Győri blokkparádé és győzelem Norvégiában

2019.03.09. 18:07
Eduarda Amorim és a Győr magabiztos győzelemmel zárta a középdöntőt (Fotó: MTI)
A Győri Audi ETO KC 33–26-ra nyert a Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában.

KRISTIANSAND:
Katrine Lunde – Aune 4, Waade 6, Tomac 1, Yttereng 1, J. Kristiansen 2, K. Olsen 1. Csere: Fagerheim (kapus), Reistad 3, Sulland 4 (2), Kristensen 1, Arntzen 3, Naes, Refsnes, Wibe. Edző: Ole Gustav Gjekstad
GYŐR:
Grimsbö – Bódi, Brattset 3, AMORIM 2, GROOT 5 (3), A. Hansen 3, Puhalák 2. Csere: Kiss É., LEYNAUD (kapusok), S. OFTEDAL 8 (3), V. Kristiansen 2, Tomori 3, Pintea 2, Görbicz 2 (1), Knedlíková 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc:
1–2. 12. p.: 5–7. 15. p.: 9–8. 18. p.: 9–11. 22. p.: 12–14. 24. p.: 14–14. 34. p.: 18–18. 38. p.: 19–23. 46. p.: 22–27. 54. p.: 25–30
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 7/7
Danyi Gábor: –
Nem könnyű a norvég bajnok otthonában pályára lépni. Tudatosan fogtuk vissza a tempót a második félidőben és váltogattuk a hatos falas, illetve a nyitott védekezést. Okosan játszottak a lányok és elismerés illeti őket a szünet utáni védekezésükért is. Sokat készültünk arra, hogy a kapus és a blokkok összhangja is meglegyen. Mindettől függetlenül ezt a győzelmet is a helyén kell kezelnünk.

Vasárnap, 14.30: FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Krim Ljubljana (szlovén)

Igazi tétje egyik csapat számára sem volt a találkozónak, mivel a Győr és a Kristiansand sem mozdulhatott el a csoport első, illetve második helyéről.

Mindkét gárda gyors, rohanós kézilabdát játszik, ennek megfelelően nem sok üresjárat volt, az első félidőben 34 gól esett. Mégpedig egyenlő eloszlásban, és nagyobb előnyre közben sem tudtak szert tenni a felek. Az ETO felállt fal ellen is nagyon jól támadott, elsősorban Stine Oftedal remeklésének köszönhetően.

A Vipers fiatal kiválóságától, Henny Reistadtól is több sikeres betörést láthattunk, de a norvég együttes inkább a lerohanásokból és indításokból lőtt góljaival tartotta a lépést.

A szünet után már nem tudta, felállt fal ellen pedig finoman szólva is szenvedett. A győriek egészen magas szintre emelték a védekezésüket, sorra blokkolták le a hazai lövéseket. Ebben a fal közepén helyet kapó Eduarda Amorim és Kari Brattset járt az élen.

