Az ETO kiütéssel jutott a legjobb négy közé

2019.04.13. 17:21
A címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 33–21-re nyert a dán Odense ellen a női kézilabda Bajnok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így két győzelemmel, 62–49-es összesítéssel jutott be a budapesti négyes döntőbe, egyúttal megdöntötte a veretlenségi rekordját.
Az ETO továbbjutása gyakorlatilag egy percig sem forgott veszélyben (Fotó: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Az ETO továbbjutása gyakorlatilag egy percig sem forgott veszélyben (Fotó: Tumbász Hédi) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–ODENSE HC (dán) 33–21 (18–10)
Győr,
Audi Aréna, 5491 néző. Vezette: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
GYŐR: LEYNAUD – BÓDI 3, Anne Hansen 3, S. Oftedal 3 (1), Brattset 2, E. AMORIM 7, Görbicz 1 (1). Csere: Kiss É., Grimsbö (kapusok), V. Kristiansen 3, Tomori 2, PINTEA 4, Groot 2 (1), Knedlíková 1, Puhalák, N. Mörk 2 (1). Edző: Danyi Gábor
ODENSE: Wester 1 – Östergaard 1, Madsen 1, OFFENDAL 5, Heindahl 1, S. Jörgensen 1, Cohrt 4. Csere: Reinhardt (kapus), K. Larsen, Bakkerud 3, Hald 4, Schaefer, Baekhöj, Höjlund. Edző: Jan Pytlick
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 13. p.: 8–6. 17. p.: 8–9. 23. p.: 13–10. 32. p.: 20–10. 40. p.: 25–12. 51. p.: 28–16. 55. p.: 30–18
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Továbbjutott: a Győr, két győzelemmel, 62–49-es összesítéssel
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/0
Danyi Gábor:
– Harcos, szimpatikus csapaton jutottunk túl, amelyik különösen az első mérkőzésen bizonyította, hogy nem csak nagy nevekből álló együttes tud az esélyesebbnek gondot okozni. Nagy motiváció és koncentráció kellett tőlünk. A visszavágón a jobb játékoskeret és a több tapasztalat már döntőnek bizonyult, és dicséretes, hogy a mieink küzdőszelleme az utolsó pillanatokig kitartott.
Jan Pytlick: – Először szerepeltünk a BL-ben, vágyunk volt a tapasztalatszerzés miatt is szembekerülni a Győrrel. Két negyeddöntős mérkőzést játszottunk ellene, tudtuk, hogy jobb csapat, és jobban hozzászokott az ilyen hőfokú összecsapásokhoz. Ugyan a tizenkét gólos vereség kicsit csalódás, de összességében úgy érzem, nem szerepeltünk rosszul.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Vipers Kristiansand (norvég)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 25–18
Továbbjutott:
a Vipers kettős győzelemmel.

Metz (francia)–CSM Bucuresti (román) 23–22
a Metz kettős győzelemmel.

Rosztov-Don (orosz)–FTC-Rail Cargo Hungaria 33–22 (15–9)
a Rosztov-Don, két győzelemmel, 62–48-as összesítéssel

A győriek talán már Dániában eldönthették volna a továbbjutást, de egy hosszabb hullámvölgy miatt annak is örülhettünk, hogy egyáltalán előnnyel tértek haza.

A hazai visszavágón – amelyre győri rekordot jelentő 5491 néző látogatott ki – 8–6 után érkezett az első kisebb fordulat, dán időkérés után ugyanis 9–8 lett oda. Az Odense játékosai azonban ahelyett, hogy megnyugodtak volna, elkezdték egymás után elszórni a labdát, amit az ETO minden alkalommal góllal büntetett.

Leginkább Amorim volt elemében, ám szinte az összes szerepet kapó hazai mezőnyjátékos betalált legalább egyszer a szünetig. A dánok közül az első félidő utolsó tíz percében erre senki sem volt képes, így 10–10-ről 18–10-re alakult az állás.

A győriek sorozata 12–0-nál ért véget, negyedórás dán gólcsend után. Leynaud nagyszerűen védett, de az összes győri játékost dicséret illeti, még 14 gólos vezetésnél is oroszlánként küzdöttek minden labdáért.

Nora Mörk, az ETO norvég jobbátlövője 14 hónapos kényszerszünet után lépett újra pályára a BL-ben, ezt két góllal tette emlékezetessé, de a mozgásán még látszott a „rozsda”.

