Iskolajáték: végig vezetve győzte le az ETO a Vardar Szkopjét

2015.10.17. 20:07
Lökéék nagy győzelmet arattak Szkopjéban
A női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának első fordulójában a Győri Audi ETO KC az előző idényben harmadik helyen záró macedón Vardar Szkopje otthonában 27–22-es sikert aratott.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT

VARDAR SZKOPJE (MACEDÓN)–GYŐRI AUDI ETO KC 22–27 (10–13)
Szkopje, 3800
néző. Vezette: Lorente, Serradilla (spanyolok)
VARDAR: Leynaud – Radicsevics 1, B. Lazovic 2, Lekics 3, Althaus 1, Penezic 4, Dembele 1. Csere: Szuszlina (kapus), A. Klikovac, Sokac 5 (5), Damnjanovics 3, Ihnyeva, Covic 1, Csernoivanyenko, Hmirova 1, Risztovszka. Edző: Indira Kasztratovics
GYŐR: Grimsbö – Bódi 2, H. LÖKE 5, TOMORI 4, E. Amorim 1, KOVACSICS 6, Korsós. Csere: KISS É. (kapus), Sulland 4 (3), GROOT 3, Broch, Knedlíková 1, Planéta 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 6. p.: 3–3. 10. p.: 3–5. 15. p.: 5–8. 21. p.: 7–11. 26. p.: 9–13. 35. p.: 11–16. 43. p.: 15–22. 49. p.: 18–23. 52. p.: 18–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője:
– Kiváló mérkőzéssel és nagyszerű győzelemmel kezdtük a csoportkört. Örülök, hogy a játékosok betartották az előzetesen megbeszélteket. Igazi csapatként működtünk és megmutattuk, hogy a legutóbbi, sikertelen szezon után újra meghatározó együttes lehetünk a Bajnokok Ligájában.

Állva hagyta az első percekben a Vardar Szkopjét a Győri ETO: Kovacsics Anikó két gyors góljával máris meglépett a magyar csapat. Az ETO-nak volt miért revánsot vennie: a legutóbbi BL-szezonban az egyenes kieséses szakaszban épp a macedón csapat búcsúztatta az akkor címvédő győri együttest.

NINCS KOMOLY SÉRÜLÉSE GRIMSBÖNEK
Kari Aalvik Grimsbö megúszta komoly sérülés nélkül a találkozót. A klub tájékoztatása szerint a légiósnak felhasadt a tenyere, a csapatorvos azonnal össze is varrta három öltéssel. Grimsbö tíz nap kihagyásra kényszerül.

A hetedik percben még egyenlíteni tudott a Vardar, de ezután végig futnia kellett az eredmény után. Linn Sulland és Heidi Löke is remek napot fogott ki, mindketten több góllal járultak hozzá ahhoz, hogy az ETO végig kézben tartsa a játékot az első félidőben. Ehhez egyébként az is kellett, hogy a Vardar szokatlanul sok technikai hibát követett el, többször vették el a labdát a macedón csapattól lépéshiba miatt, és több eladott labdája is volt.

Az első félidő utolsó négy percében nem esett gól, pedig az ETO emberhátrányban is játszott Cornelia Groot két perce miatt, de a Vardarnak ez sem volt elég a közelebb zárkózáshoz, így a szünetre háromgólos előnnyel vonulhatott a magyar csapat. 10–13

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt: az ETO irányította a játékot, sőt növelni is tudta az előnyét már az első percekben. Kovacsics Anikó és Cornelia Groot is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, de Tomori és Bódi is kivette a részét góllövésből.

A második félidő derekán az ETO hat góllal is meg tudott lépni, ehhez kellett egy négyperces szkopjei gólcsend is, amelyet végül Penezic tört meg. A rengeteget hibázó Vardar azonban újabb mélypontra került, az 52. percben már nyolc (!) góllal vezetett az ETO, amely nagyon szervezetten védekezett, és Kiss Éva is remekül váltotta a kapuban a megsérülő Grimsbőt.

A hajrában kicsit kiengedett az ETO, ráadásul Amorim piros lapot kapott, ami miatt az utolsó két percet szinte végig emberhátrányban töltötte a parketten az ETO. A Vardar ezzel sem tudott igazán élni, így végül ötgólos sikert aratott a Győri ETO a nagy rivális szkopjei csapat vendégeként. 22–27

