Női kézi BL: Rohantunk a saját butaságunk után - Tomori

2013.11.09. 20:49
A Fradi nagy bajban van – Podgoricában kell javítania (Fotó: Tumbász Hédi)
Egygólos vereséget szenvedett a Ferencváros a Midtjylland ellen Dabason a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Tomori Zsuzsanna szerint a zöld-fehérek rohantak a saját butaságuk után, és ugyanazokat a hibákat követték el, mint a dániai találkozón.

„Sajnos nem a dánok leptek meg minket, hanem mi magunkat. Az első tíz percben úgy éreztem, jók vagyunk, aztán nagyon sok ziccert kihagytunk, Englert a mumusunk lett – nyilatkozta a Digi Sport kamerái előtt Tomori Zsuzsanna. – Ezután csak rohantunk a saját butaságunk után, küzdöttünk teljes szívből, de nagyon görcsössé váltunk, nem fekszik nekem ez a csapat. Sajnálom, mert így Montenegróban ki-ki meccs vár ránk. Bízom benne, hogy össze tudjuk szedni magunkat. Tőlem is százszor jobb játék kell. Kilenc-hatig türelmesek voltunk, aztán ugyanazokat a hibákat követtük el, amiket Dániában is. Nem szabad ebbe beletörődnünk, mert akkor elbúcsúzhatunk a továbbjutástól.”

„Csak az utolsó negyedórában kézilabdáztunk úgy, ahogy kellett volna. Az első félidőben volt egy borzasztó szakaszunk, az a hat-hét perc szinte el is döntötte a találkozót – értékelt a lefújás után Elek Gábor. – Át kell gondolnunk mindent, nagy talány számomra, hogy miért vagyunk ilyen görcsösek. Le kell higgadni, látványosan sok volt a kimaradt ziccerünk. Nem adjuk fel, de innentől nagyon-nagyon nehéz a helyzetünk. Nagyon jó csapat a Midtjylland, nem is fekszik nekünk a stílusa. Zácsik kiválása óriási probléma lenne, egyelőre nem tudok mit mondani vele kapcsolatban, valóban a vállához kapott a mérkőzésen.”

„Kilenc hatnál megtört valami a játékunkban. Nem a megbeszéltek szerint kézilabdáztunk, sokat hibáztunk, a második félidő második fele meg már egy nagy fel-alá rohanás volt. Podgoricában meg kell próbálnunk javítani, bár tudjuk, nagyon nehéz lesz” – így Szucsánszki Zita.

„A csoportkör előtt azt sem gondoltuk volna, hogy sok esélyünk lenne továbbjutni, csoportelsőségről sem álmodtunk. Erős Ferencvárost győztünk le, remek hangulatú meccsen, végig azt játszva, amit kell” – vonta meg a mérleget a Midtjylland szakvezetője, Helle Thomsen.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–FC MIDTJYLLAND (dán) 25–26 (10–13)
Dabas, 2500
néző. Vezette: Marics, Masics
FTC: Abramovics – Kovacsicz 4, Tomori 4, Szucsánszki 5, Cifra 1, Zácsik 2, Vérten. Csere: Szikora (kapus), PENA 8 (5), Szamoránsky P. 1, Steinbach, Szarka, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
MIDTJYLLAND: ENGLERT – T. Jensen 2, L. Jörgensen 3, GROOT 8 (2), SPELLERBERG 3, S. Jörgensen 3 (1), Woller 1. Csere: Hansen (kapus), Thorsgaard 1, Troelsen 1, Rasmussen 4. Edző: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 12. p.: 3–5. 18. p.: 6–6. 20. p.: 9–6. 27. p.: 9–12. 35. p.: 13–16. 41. p.: 13–18. 48. p.: 16–19. 52. p.: 18–22
Kiállítások: –, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3