Amandine Leynaud is hozzátette a magáét a néhány szép védéssel, a vége hétgólos győzelem lett a norvég bajnok otthonában.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Pintea
összeszedi a kipattanót Lunde lövése után, és megint belövi. Hét góllal nyer a Győr Norvégiában. 26–33
59. perc: Pintea
sem marad gól nélkül, beállóból eredményes. Leynaud védi Refsnes lövését, Görbiczé a kipattanó. 26–32
58. perc:
Labdához jut a Vipers, de Oftedal megállítja a lerohanást. Wibe beállóból csúnyán fölé lő.
57. perc: Waade
bal keze megint villan, ő is hatnál jár. 26–31
56. perc: Groot
büntetőből lövi a hatodik gólját. Kiegészül a Győr. 25–31
55. perc:
Oftedal betörés után a kapufa tövére lő. Naes Andersen lőhet jó helyzetből, de Leynaud-t nem tudja átverni.
54. perc:
Brattsetet kiküldik az osztrákok, jöhet Pintea. Aune gyorsan kihasználja az emberelőnyt. 25–30
53. perc:
Tomori kezéből kicsúszik a labda.
52. perc:
Tomori ad gólpasszt a lendületből jövő Oftedalnak. Hazai hiba után Danyi Gábor kezében köt ki a labda. 24–30
51. perc: Tomori lövését Lunde védi, J. Kristiansenét Leynaud, mégpedig két kézzel. Győri időkérés. Hansen eladja a labdát, indul a Vipers, Aune a jobb szélről betalál, és Grootot kiállítják két percre. 24–29
50. perc:
Tomori blokkol, aztán viszont Waade szép gólt lő. 23–29
49. perc:
Tomacot blokkolja Brattset, Tomorit viszont senki sem tudja. 22–29
48. perc:
Leynaud-nak most megint segítenek a blokkoló kezek. V. Kristiansen belemenést követ el.
47. perc:
Veronika Kristiansen jó helyzetben fölé lő. A norvégok a győri hatosvonalon belül futnak át, a miénk a labda. Knedlíková először talál be. 22–28
46. perc: Waade
átlövését Leynaud csak szemmel tudja kísérni. Tomori talpról lő, Lunde véd. 22–27
45. perc:
Újabb támadást vesz kicsit könnyedén a Győr.
44. perc: Tomac
ellövi passzívnál, és Leynaud-ról bemegy a labda. Jól védekezik a Vipers, jön az indítás, de Leynaud a kapujából kifutva lehalássza a labdát. 21–27
43. perc:
Oftedal most Brattsetnek varázsolja oda a labdát, és honfitársa nem hibázik. Itt az utolsó hazai időkérés. 20–27
42. perc:
Oftedal passzából Görbicz eredményes. Eladja a labdát a Vipers. 20–26
41. perc:
Brattset harcol ki hetest, Görbicz lemásolja Oftedal iménti büntetőjét. Arntzen előtt megnyílik az út, kihasználja. 20–25
40. perc:
Tomori is üres kapus gólt lőhetne, de jócskán mellé dobja a labdát. A sokadik győri blokk bosszanthatja a Vipers szurkolóit és játékosait.
39. perc:
Győri labdaszerzés után Amorim ível az üres hazai kapuba, a visszafutó Lunde csak beleérni tud a labdába. 19–24
38. perc:
Jó sánc, majd Leynaud állja útját a hazaiaknak. Ytterenget kiállítják, Oftedal betörését pedig hetes is kíséri. Oftedal behúzza a kapus feje fölött. 19–23
37. perc:
Groot bejátszását Brattset váltja gólra. 19–22
36. perc:
Technikai hiba a hazaiaknál. Amorim lövésében viszont semmi hiba sincs. Hazai időkérés. Aune gyorsan gólt lő a tanácskozás után. 19–21
35. perc: Hansen
lő nagy gólt. 18–20
34. perc: Sulland
bevágja a bal felsőbe. Groot válaszol betörésből. 18–19
33. perc:
Jó győri blokkok után hetest kapnak a hazaiak.
32. perc:
Arntzennek ketten is zárnak, de Leynaud védi az átlövését. Groot hetesből mattolja Lundét. 17–18
31. perc:
