A győri kézisek a Thüringer HC-n is átrobogtak

2013.10.20. 15:52
A Győri Audi ETO KC már 17 góllal is vezetett, végül azonban „csak” 33–25-re nyert a Thüringer HC otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 3. fordulójában.

Újabb mosolygós sikert arattak a győriek (Fotó: Szabó Miklós, archív)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ

THÜRINGER HC (NÉMET)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–33 (12–20)
Nordhausen, 1500
néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedonók)
THC: Krause – Jakubisová, BARBOSA 3, Mietzner 1, Althaus 1, Frey 6 (4), Wohlbold 1, Csere: Marz, Eckerle (kapusok), Engel, SNELDER 5, Luzumová 2, GROS 6, Smeets
GYŐR: LUNDE – Orbán 2, BULATOVICS 7, GÖRBICZ 11 (7), LÖKE 3, E. AMORIM 4, Szepesi 2. Csere: Herr O. (kapus), Kovacsics 1, Tervel, Bognár-Bódi, Korsós, Soós 2, Sirián 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–4. 10. p.: 5–8. 17. p.: 6–14. 22. p.: 8–17. 37. p.: 12–25. 47. p.: 14–31. 52. p.: 19–31. 58. p.: 24–32
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 7/7
HERBERT MÜLLER, a Thüringer HC edzője: – Gratulálok az ETO-nak, életemben nem meccseltem ilyen erős csapat ellen. Az volt a tervünk, hogy végig tapadunk a Győrre, de ezt tíz perc után dobhattuk ki a kukába, mert átrohantak rajtunk, ráadásul a támadásaink pocsékul sikerültek, a kapusaink nem sokszor találkoztak a labdával. Az utolsó negyedórában legalább »megtaláltuk« a küzdőszellemünket, és sikerült tíz gól alá szorítanunk a különbséget.
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője: – Tudtuk, hogy a lerohanások döntik majd el a meccset, és e téren sikerült is felülmúlnunk a németeket. Nagyon koncentráltan kézilabdáztunk, az első pillanattól komolyan vettük a találkozót, és ez meg is hozta az eredményét. A végén kicsit visszaestünk, de ez az én hibám is, abban még javulnunk kell, hogy a padról beállók is teljes hőfokon égve tudjanak játszani. De nagyon örülök a három győzelmünknek, és annak is, ahogyan elértük őket.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
HCM Baia Mare (romániai, Szűcs Gabriella)–Hypo NÖ (osztrák) 24–23 (8–12)

1. GYŐRI ETO33107–68+396
2. Hypo NÖ (osztrák)31274–88–142
3. Thüringer HC (német)31284–91–72
4. Baia Mare (román)31274–92–182

Nagy tempóban kezdett a Thüringer HC, a Győr azonban ezt könnyedén felvette, ráadásul sokkal kevesebb hibával játszott, mint ellenfele. Az Amorim, Görbicz és Bulatovics által alkotott belső hármas nagyon élt, Löke pedig ezúttal főleg a hétméteresek kiharcolásában jeleskedett. Negyedóra után már hat góllal vezetett az ETO, amelynek kapujában Lunde most is hozta a tőle megszokott magas színvonalat.

A 20–12-es első félidő után a második játékrészben tovább növelte előnyét a vendégcsapat, Görbicz hétméteresből nem tudott hibázni, de akcióból is szebbnél szebb gólokat szerzett.

Az utolsó 13 percre fordulva 17 gól volt a két fél között (14–31), így Ambros Martín megengedhette magának, hogy a teljes kezdőcsapatát lecserélje. Ezt sikerült a házigazda erfurtiaknak kihasználniuk, a korábban Győrben légióskodó szlovén Ana Gros elkapta a fonalat, és vezérletével a türingiai együttes tíz gól alá tudta csökkenteni a hátrányát.

