Győri iskola: az ETO hatalmas verést mért a BL meglepetéscsapatára

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.01.28. 16:24
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 39–22-re legyőzte a szlovén Krim Ljubljanát. A vendégek a 22. percig tartották magukat, 12–9 után azonban egy 11–0-s sorozattal állva hagyta ellenfelét a magyar csapat.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 1. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–RK KRIM LJUBLJANA (szlovén) 39–22 (20–9)
Győr, 5100néző.V:Vranes, Wenninger (osztrákok)
GYŐR:Grimsbö – BÓDI4,N. Mörk4 (2),GÖRBICZ7 (2),Broch3,Amorim4,Hársfalvi1. Csere:KISS É. (kapus), Groot4,TOMORI2,al-Gaui3,KNEDLÍKOVÁ4,Orbán A.2,Pál, Hudák1,Varga E.
LJUBLJANA:Marincek – BENKO5,Georgijev2,Jericek, MILANOVIC-LITRE7,Bajramoszka2,Amon. Csere:Stefanisin (kapus), Kamdop, Koren4 (1),Baric1,Zulic1 (1).
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–3.10. p.:4–6.13. p.:8–6.20. p.:12–7.26. p.:15–9.35.p.:25–11.40. p.:29–15.46. p.:33–16.53. p.:37–18
Kiállítások:8, ill. 12 perc
Hétméteresek:4/4, ill. 2/2
Ambros Martín:
– Ellenfelünk a csoportkörben tiszteletet parancsolóan teljesített, nagy küzdelemre késztetett bennünket. Az első tizenöt percben volt játékosunk, Vesna Milanovic-Litre meglepett bennünket, de utána feljavult a védekezésünk, sok labdát tudtunk szerezni, és gyors indításokból lőttük a góljainkat. Annak örülök a legjobban, hogy a második félidőben a jelentős előny birtokában sem vettünk vissza a lendületből. Az utolsó pillanatig jól küzdöttünk.
Uros Bregar:– Sejtettük, hogy a Győr dominálni fog, de így is nehéz volt kívülről nézni a mérkőzést. Nem vagyunk még korábbi formánkban, támadójátékunk meghatározó kulcsjátékosa is hiányzott. Ezzel együtt élmény volt ilyen remek hangulatú meccset játszani. Csak a vereség különbségét sajnálom.NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Folytatódott a legrangosabb európai klubkézilabda-kupasorozat, a Bajnokok Ligája, méghozzá a középdöntő első fordulójával. A tavalyi finalista Győri ETO Tomori Zsuzsannával, Kiss Évával és Eduarda Amorimmal kiegészülve vágott neki a Krim elleni találkozónak, hiányzók azonban így is voltak. A ljubljanaiak a mérkőzés elején meg tudták lepni a győrieket, Bajramoszka és Milanovic-Litre találataival lépéselőnybe kerültek.

Nem sokáig tudták azonban fenntartani ezt, az ETO ritmust váltott védekezésben és támadásban is, gyorsan megfordította a találkozót. A 20. percben Bódi Bernadett góljával már négy volt a különbség, amit folyamatosan mélyített a Győr. Görbicz Anita akcióból és hetesből is eredményes volt, a Siófokról igazolt beálló, el-Gaui is gólokkal mutatkozott be. A szünetben rendkívül meggyőző játékkal 11 gólos előnyben volt már az ETO, a mérkőzés végkimeneteléhez nem férhetett kétség, a különbség maradt az egyetlen nyitott kérdés a második játékrészre. (20–9)

A fordulás után ott folytatta az ETO, ahol előtte abbahagyta, magabiztos védekezéssel és hatékony támadásokkal hagyta állva ellenfelét. Görbicz Anita továbbra is remek megoldásokkal vétette észre magát, ahogy a Bódit váltó Knedlíková is szép gólokkal szállt be a jobb szélen. A kapuban Grimsbö helyére Kiss Éva állt, aki hamar elkapta a fonalat és megnehezítette a Krim lövőinek dolgát.

