Huszonegy gólos sikerével középdöntős az ETO

2015.11.08. 16:57
Szárnyalt az ETO, Jana Knedlíková négy gólt lőtt a Hypónak (Fotó: Veres Viktor)
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata hazai pályán 37–16-ra nyert a Hypo ellen, ezzel már négy forduló után továbbjutott a középdöntőbe a Bajnokok Ligája C-csoportjából.

Mindkét csapat vereséget szenvedett a hét közben. A Győr a Ferencváros otthonában kapott ki, míg a Hypo az osztrák bajnokságban 22 éves veretlenségének mondott búcsút az Union Korneuburg vendégeként.

Az osztrákok ezúttal is vészkapussal kezdtek támadásban, ami rögtön visszaütött, hiszen labdaszerzés után Eduarda Amorim az üres kapuba lőtt. Ezt három győri találat követte, a Hypo a 6. percben szerezte meg első gólját.

Kiss Évával a későbbiekben is meggyűlt a vendégek baja, a több ziccert is hárító kapus 53 százalékkal védett az első félidőben, megalapozva a biztos ETO-előnyt (17–9).

A második játékrészben Kari Aalvik Grimsbö állt a Győr kapujában, és ő még kevesebb gólt kapott, volt egy tízperces időszak, amikor egyszer sem tudták mattolni. A Hypo orosz kapusa, Olga Szanko is kitett magáért, egymás után védte a győri ziccereket, ha ő nincs, már a 45. perc környékén húsz gól lett volna a két csapat között.

Az 56. percre meglett ez a különbség, az ETO-ban Tomori Zsuzsanna és Heidi Löke is megszórta magát, a győri kapusok pedig összesítve 52 százalékos hatékonysággal védtek.

A Rába-parti csapat mellett a Midtjylland otthonában tíz góllal nyerő Vardar Szkopje is biztosította helyét a középdöntőben, de a dán együttes továbbjutása is biztosra vehető.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–HYPO NÖ (osztrák) 37–16 (17–9)
Győr, 4500
néző. V: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
GYŐR: KISS É. – Knedlíková 4, Sulland 3 (1), Groot 2, H. LÖKE 7, TOMORI 7, Kovacsics 5. Csere: Grimsbö (kapus), E. Amorim 4, Broch 3, Bódi 1, Görbicz, Korsós 1, Planéta, Orbán Adrienn, Hársfalvi
HYPO: Szanko – Wess 2, Mehlmann 1, Tóthová 3 (3), Vijunaité 2, Goricanec, Dedic 1. Csere: Hajgató (kapus), Thurner, Budecevic 1, Kovács P. 1, Kaiser 2, Kiss K. 1, Mauler 1, Kovács K. 1
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 14. p.: 8–4. 20. p.: 12–5. 26. p.: 16–8. 35. p.: 20–10. 42. p.: 24–11. 47. p.: 27–11. 56. p.: 34–14
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3

Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón) 15–25 (11–12)

MÁSODIK FÉLIDŐ
60. perc: Kovács Patrícia
lő, Grimsbö csak beleérni tud a labdába. Vége, 21 gólos sikerével továbbjutott az ETO. 37–16
59. perc: Kaiser
megdolgozik a góljáért, Sulland légies könnyedséggel talál be. 37–15
58. perc: Groot
előtt szétnyílik a fal, kihasználja. 36–14
57. perc:
Kiegészül a Győr, Broch indul, és nem rontja el a ziccert. Itt az utolsó Hypo-időkérés. Nem ezt beszélhették meg, eladja a labdát a vendégcsapat. 35–14
56. perc:
Nem tud élni az emberfórral a Hypo, Sulland szép csel után a szélről eredményes. 34–14
55. perc:
Bódi felteszi a jobb szélről kínaira Kovacsicsnak, aki a balátlövő helyéről beugorva megszerzi a meccs legszebb gólját. 33–14
54. perc:
Amorim túl keményen védekezik, két percre leül. Bódi labdát szerez emberhátrányban.
53. perc:
Grimsbö nagyot véd, Groot megszerzi első gólját. 32–14
52. perc: Kaiser
beállóból eredményes, Amorim betörésből. 31–14
51. perc:
Amorim bejátszását Löke váltja gólra. 30–13
50. perc: Mauler
góljára a büntetését letöltő Broch válaszol. 29–13
49. perc: Dedic
indulásból betalál. Planéta lövését védi a Hypo kapujába beálló Hajgató Anna. Korsós ziccerével már nem bír. 28–12
48. perc:
Brochot kiküldik két percre, emberhátrányban az ETO. Wess mellé lő, Kovács Ferenc hetest reklamál, sárga lapot kap.
47. perc: Tomori
nagy gólt dob átlövésből. 27–11
46. perc:
Tomori betörés közben labdát veszít. Tóthová sem tudja megtörni a Hypo gólcsendjét.
45. perc: Löke
gólja után időt kér Kovács Ferenc. Grimsbö védi Dedic próbálkozását. 26–11
44. perc:
Mehlmann lövését védi Grimsbö.
43. perc: Korsós
a bal szélről Szanko lába alatt pattint a kapuba. 25–11
42. perc: Löke
betalál, majd ő is kihagy egy százszázalékos helyzetet. Ha nem lenne Szanko, már nagyjából húsz góllal vezetne a Győr. 24–11
41. perc:
Löke vetődik rá a labdára, a földön fekve indítja Kovacsicsot, aki azonban Szankóba lő ziccerben. Ezt Kovacsics sem hiszi el, újabb ziccerben babrál ki vele az orosz kapus.
40. perc: Tomori
belelendült. 23–11
39. perc:
Grimsbö védi Goricanec átlövését.
38. perc: Tóthová
hetesből eredményes. 22–11
37. perc: Tomori
betörésből szerez újabb gólt. 22–10
36. perc:
Szanko védi Löke lövését. Tomori lefordul, és nem ront nagy helyzetben. 21–10
35. perc: Tóthová
büntetőből szépít. 20–10
34. perc:
Osztrák belemenés után Kovacsics talál be lerohanásból. 20–9
33. perc:
Sok a hiba mindkét oldalon.
32. perc: Löke
sem ad esélyt a kapusnak. 19–9
31. perc:
Grimsbö váltotta a győri kapuban Kiss Évát, és egyből véd egy ziccert. Knedlíková nem hibázik. 18–9