Az örömjáték vége 12 gólos győzelem és sima továbbjutás lett, a Győr már csak két lépésre van a címvédéstől. Az ETO ezzel megdöntötte a klub veretlenségi rekordját, és immár egyhuzamban 23. BL-mérkőzésén sem talált legyőzőre.

Így tért vissza Nora Mörk

Danyi Gábor: Nagyon várom már, hogy Ambros Martínnal összekerüljünk

Nora Mörk: Hogy miért igazolok el Győrből? Nehéz erről beszélni…

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Mörk bejátszásából Pintea talál be. Hald állítja be a végeredményt. A Győr kiütéssel jutott be a final fourba. 33–21
59. perc:
Mörk lő, a kapufa és Wester közösen hárít.
58. perc:
Hald éles szögből megpróbálta, Kiss nyerte a párharcot. Wester üres kapus góllal szépít, Kiss majdnem idejében visszaért. 32–20
57. perc: Bakkerud
harmadszor eredményes. A Pintea által kiharcolt hetest Mörk pattintja be a kapus lábai között. 32–19
56. perc:
Mörk passza után Tomori talál be. Kiss Éva a győri kapuban, véd is egyet gyorsan. Knedlíkovát meg kiállítják két percre. 31–18
55. perc: Hansen
betör, gól. Offendal hetesét Grimsbö védi. 30–18
54. perc:
Az Odense is elszórja a labdát.
53. perc: Hald
eredményes a gyors középkezdés után. Csökken a koncentráció a győrieknél, eladják a labdát. 29–18
52. perc: Offendal
megtalálja a rést a hazai falon. Mörk is feliratkozik a góllövők közé. 29–17
51. perc:
Mörköt lesáncolják. Kyndböl indul, gól. Pintea kihagy egy nagy helyzetet, de bőven belefér. 28–16
50. perc:
Leynaud-t Grimsbö váltja a győri kapuban.
49. perc:
Tomori kiáll két percre mezhúzásért. Hiába az emberelőny, az Odense eladja a labdát.
48. perc:
Újabb remek győri védekezés, Tomori szerzi meg végül a labdát. Tomori átlövését védi Wester.
47. perc: Oftedal
beviszi egyedül, és a lövése is a helyén van. 28–15
46. perc:
Hansen lövése nem jó, Hald jobban céloz. 27–15
45. perc: Offendal
lövése beviszi Leynaud kezét. Nagy üdvrivalgás fogadja a pályára lépő Nora Mörköt, aki tavaly februárban, majd ősszel is súlyos sérülést szenvedett. 16 hónap után tért vissza. 27–14
44. perc:
Labdaszerzés után Brattset és Hansen viszi végig a lerohanást, a norvég beálló lövi a gólt. 27–13
43. perc:
Puhalák lövését Wester védi. Aztán Kristiansen próbálkozását hárítja a holland kapus.
42. perc:
Puhalák labdát csen, aztán viszont eladja. Offendal nagy góllal inti ideiglenesen csendre a győri publikumot. 26–13
41. perc:
Leynaud védi Bakkerud lövését, Amorim az üres dán kapuba ível. Itt az utolsó dán időkérés. Wester visszaáll az Odense kapujába. 26–12
40. perc:
Offendal lő, a kapufa hárít, Puhalák harcol meg a kipattanóért. Hansen is zúgó kapufával jelentkezik. Groot pontosabban céloz. 25–12
39. perc: Kyndböl
eredményes a szélről. Oftedal támadófaultot követ el. 24–12
38. perc: Bódi
kilövi a hosszú felsőt a szélről. 24–11
37. perc:
Apró vigasz a vendégeknek, Reinhardt védi Oftedal hetesét.
36. perc:
Passzív az Odense, végül Jörgensen lövi el, Laynaud véd.
35. perc: Hald
góljával zárul a 12–0-s győri rohanás. Pintea befordul, gól. 23–11
34. perc: Groot
belövi a hetest, a sokat látott Jan Pytlick kénytelen időt kérni. Hét a hat ellen támad az Odense. Madsen helyzetbe is kerül, de Leynaud véd. Kristiansen két lábról felugrik, és a lécről vágódik a labda a kapuba. 22–10
33. perc:
Madsen bejátszása rossz. Pinteát sikerül megjátszani, hetes.