Az ETO fokpzatosan lépett meg ellenfelétől, a félidő derekén Nora Mörk és Orbán Adrienn is többször volt eredményes, míg a szlovénok kapufákig jutottak, valamint nem tudtak túljárni a belelendülő Kiss Éva eszén. Ambros Martín az utolsó percekre a fiataloknak is lehetőséget adott, Hudák Anette, Varga Emőke és Pál Tamara is megmutathatta magát a Bajnokok Ligájában. A végeredményt egy pompás ejtéssel Hársfalvi állította be, az ETO rendkívül meggyőző játékkal átgázolt a Krimen. (39–22)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Varga Emőke kezéből kicsúszik a labda támadásban. Jericek ziccerét „betakarja” Kiss Éva, az indítás azonban hosszú el-Gauinak. Egy-egy gól a végére, Benko és Hársfalvi is betalál. 39–22 A VÉGE!
59. perc: Belemenést ítélnek Pál Tamara ellen. KIÁLLÍTÁS ÉS HETES! Hudák Anette kap két percet, a Krim pedig büntetőt. Emberhátrányban fejezi be a találkozót az ETO. Zulic bevágja a hétméterest. 38–21
58. perc: Elveszíti a labdát megint támadásban az ETO, de megteszi ugyanezt a Krim is. Ki más?! Milanovic-Litre kozmetikázza (nem magát) az eredményt. 38–20
57. perc: Kiss Éva nagyon elkapja a fonalat a végére, újabb védést mutat be.
56. perc: Benko a hálóba talál, de nem adják meg a játékvezetők, helyette támadhat az ETO. Eladja a labdát a házigazda.
55. perc: Georgijev lövését hárítja Kiss Éva, aki jól szállt be Grimsbö helyére. GÓÓL! Orbán Adrienn szűk helyen megy be a jobb szélen és a hosszú felsőbe ragasztja második gólját a mérkőzésen. 38–19
54. perc: Pál Tamara lövését védi a kapus, de marad a labda az ETO-nál.
53. perc: Milanovic-Litre a Krim egyik legjobbja, újabb góllal véteti észre magát. 37–19
52. perc: Újabb ifjú tehetség a pályán, Hudák Anette, aki egyből gólt is szerez. A jobb szélről is egy találat, Orbán Adrienn a jegyzője. Elképesztő különbség a két csapat között.36–18
51. perc: Győri hetes, a győri 10-esNora Mörk pedig kíméletlenül bedobja. 35–18
50. perc: Időt kér a Krim. Szép ejtés a szusszanásnyi szünet után, Milanovic-Litre mutatja be. 34–18
49. perc: Az ETO-nál pályán a fiatal Pál Tamara irányítóban. Amorim hoz össze egy hetest, amit ezúttal Nora Mörk fog elvégezni. BENT IS VAN! A jobb alsóba helyezi a labdát a norvég légiós. 34–17
48. perc: Knedlíková lövése rossz, jöhet a Krim kontrája. Benko harcol ki hetest. Koren biztos kézzel lő a kapu jobb oldalába. 33–17
47. perc: Marincek visszatér a Krim kapujába, méghozzá egy védéssel, Görbicz lövésének állja útját. Koren durrant mellé a túloldalon.
46. perc: Belemenés Milanovic-Litrétől, az ETO fordulhat. SZENZÁCIÓS! Görbicz hát mögötti passza megtalálja Amorimot, aki számít rá, és a rövid felsőbe bombáz. 33–16
45. perc: Kiss Éva újabb védést tesz be a közösbe, a kontrából Hársfalvit faultolják két kézzel, ez is kiállítás. Kettős emberfórban a Győr.
44. perc: Jön a válasz gyorsan a túloldalon, lassan rendeződik vissza az ETO, Baric használja ki ezt. KETTŐ PERC! Bajramoszka viszi a földre el-Gauit, ez pedig kiállítás, és egy hetes az ETO-nak. Görbicz keze nem remeg meg, magabiztosan értékesíti a büntetőt.32–16
43. perc: Tomori lő bődületes lécet, majd a kipattanót Görbicz durrantja fölé. Amorim viszont visszaszerzi a labdát védekezésben. Tomori megszerzi második gólját a találkozón. 31–15
42. perc: KISS ÉVA! Lehúzza a rolót a rutinos kapus, egy óriási spárgával hárít.
41. perc: EZ AZ! Kiss Éva húz le játszi könnyedséggel egy ejtést, majd egy villámgyors kontra az ETO-tól, aminek a végén Knedlíková eredményes. 30–15
40. perc: Gyönyörű támadás a házigazdától, Tomori passzával Mörk fordul be és emeli a hálóba a ziccert. Grimsbö védi Jericek lövését, majd Mörk indítja Brochot, aki egy az egy ellen nem túl gyakran hibázik, most sem teszi meg. Időt kér a Krim, valamit ki kell találniuk a vendégeknek, ha nem akarnak egy méretes zakót cipelni Ljubljanáig.29–15
39. perc: Grimsbö mutat be egy védést, a gyors indítást azonban Georgijev leszedi Tomori előtt. Benko most nagyon él, a jobbkezes jobbszélső újra betalál. 27–15
38. perc: Brochot faultolják le túl határozottan, szabaddobás. Knedlíková fut be középre és lő gólt, erről lemarad a Krim védelme. 27–14
37. perc: TOMORI BETALÁL! Tizennégy hónap után ismét gólt szerez a Bajnokok Ligájában. Koren szépít a túloldalon. 26–14
36. perc: Benko eredményes, ismét lemarad kicsit az ETO védekezésben. KIÁLLÍTÁS! Groot kap két percet, talán kicsit szigorú ítélet. Benko megszórja a hazaiakat, egy perc alatt két találat.25–13
35. perc: AZ IGEN! Knedlíková labdát csen védekezésben, amit Mörkhöz passzol, majd megiramodik, az átlövő visszateszi neki a labdát és gól a vége. Teljesen más tempóban játszik a Győr. 25–11
34. perc: Megtöri a gólcsendet a Krim, Koren test mellett a kapu közepébe pattint az eldőlő Grimsbö mellett. Knedlíková a pályán, a Bódi helyére érkező szélső is beköszön. Georgijev válaszol a túloldalon, lemarad most az ETO védekezésben.24–11
33. perc: Átrobog az ETO a Krimen, egy szlovén kapufa után Groot villámgyorsan ott terem a túloldalon és a kapu közepébe zúdít. 23–9
32. perc: Újabb rossz lövés a vendégektől, fordulhat az ETO. Megint Görbicz, az irányítóval nem bírnak a szlovénok. 22–9
31. perc: FOLYTATÁS! Baric lő mellé rögtön. GÓÓL! Görbicz egy bombagóllal nyitja a második félidőt, a bal oldalról kipókhálózza a hosszú felsőt. 21–9