Hansen átlövését Lunde védi viszonylag könnyen. Hansen aztán jól blokkolja ellenfele lövését. Lunde védi Knedlíková próbálkozását is.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Puhalák csenne labdát, de nem jár sikerrel, Waade így üresen ugorhat be a szélről. Döntetlennel zárul az első játékrész. 17–17
29. perc:
Hansen belemenése után Reistad előtt nagy az üres terület, egyenlít. Puhalák a bal szélről eredményes. 16–17
28. perc:
Tomori nem engedi be Reistadot, de a bírók szerint túl kemény volt, két perc a büntetés. Kristensen üresen marad, betalál. 15–16
27. perc:
Leynaud véd egy átlövést. Támadót fújnak Oftedal ellen.
26. perc: Oftedal
megint jól cselez és ugyanolyan jól lő, a jobb alsóba. 14–16
25. perc:
Bódi a jobb szélről lő, Lunde véd. Elpasszolják a labdát a hazaiak.
24. perc:
Danyi Gábor időt kér. Oftedal becsap mindenkit, amibe Lunde is beleértendő. Arntzen lövését most védi Leynaud. 14–15
23. perc: Sulland felugrik és kilövi a jobb felsőt. Lunde véd, Arntzen indul, senki sem lép ki rá, ami nagy hiba, bezúdítja. 14–14
22. perc:
Oftedal kétszer indulása miatt elveszik a labdát. Arntzen góljára válaszol Groot átlövésből. 12–14
21. perc:
Reistad megint betör, de a bírók szerint belemegy Oftedalba.
20. perc: Oftedal
betörés után két kapufás gólt dob. 11–13
19. perc:
Brattset nagy helyzetben hibázik, a lerohanás végén Reistad test mellett talál be. A győri Kristiansen, Veronika is feliratkozik a gólszerzők közé. 11–12
18. perc: Amorim
először eredményes. A korábbi győri Sulland pattintott lövése utat talál a kapuba. 10–11
17. perc:
Tomori újabb betörését hétméteres követi, Oftedal a jobb alsóba lő. Hazai időkérés. Leynaud védi a jobb szélről érkező lövést. 9–10
16. perc: Tomori
betör két ember között és a kapuba lő. Leynaud váltja a kapuban Grimsbőt, és véd is gyorsan egyet. 9–9
15. perc: Waade
átlövésével szerzi meg először a vezetést a Kristiansand. 9–8
14. perc: Yttereng
egyenlít, majd a másik oldalon kiállítják, de a labda a Vipersé. Tomac lő passzívnál, Grimsbö véd, az oldalvonalon megy ki a labda. 8–8
13. perc: Tomori
góljára Olsen válaszol a bal szélről. 7–8
12. perc:
Aune a szélről próbálkozik, Grimsbö beleér, és a lécről kipattan a labda. Oftedal góljával először két gól a különbség. A Reistad által kiharcolt hetest Sulland értékesíti Kiss Évával szemben. 6–7
11. perc:
Szépen kombinálnak a hazai norvégok, Reistad a befejezőember. Hansen felugrik, és szépen átlövi a falat. 5–6
10. perc: Brattset
üresen marad beállóban, kihasználja. Fél perc volt még a győri emberelőnyből, amikor Grootot kiküldik két percre. 4–5
9. perc:
Kristiansen eredményes a Kristiansandban. Hetest kap a Győr, Kristiansent kiállítják. Groot belövi a büntetőt. Waade talál a jobb felsőbe emberhátrányban. 4–4
8. perc:
Lunde védi Groot átlövését. Waade kezéből kicsúszik a labda. Indul az ETO, de Amorimot sikerül megállítaniuk. Hansen blokkon lelassuló lövését Lunde kitolja.
7. perc:
Megint jól védekezik a Győr, nincs hazai gól.
6. perc:
Aune újabb ziccerét Grimsbö védi, Groot robog fel és lendületből belövi. 2–3
5. perc:
Lunde hárítja Amorim lövését. Aune indul egyedül a jobb oldalon, és nem hibázza el a ziccert. 2–2
4. perc: Jeanett Kristiansen
szerzi az első hazai gólt. Oftedal hetesből veszi vissza a vezetést. Grimsbö véd. 1–2
3. perc:
Megint Hansen törne be, de támadószabálytalanság miatt elveszik a labdát az osztrák játékvezetők.
2. perc:
Jó védekezés, megvan a labda. Hansen betörés után a jobb alsóba lő. A Vipers gyorsan eladja a labdát. 0–1