32. perc: Amorim
átlövése jó. Leynaud védése után indul a Győr, Amorim ziccerig megy Groot passza után. Rászámol a közönség a vendégekre. 20–10
31. perc:
Reinhardt és Leynaud is véd egyet a játékrész elején.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Knedlíková
betalál. Leynaud véd kétszer egymás után, vége az első félidőnek. 18–10
29. perc:
Oftedal odavarázsolja a labdát Pinteának, aki belövi. Emberelőnybe is kerül a Győr, Heindahlt állítják ki. Grootot is kiállítják. Leynaud védi Jensen lövését. 17–10
28. perc:
Leynaud hatástalanítja Bakkerud lövését.
27. perc:
Madsen lövését lesáncolják a győriek, Pintea „megúszik”, és belövi a ziccert. 16–10
26. perc:
Pintea kerül helyzetbe, de a léc megmenti a vendégeket. A román beálló újabb helyzete után hétméteres következik. Oftedal egy ijesztés után a bal alsóba lő. Kapuscsere a vendégeknél. 15–10
25. perc:
Knedlíková szerez labdát, végigmegy, bedobja, de már közbefújtak a bírók.
24. perc:
Sorozatban negyedszer szórja el a labdát az Odense. Amorim ezt is góllal bünteti. 14–10
23. perc:
Rossz dán bejátszás. Amorim kapufás góllal jelentkezik. 13–10
22. perc:
Bakkerud kezéből kiesik a labda, támadhat a Győr. Danyi Gábor időt kér. Tomori keze sül el. 12–10
21. perc:
Elejtik a labdát a dánok, indul a Győr, Bódi a végállomás. Pontosabban a dán kapu. 11–10
20. perc: Oftedal
gólja után nem sokáig örülhetünk, Bakkerud felel azonnal. Wester védi Görbicz lövését. 10–10
19. perc:
Bakkerud ütközik a levegőben a sáncoló Amorimmal. Jól vannak mind a ketten. Offendal talpról ellövi, Hansen blokkol.
18. perc: Bakkerud mellé lő. Bódi egyenlít. 9–9
17. perc:
Tomori az oldalhálóba lő, az induló Kyndböl a győri kapuba. Tomori újabb próbálkozása sem jó. 8–9
16. perc:
Jó figura végén Kyndböl tör be, hetes. Kiss Éva érkezik a kispadról, és talán megzavarja Offendalt, aki fölé lő.
15. perc:
Amorimnál belemenést látnak. Bakkerud megszerzi az első gólját. Görbicz ellövi a hosszú felső sarok mellett a labdát a szélről. 8–8
14. perc:
Pályára lép az első meccsen a Győrt megszóró Bakkerud. Madsen lövése akad be. 8–7
13. perc:
Amorim jól védekezik a beállóval szemben, Kristiansen megindul, gól. Dán időkérés. 8–6
12. perc: Amorim
megszerzi a félig elvesztett labdát, majd azzal a lendülettel átlövi a dán falat. 7–6
11. perc:
Sikertelen győri támadás után Görbicz védekezik remekül a másik kapu előtt, megvan a labda. Brattset góljára Östergaard válaszol a szélről. 6–6
10. perc: Kyndböl
a bal szélről egyenlít. 5–5
9. perc:
Offendal passza rossz, Kristiansen átlövése annál jobb, vezet a Győr. 5–4
8. perc: Offendal
következő lapos lövése is megvicceli Leynaud-t. Eladja a labdát az ETO, aztán visszaszerzi. Oftedal becikázik a védők között, hétméteres. Görbicz belövi. 4–4
7. perc: Amorim
a levegőben kapja a labdát felugrás közben, és egyből bezúdítja. 3–3
6. perc: Offendal
alulról lő, Leynaud lábai között talál utat a labda a győri kapuba. 2–3
5. perc:
Oftedal bejátszása után Brattset nem él a lehetőséggel.
4. perc: Hansen
lövi a második hazai gólt is. Heindahl a harmadik helyzetét már kihasználja. 2–2
3. perc:
Sikertelen győri támadás. Heindahl lövését megint védi Leynaud. Jörgensen egyenlít. 1–1
2. perc:
Dán gól, ám örülünk neki, mert Hansen lőtte. Heindahl nem tud élni a lehetőséggel. Leynaud véd. 1–0