1. FÉLIDŐ

30. perc: Technikai hiba, Zulic eladja a labdát. Időt kér Ambros Martín, 18 másodperc marad vissza. GÓÓÓL! Amorim megy fel a harmadikra, és a jobb alsót lövi, esélye sincs a kapusnak. 20–9 A SZÜNETBEN!
29. perc: Zulic lő kapufát. A kontra végén Broch betalál, közte tíz. A közönség menetrendszerűen rá is számol a Krimre. Nagyon meggyőző az ETO.19–9
28. perc: EZ IGEN! Groot játssza meg el-Gauit, aki estében, szinte erőtlenül, de bepofozza a jobb alsóba. MÉG EGY! Groot labdát szerez védekezésben, majd kiugratja el-Gauit, aki köszöni szépen, mintha edzésen lenne, úgy vágja be a ziccert.18–9
27. perc: Megy viszont a Győrnek a góllövés, különösen Bódinak, aki ismét a jobb szélről talál be. Grimsbö is kezdi elkapni a fonalat, Koren lövését hatástalanítja.16–9
26. perc: GÓÓL! Passzívnál Amorim emelkedik mindenkinél magasabbra és lő a bal alsóba. CSEMEGE! Bajramoszka középről, talpról tüzel, de Grimsbö simán kitornázza.15–9
25. perc: Az osztrák játékvezetők kezdik elveszíteni a kontrollt a mérkőzés fölött, megy az adok-kapok a pályán, de alig-alig fújnak.
24. perc: Érdekes jelenetek a pályán, Amorim vitatható lövése után hosszú indítás a vendégektől, Baric viszont fölé lő egy győri védővel a nyakán. Mindenki reklamál, de a játékvezetők továbbengedik. A Siófokról érkező el-Gaui egy szép góllal debütál a Bajnokok Ligájában. 14–9
23. perc: Elveszíti a labdát a Krim, Georgijev kap pontatlan passzt a jobb szélen. A túloldalon Amorim mellé trafál.
22. perc: Ismét a szlovénok beállója, Milanovic-Litre köszön be, egyelőre nincs meg az ellenszere. GÓL ÉS KIÁLLÍTÁS! Groot elsöprő lendülettel tör be és bikáz a jobb felsőbe. ráadásul Kamdopot kiküldik róla két percre. 13–9
21. perc: Bódi lövését a jobb szélről lábbal védi Marincek.
20. perc: Broch labdát szerez védekezésben, jó helyezkedés. Tomori indítja villámgyorsan Bódit, aki a ziccert a kapus „szemei közé” vágja. Időt kér a Krim. Emberhátrányban is betalál a Krim, Milanovic-Litre beállóból eredményes. Tomori pedig sárgát kap a gólszerző megráncigálásáért.12–8
19. perc: Megvan Nora Mörk első gólja a meccsen, a jobb oldalról megy be és elemi erővel lő a hosszú felsőbe. Ráadásul Amont kiküldik róla két percre. 11–7
18. perc: Labdaszerzés védekezésben, a kontra végén Bódi Bernadett pattint a hálóba, három közte. Támadó szabálytalanság, lépéshiba a Krimnél.10–7
17. perc: KÉT PERC! Koren két kézzel löki Tomorit, leülhet két percre. Emberelőnyben támadhat az ETO. Szép akció a hazaiaktól, de Görbicz középmagas lövését lábbal hárítja Marincek.
16. perc: Szépít a Krim, Benko a jobb szélről eredményes. Gyorsan jön a válasz, Broch kap remek bejátszást, majd bevágja a ziccert.9–7
15. perc: Rossz lövés a vendégektől, fordulhat az ETO. Tomori ismét a pályán a BL-ben, hamar lő is egyet, de védi a kapust.
14. perc: Bajramoszka ziccerét lábbal hárítja Grimsbö, de a kipattanó a vendégeké.
13. perc: Újabb labdaszerzés, újabb Görbicz-gól! A csapatkapitány nagyon belelendül, ezúttal egy cundert mutat be, széles a repertoár... 8–6