2. FÉLIDŐ

60. perc: Groot belép, de Leynaud amúgy is hárít. Csovics elveszíti támadásban. ITT A VÉGE! 22–27
59. perc: Sokac az ötödik hetesét is értékesíti, nagyon magabiztos. 22–27
58. perc: Amorim durrant mellé. KIÁLLÍTÁS! Aztán Amorim piros lapot kap védekezésben, a levegőben lök. Dembele hetest harcol ki.
57. perc: Sokáig nem jut lövéshez az ETO, majd eladja a labdát. De ugyanezt megteszi a Vardar is, Ristovska veszíti el.
56. perc: Időt kér az ETO. Penezic még egy góllal közelebb hozza a Vardart. 21–27
55. perc: SZENZÁCIÓS GÓL! Kovacsics ismét átemeli Leynaud-t, parádézik ma ő is. Csovics hozza közelebb a Vardart egy szélsőgóllal.20–27
54. perc: Planéta belelövi Leynaud-ba, a kontrából Penezic talál be, a jobb alsóba helyez. 19–26
53. perc: Kiss Éva kivédi Damnjanovics lövését, teljesen megtorpant a Vardar. Tomori eladja a labdát, Lekicstől meg elveszik belemenés miatt...
52. perc: Szenved a Vardar, Damnjanovics lő mellé. MICSODA GÓL! Kovacsics estében, középről a felső sarokba bombáz, remek mozdulat! 18–26
51. perc: Korsós Dorina kap két percet. Nem tud mihez kezdeni az emberfórral a Vardar, eladja a labdát a házigazda támadásban. SZÉP GÓL! Planéta szép bejátszásával Knedlíková fordul be és lő gólt ziccerből. 18–25
50. perc: Lekics szerencsés gólt lő, bepattan Kiss Éva lába mellett. Tomori talpról, középről lövi ki a jobb alsót.18–24
49. perc: Planéta harcol ki hetest. KIMARAD! Sulland a keresztlécre pattint, ahonnan a gólvonal elé esik a labda. Időt kér a Vardar.
48. perc: Penezictől egy gyenge lövés a bal felső felé, Kiss Éva könnyedén hárít.
47. perc: Damnjanovics tör be szépen és a kapu közepébe pattint Kiss mellett. Groot egy szép egyéni teljesítménnyel válaszol a túloldalon.17–23
46. perc: Amorim lövését ezúttal simán védi Leynaud.
45. perc: Penezic töri meg a hosszas szkopjei gólcsendet. 16–22
44. perc: Damnjanovics lövését fogja Kiss Éva, lassan négy perce gól nélkül a Vardar.
43. perc: PARÁDÉS GÓL! Löke ziccerét védi Leynaud, a kipattanó Kovacsicsé, aki szenzációsan átemeli a felpattanó kapust. 15–22
42. perc: Kiss Éva újabb védése, jó formában a magyar kapus. Amorim emelkedik és lő a kapu jobb oldalába. 15–21
41. perc: Eladott labda az ETO-nál, Tomori ront. Kiss Éva védi Klikovac lövését. A fordulásból Bódi eredményes, szép kontra. 15–20
40. perc: Althaus harcol ki hetest Groot mellett. Sokac a bal alsóba helyez, Kiss Éva jó helyre mozdul, de nem ér oda. 15–19
39. perc: Planéta Szimonetta mutatkozik be egy góllal, a szaggatottról bombázza be. Időt kér a Vardar.14–19
38. perc: Lekics lő nagy gólt, Tomorin megpattan a labda, ez becsapja Kisst. 14–18
37. perc: Kmirova tör be a győri védők között harcosan és pattint a hálóba. Bódi góllal reagál a túloldalon, nem tud közelebb zárkózni a Vardar.13–18
36. perc: Althaus kap két percet, amit Kovacsics egyből ki is használ! 12–17
35. perc: Radicsevics emel szép gólt a győri kapuba. 12–16
34. perc: Passzívnál Penezic lő fölé. Löke harcol ki hetest, Sulland bevágja, hiába ér hozzá a kapus. 11–16
33. perc: Penezic lövését védi Kiss Éva. Most a Győr adja el a labdát, Löke nem számít a bejátszásra.
32. perc: Gyorsan szépít a Vardar, de Tomori talpról lő nagy gólt, visszaállítva a különbséget. 11–15
31. perc: FOLYTATÁS! Méghozzá győri góllal, Groot a szerzője, középről. 10–14