ELSŐ FÉLIDŐ
30. perc: Ambros Martín időt kér. Görbiczet leblokkolják, marad a Győrnél a labda. Amorim lövése után a kapus kezéről pattan be a labda. Kiss még hárít egy időn túli szabaddobást – 53 százalékkal véd eddig. Vége az első játékrésznek. 17–9
29. perc: Kovács Klaudia
indulásból szerzi meg a Hypo kilencedik találatát. 16–9
28. perc:
Bódi lő, nincs gól.
27. perc: Nem történt semmi említésre méltó esemény.
26. perc: Mauler ziccerben, de Kiss túljár az eszén, Tomori ellenben nem kegyelmez. 16–8
25. perc:
Korsós ziccerben Szankóba lő. Wess szed össze egy kipattanót, és Kiss másodjára már nem tud védeni. 15–8
24. perc: Wess és Broch első lövéséből is gól lesz. 15–7
23. perc: Mehlmann alulról lő, Amorim felugrásból, mindkettő gólt eredményez. 14–6
22. perc:
Időt kér a Hypót irányító Kovács Ferenc.
21. perc:
Pályára lép Görbicz Anita is, rögtön ad egy gólpasszt Tomorinak. 13–5
20. perc: Bódi góllal mutatkozik be. Kiss védi Dedic ziccerét. 12–5
19. perc: Sulland kiszorított helyzetből mellé lő. Kiss üti ki a blokkon lelassuló labdát.
18. perc: Tóthová hetesét Kiss lábbal védi, ráadásul csapattárshoz rúgja a labdát.
17. perc: Löke válaszol a litván beálló góljára. Jó blokk után indul az ETO, Groot passzából Knedlíková eredményes. 11–5
16. perc: Vijunaitét
most sem sikerül megfogni. 9–5
15. perc: Tomori
talpról elereszti, jól teszi. 9–4
14. perc: Vijunaité
beállóból talál be. 8–4
13. perc: Löke harcol ki büntetőt, Sulland értékesíti, a bal alsó sarkot választotta. 8–3
12. perc: Kovács Patrícia kiállítása miatt emberhátrányban a Hypo. Knedlíková lövése nem jó.
11. perc: Magyar találatok, Kiss Kitti háromgólosra csökkenti a Hypo hátrányát, de Kovacsics indul, és megint négy közte. 7–3
10. perc: Budecevic
átlövése jó, nem nekünk persze. 6–2
9. perc: Knedlíková
Szanko kapus lábai alatt a léc alá pattint. Löke indulásból szerez újabb gólt.
6–1
8. perc:
Kiss Kitti a vendégeknél, Knedlíková a hazaiaknál próbálkozik eredménytelenül a szélről.
7. perc: Tóthová ezúttal lerohanásból talál be, de a lengyel játékvezetőhölgyek belefújnak.
6. perc: Tóthová hetesből szerzi meg a Hypo első gólját. 4–1
5. perc: Tóthová lövését védi Kiss, Kovacsics indulásból eredményes. 4–0
4. perc:
Tomori bejátszása után Löke lő a léc alá. 3–0
3. perc:
Thurner betör, de a kapufát találja el.
2. perc: Knedlíková befut középre, gól. 2–0