12. perc: MEGY EZ AKCIÓBÓL IS! Görbicz Anita egy kontra végén a bal szélről egyenlít ki, megint a bal felsőbe rakétáz. Vezet az ETO, Mörk egy labdaszerzés után kiugratja Bódit, aki nem hibázza el a ziccert. Kétgólos hátrányról fordít a magyar bajnok. 7–6
11. perc: KIÁLLÍTÁS A TÚLOLDALON IS! Bajramoszka mehet le egy kis pihenőre, jól ellöki Brochot, de ezt nem lehet csak úgy. Groot hetest harcol ki. HOPPÁ! Görbicz irgalmatlanul kilövi a bal felsőt, hatalmas gól. Grimsbö pedig bemutat egy védést a túloldalon.5–6
10. perc: ÚJABB KÉT PERC! MEGINT AMORIM... A brazil válogatott kiválóság nagyon gyorsan összeszedi második kiállítását, megtámasztja Bajramoszkát. Innentől nagyon óvatosnak kell lennie, ha visszajön védekezésbe. Gyorsan ki is használja az emberfórt a Krim, Koren lő a kapu jobb oldalába. 4–6
9. perc: Benkónak ami nem ment az előbb, most bejön, a jobb szélről a hosszú kapufa tövéhez lő. 4–5
8. perc: GÓÓÓL! Görbicz középről, talpról tüzel test mellett, a kapus lábai között pattog be a labda a hálóba. Kis gól is gól, tartja a mondás.4–4
7. perc: Mörköt viszik a földre birkózókat megszégyenítő módszerrel, de elmarad a kiállítás. GÓÓL! Groot lövi át a falat, ismét egál. Milanovic-Litre ismét borsot tör az ETO orra alá, beállóból talál be.3–4
6. perc: Egyéni akció Bajramoszkától, emberelőnyös gól. Kiegészül az ETO közben a támadásra.2–3
5. perc: Kijátsszák ziccerig a vendégek, de Benko a jobb szélről a kapufát trafálja telibe, a kipattanó Görbiczé. Rossz bejátszás Görbicznek, fordulhat az ellenfél. Broch sárgát kap védekezésben.
4. perc: Szép támadás, hiába a Krim nyitott védekezése, feltöri a Győr, Amorim zúdít a jobb felsőbe. KIÁLLÍTÁS! Amorim gólja után két percet kap védekezésben, nagyot taszít ellenfelén.2–2
3. perc: Ismét a Ljubljanánál az előny, Milanovic-Litre a gólszerző – egy korábbi győri talál be. 1–2
2. perc: A Krim megszerzi a vezetést, Bajramoszka eredményes, a bal alsóba pattint. EZ AZ! Megvan az egyenlítés, Bódi ejt a kapuba.1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Győri ETO támad először, de hiába, egy kihagyott helyzettel kezdi a találkozót. Az ETO a Bódi, Mörk, Görbicz, Broch, Groot, Amorim sorral kezdett, a kapuban Grimsbö.

De előbb a szokásoknak megfelelően a közönség elénekli a magyar himnuszt. Libabőrös pillanatok az Audi Arénában.

Felcsendült az EHF himnusza, ne menjenek sehová, azonnal kezdünk! A Győr zöldben, a Krim pirosban lép pályára a mai mérkőzésen.

Eduarda Amorim és Kiss Éva is kisebb sérülés, illetve betegség után tér vissza a pályára ezen a mérkőzésen. Vannak viszont hiányzók,akikről Ambros Martín beszélt beharangozó cikkünkben itt.

Azért a Győri ETO-t sem kell félteni, szintén csoportelsőként jutott tovább, és a tavalyi, CSM Bucuresti ellen elbukott döntő után idén a legfényesebb éremre hajt.

A téli szünet után folytatódik a női klubkézilabda első számú európai kupasorozata, és a magyar bajnokra rögtön egy nehéz erőpróba vár a Krim ellen. A szlovén együttes a legutóbbi szezonban ugyan pont nélkül búcsúzott a csoportkörben, idén azonban csoportelsőként érkezett a középdöntőbe, többek között oda-vissza legyőzve a Larvikot.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Krim Ljubljana női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!