A lényegen azonban ez sem változtat, a győriek a harmadik ellenfelüket is könnyedén intézték el, és három győzelemmel vezetik a csoportjukat.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Luzumová
betalál, Barbosa ziccerét azonban könnyen védi Herr. Ez a vége, nyolc góllal nyert a Győr. 25–33
59. perc: Sirián
háttal a kapunak, amolyan svéd csavarral eredményes. 24–33
58. perc: Gros
alaposan megszórja korábbi csapatát a végére. 24–32
57. perc: Barbosa
góljával tízen belül a hazaiak. 23–32
56. perc: Snelderre
ismét nem figyelnek a győriek. 22–32
55. perc: Snelder
kapja üresen a labdát középen, és átejti Herrt. 21–32
54. perc: Frey
hétméteresből mattolja Herrt. 20–32
53. perc: Soós
töri meg a győri gólcsendet. 19–32
52. perc: Gros
viszont megint eredményes. Győri időkérés. 19–31
51. perc:
Nem sikerül gólt szerezni emberhátrányban.
50. perc: Snelder
lopja még közelebb az övéit. Korsós marad a földön, miután a térde ütközött Gros térdével, nincs ítélet. Martín reklamál ki magának egy kétperces büntetést. Gros használja ki az emberelőnyt. 18–31
49. perc: Gros
nagy góllal jelentkezik. 16–31
48. perc:
Kimaradt hazai hetes után Soós lő kapu mellé.
47. perc: Orbán
, majd Gros talál be. 15–31
46. perc:
Herr a kapuban, Barbosa mattolja átlövésből. A másik oldalon Kovacsics villan. 14–30
45. perc: Löke
vet véget a több mint kétperces gólcsendnek. 13–29
44. perc:
Lunde újabb védéssel javítja a statisztikáját.
43. perc:
Rossz támadás mindkét oldalon.
42. perc: Orbán
fut be középre, és nem hiába. A harmadik, egyben utolsó hazai időkérés. 13–28
41. perc:
Lunde lábbal véd könnyedén.
40. perc:
Mellélő a német jobbszélső, reménytelen a Thüringer HC támadójátéka.
39. perc: Görbicz
talpról a léc alá zúdítja a labdát. 13–27
38. perc: Bulatovics
talál be. 13–26
37. perc:
Megint Görbicz, megint büntetőből. Barbosáé az első hazai gól a szünet után. 13–25
36. perc: Görbicz
újabb hetest értékesít. 12–24
35. perc: Szepesi
kanyarodik fel nagy ívben a szélről, és a kapus csak beleérni tud a lövésébe. 12–23
34. perc: Görbicz
hetesből, a léc segítségével tízre növeli a különbséget. Freyt két percre kiállítják. 12–22
33. perc:
Lunde a gólvonalon marad Frey hétméteresénél, és lábbal hárít!
32. perc: Amorim
a bal alsóba, átlövésből. 12–21
31. perc:
Hazai kapufával kezdődik a második játékrész.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Frey hetesét kivédi Lunde. Ambros Martín időt kér. Vége az első félidőnek. 12–20
29. perc: Görbicz hatalmas lövése talál utat a kapuba. 12–20
28. perc:
Nem változott az eredmény.
27. perc:
Amorim passza után Löke eredményes. Snelder is betalál beállóból. 12–19
26. perc:
Amorimot rángatják, lövése a kapufáról kivágódik.
25. perc:
Az exgyőri Ana Gros veszi be Lunde kapuját. 11–18
24. perc: Frey
hetesével Herr sem bír. Bulatovics bombáz a jobb felsőbe. 10–18
23. perc: Kovacsics
sárga lapot kap.
22. perc: Amorim
talpról húzza vissza rövid oldalra, majd kiállítják két percre túl kemény védekezés miatt. A cseh Luzumová átlövésből talál be. 9–17
21. perc: Wohlbold
indulásból szépít. 8–16
20. perc:
Tervel szed le egy THC-indítást.
19. perc:
A másik szélről Orbán lövi ki a hosszú felsőt. 7–16
18. perc: Szepesi
a kapus lába között pattint a kapuba Kovacsics passza után. 7–15
17. perc:
Lerohanás végén Bulatovics könyörtelen. Freytől jön a válasz. 7–14
16. perc: Görbicz
a meccs eddigi legszebb gólját lövi talpról, test mellől a bal felső sarokba. 6–13
15. perc:
Újra eljut a labda Lökéhez, újra hetes. Görbicz nem hibázik. Itt a második német időkérés. Ők is megtalálják a beállót, Snelder a gólszerző. 6–12
14. perc: Bulatovics
betörés után talál be. 5–11
13. perc: Amorim
nyitja meg a hazai falat, majd okos lövéssel fejezi be magánakcióját. 5–10
12. perc:
Eladott labda mindkét oldalon.
11. perc:
A Löke által kiharcolt hétméterest Görbicz értékesíti. 5–9
10. perc: Amorim
góljára Althaus válaszol. 5–8
9. perc: Frey
ezúttal akcióból, majd Mietzner is. 4–7
8. perc: Frey
eredményes ismét büntetőből, Görbicz pedig akcióból. 2–7
7. perc: Bulatovics
harmadszor. 1–6
6. perc: Görbicz
újabb hetest értékesít. 1–5
5. perc:
Német időkérés. Frey büntetőből szerzi meg az első hazai gólt. 1–4
4. perc:
Ziccerből sem tudják bevenni Lunde kapuját. Bulatovics talpról eredményes. 0–4
3. perc: Bulatovics
lövése a blokkon megpattan, gól. 0–3
2. perc: Löke
indulásból a kapuba, Barbosa betörés után mellé lő. 0–2
1. perc:
Lunde – Orbán, Bulatovics, Görbicz, Löke, Amorim, Szepesi csapattal kezd az ETO. No meg Görbicz hétméteresből lőtt góljával. 0–1

„Az elmúlt három német bajnokságot a Thüringer HC nyerte meg, most is veretlen a Bundesligában, és egyáltalán nem ígérkezik könnyű ellenfélnek. Hazai pályán biztosan hatalmas tempót diktál, mint az első otthoni meccsén is, amelyen harminchat gólt lőtt a Nagybányának. Vagyis fontos lesz, hogy fegyelmezetten, jól védekezve és a támadások után gyorsan visszazárva kézilabdázzunk, és ne engedjük, hogy meglepjenek minket. Alighanem ez lesz a legnehezebb mérkőzésünk a csoportkörben” – nyilatkozta a meccs előtt Ambros Martín, az ETO mestere a Nemzeti Sportnak.

TELJES BEHARANGOZÓ CIKKÜNKET ITT OLVASHATJA.