Női kézi BL: nem bírt egymással a két dán csapat

2019.02.04. 20:29
Linn Blohm és Kelly Dulfer próbálja blokkolni Mette Tranborgot (Fotó: jv.dk)
Hétfőn dán rangadóval folytatódott a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntője: a 2. csoportban a Köbenhavn 24–24-es döntetlent játszott az Odensével.

A középdöntő 3. csoportjában egyaránt három-három ponttal rendelkeztek a felek a mérkőzés előtt, a győztes tehát tehetett egy lépést a továbbjutás, azaz a csoportnegyedik hely megszerzése felé.

A vendégek kezdtek jobban, de hiába vezettek hét perc után 4–2-re, a koppenhágaiak Hanna Blomstrand vezérletével fordítottak, és a félidőre háromgólos előnyre tettek szert 12–9.

Szünet után gyorsan egyenlített az Odense (15–15), a mérkőzés ezen időszakában Stine Jörgensen és Freja Cohrt Kyndboel remekelt. Ugyan a hazaiak többször is elhúztak két góllal, az 52. percben ismét az Odensénél volt az előny 20–21.

A hajrá rengeteg technikai hibát hozott, néha úgy tűnt, mintha a csapatok megelégednének az egy ponttal. Hetven másodperccel a vége előtt Jenny Alm góljával 24–23-ra a Köbenhavn vezetett, 26 másodperccel a lefújás előtt Kyndboel egyenlített. A hazaiak időt kértek, de Alm révén már csupán egy hatalmas kapufára futotta az erejükből.

A 24–24-es döntetlennek igazából az Brest örülhet, hiszen életben maradtak a továbbjutási esélyei.