1. FÉLIDŐ

30. perc: Tomori lövését olvassa Leynaud. NAGY VÉDÉS! A túloldalon Lazovics nyugodtan lőhet, de Kiss Éva hárít. Elveszik a labdát belemenés miatt Tomoritól, ez a vége!
29. perc: Kiegészül az ETO, elveszik a labdát Amorimtól, 0–0 az emberhátrány mérlege. Lépéshiba Damnjanovicstól, fordulhatnak a győriek.
28. perc: Passzív miatt elveszik a labdát az ETO-tól. Kapkod a Vardar, Penezic eladja a labdát. Időt kér az ETO.
27. perc: Leynaud védi Sulland lövését, majd rosszul indít, de a labda a Vardaré. SŐT! Groot két percet kap, ütközik Dembelével, kissé erős ítélet. Cserébe egy szabálytalannak tűnő zárást elengednek, Dembele lövését így védi Kiss Éva.
26. perc: MEKKORA GÓL! Hosszas támadás végén passzívnál Groot lövi ki a bal alsót középről, mindenki lemarad róla. Penezic visszatér a pályára, méghozzá egy hatalmas góllal.10–13
25. perc: Dembele lök, elveszik a labdát a Vardartól.
24. perc: Passzívnál Groot lő mellé. A túloldalon Ihnyeva lövését védi Grimsbö, kiegészül az ETO. Grimsböt ápolni kell, fájdalmas arccal ül le a kispadra. Tomori talál be a túloldalon, fontos gól. 9–12
23. perc: Passzív játék miatt elveszik a labdát az ETO-tól. A kontrából villámgyorsan gólt szerez a Vardar, Damjanovics eredményes. 9–11
22. perc: KETTŐS EMBERHÁTRÁNYBAN AZ ETO! Bódi is kettő percet kap, a Vardar hetest. Sokac átejti Kiss Évát, szép gól hét méterről. 8–11
21. perc: LÖKE! Ő viszont nem hibázik, megvan az ötödik gólja a meccsen. Knedlíkovákap két percet a győrieknél, az első emberhátrány a magyar csapatnak.7–11
20. perc: Groot zseniális bejátszását Löke meg tudja fogni, és a jobb alsóba vágja a ziccert. Grimsbö bemutat egy újabb védést, Ihnyeva nem tud túljárni az eszén.7–10
19. perc: Radicsevics harcol ki hetest. Sokac magabiztos, a bal felsőt pókhálózza ki. 7–9
18. perc: Jól védekezik az ETO, Radicsevics lövését a jobb szélről lábbal védi Grimsbö. A túloldalon Amorim kísérletét fogja Leynaud, ki sem ejti a labdát.
17. perc: Sulland nem hibázik, ezt a hetest is bedobja. 6–9
16. perc: Penezic lövését sáncolja Tomori, majd Dembele a bal szélről veszi be a győri kaput. Althaus védekezik a hatoson belül, hetes az ETO-nak.6–8
15. perc: HÁROM KÖZTE! Sulland pattint a hosszú sarokba a jobb oldalról, becsapja a kapust. Időt kér a Vardar.5–8
14. perc: Lekics unja meg és vállalja el, de a kapufát trafálja telibe.
13. perc: Lazovics lövése épphogy besurran Grimsbö mellett. Jön a válasz, Tomori a gólszerző.5–7
12. perc: Damjanovics tör be harcosan és lő a hálóba, a középkezdésből Löke nagyon szemfülesen az üres kapuba talál, mivel nem ér vissza a Vardar kapusa. 4–6
11. perc: Damnjanovicsnál egy lépéshiba, fordulhat az ETO. Leynaud remekül véd egyelőre, Bódi lövését olvassa le a rövid saroknál.
10. perc:KAPUSPARÁDÉ! Löke ismét elront egy helyzetet, Leynaud véd. A túloldalon Dembele ziccerét is védi Grimsbö, lábbal! Lazovics kap két percet, lerántja Lökét. Gyorsan kihasználja az emberfórt a Győr, Löke eredményes. 3–5
9. perc: Lekics lő hatalmas kapufát, de marad a labda a Vardarnál. Passzívnál belemenés Penezic ellen.
8. perc: Bódi harcol ki hetest a Győrnek. Sulland kegyetlenül bebombázza a hétméterest, a jobb felsőbe. 3–4
7. perc: Egyenlít a Vardar, Lazovica gólszerző. Sulland kapufát lő, a túloldalon Radicsevics is.3–3
6. perc: Löke kap sárgát, Penezic harcol ki hetest mellette. Maja Sokac bedobja a hetest, a bal alsóba helyez Kiss Éva mellett. Tomori talpról lő, középről, de Leynaud véd.2–3
5. perc: Tomori szánja lövésre magát, de Leynaud véd. Eladja a labdát a Vardar ismét támadásban, Löke ezúttal bevágja a ziccert. 1–3
4. perc: Kovacsics passzát lehalássza Dembele, de marad a labda a Győrnél, Althaus szabálytalan középen.
3. perc: Újabb eladott labda a Vardartól támadásban, ezúttal Kovacsics Anikó lép ki ziccerben, és ő be is vágja. A volt győriLekics dobja a Vardar első gólját.1–2
2. perc: VEZET A GYŐR! Kovacsics szerzi a mérkőzés első gólját. Labdát szerez a Győr védekezésben, de Löke fölé bombáz.0–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Vardaré az első támadás, Grimsbö védi Dembele lövését.

A Vardar pirosban lép parkettre, a Győri ETO fehérben.

Mit nyilatkozott a mérkőzés előtt Görbicz Anita? Mit kell tudni a 2015–2016-os Bajnokok Ligája-szezonról?Beharangozónkból mindent megtudhat, kattintson ide.

A két csapat az előző idényben a kieséses szakaszban is összecsapott egymással, akkor a macedónok kiejtették az alaposan megtizedelt, címvédő magyar együttest.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Vardar Szkopje–Győri ETO találkozó a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Tartsanak velünk!