audi ETO KC játékosa, Yvette Broch nem tétlenkedett a 100. válogatottbeli meccsén. A holland beálló mind a hat lövéséből betalált. A szerbek csak a mérkőzés első perceiben vezettek (4–3), ezután a hollandok fokozatosan átvették az irányítást és a szünetre már ötgólos előnnyel mehettek. A második játékrészben Szerbia a nyolcgólos Jovana Sztoiljkovics vezérletével ugyan megközelítette ellenfelét, de a világbajnoki ezüstérmesnek mindenre volt válasza, előnyét növelni is tudta, így magabiztos, 35–27-es sikert aratott.

Broch győri klubtársa, az irányító Cornelia Groot majdnem fél órát játszott, fél perccel kevesebbet, mint a Fradi beállója, Danick Snelder, aki két találattal zárt. A szerb csapatból az érdi Katarina Krpezs-Slezák egy, a siófoki Andjela Janjusevics három, a váci Szanja Radoszavljevics pedig négy gólt szerzett.

Hollandia győzelmével a csoport élére állt.

YVETTE BROCH REMEKLÉSE

A Spanyolország–Németország meccs első tíz percében fej fej mellett haladtak a felek, aztán a spanyolok elléptek, és a 22. percben már öt góllal vezettek (10–5). A különbség az első félidő utolsó perceiben csökkent (12–9), ám a szünet után másfél perc elteltével visszaállt a legnagyobb differencia a két csapat között (14–9).

A németek ezt követően felzárkóztak egy gólra (14–13), ám utána a spanyolok megint elléptek (18–14), és lélektanilag egyértelműen jobb állapotban voltak. A németek azonban nem adták fel, az 53. percben Kim Naidziniavicius üres kapus találatával sikerült egyenlíteniük (19–19), majd Dinah Eckerle kapus góljával fordítottak (19–20).

CABRAL SZEMFÜLES TALÁLATÁVAL 18–14-RE MÉG A SPANYOLOK VEZETTEK

A hajrában már csak egy gól esett, amit Nerea Pena szerzett büntetőből (20–20). A spanyolok az utolsó 22 másodpercben a győzelemért támadhattak, az időkérés után kínai figurával próbálkoztak, de a németek „olvasták” a játékot.

Penáék tehát nem tudták megnyerni a meccset, ennek ellenére a dudaszó után több játékosuk is úgy ünnepelt, mintha sikerült volna. A Ferencváros átlövője hét gólt szerzett a meccsen, abból hatot hétméteresből. Az érdi Mireya González ezúttal nem talált be. A találkozüó MVP-je a 44 százalékkal védő Silvia Navarro lett.

Mivel a franciák és a hollandok este begyűjtötték a két pontot, a németek lépéshátrányba kerültek az elődöntőért folyó harcban.