Simának indult, végül egy gól maradt az FTC előnyéből a Thüringer HC ellen

2019.02.23. 19:18
Az FTC megszenvedett a Thüringennel (Fotó: Balogh László)
A női kézilabda Bajnokok Ligájának 2. csoportjában a negyedik helyen álló FTC a csoport utolsó helyén szomorkodó német Thüringer HC-t fogadta. Az idegenbeli győzelem után úgy tűnt, itthon biztosan nyernek a zöld-fehérek, de a végén szívós munkával feljöttek a németek, és a döntetlenért támadhattak. Nem sikerült nekik egalizálni, így a Ferencváros minimális győzelemmel két pontot szerzett, és bejutott a legjobb nyolc közé.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 4. FORDULÓ
2. CSOPORT

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–THÜRINGER HC (német) 30–29 (17–12)
Érd, 2200
néző. V: Dzaferopulosz, Betmann (görögök)
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 5, MÉSZÁROS R., Háfra N. 3, Horváth D., KOVACSICS 5 (1), Schatzl Nadine 2. Csere: Szemerey (kapus), Pena 3, KLUJBER 9 (4), Klivinyi, B. Klikovac 2, Márton G. 1. Edző: Elek Gábor
THC: Giegerich – Jakubisová, STOLLE 6, Luzumová 6 (3), Schmelzer 1, BÖLK 5, SZAZDOVSZKA 4. Csere: Zimmerman (kapus), Huber 3, Mazzucco 3, N. Müller 1, Großmann. Edző: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 4–4. 14. p.: 6–7. 16. p.: 9–7. 24. p.: 13–8. 36. p.: 19–16. 43. p.: 24–18. 49. p.: 28–22. 52. p.: 30–25
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Nagyszerű első félidőt játszott a két csapat, bár a hibák minket sem kerültek el, a sebesség nagyon jó volt. A második félidő első húsz perce elcsordogált, a végén nem bírtunk az ellenfél kapusával. A THC sosem adja fel, szerencsések voltunk, hogy nyerni tudtunk. Tanulságos meccs volt.
Herbert Müller: – Kicsit őrült mérkőzés volt. Jól kezdtünk, de aztán sok volt a technikai hibánk, főleg a labdaeladásokra gondolok, amit a Fradi ellen nem lehet megtenni. A félidei eredmény szerintem rendben volt, azt kértem a csapatomtól, hogy a szünet után harcoljunk, amíg el nem jön a lehetőség. Ami el is jött, csak későn.

A Thüringer HC a német csapatoktól a Bajnokok Ligájában egyáltalán nem szokatlan módon nem teljes kerettel érkezett meg az idegenbeli meccsre, a THC ezúttal 12 emberrel állt ki az FTC ellen. Ott volt viszont a kezdőjében két kulcsember, az első egymás elleni találkozóról hiányzó cseh játékmester, Iveta Luzumová és a sokra hivatott német válogatott jobbátlövő, Alicia Stolle. A Fradinál először volt a meccskeret tagja a súlyos térdsérüléséből felépülő montenegrói beálló, Bobana Klikovac.

A csoport hamarabb véget érő meccsén a Vipers Kristiansand biztosan legyőzte a Krim Ljubljanát, ez azt jelentette, hogy ha az FTC legalább egy pontot szerez, két fordulóval a vége előtt bebiztosítja a negyeddöntős szereplését, és a maradék mérkőzéseken már az esetleges kedvezőbb pozícióért küzdhet a norvégokkal.

Eközben Érden nagy rohanásban volt a két csapat, amibe több pontatlanság csúszott be. Bíró Blanka védései nagyon kellettek a Fradinak, a THC azonban így is fordítani tudott a 14. percre (6–7). Utána azonban hat percig nem talált be a német együttes, az FTC ezt kihasználva kétgólos vezetésre tett szert. Herbert Müller hiába kért időt, a lendületbe jövő magyar csapat egyre inkább ellépett. A heteseket is biztos kézzel értékesítő Klujber Katrin újra szépen termelt, de Lukács Viktória sem maradt el sokkal tőle eredményességben. Klikovac nem sokkal beállása után megszerezte az első gólját, ezzel 17–11-re vezetett a Fradi, a THC csak egyel tudott közelebb jönni a szünetig (17–12).

Nem lehetett hátradőlni, mert elég volt pár kimaradó támadás, hogy hatról pillanatok alatt háromra jöjjön fel az ellenfél. A Stolle, Luzumová, Bölk hármas sok gondot okozott a hazai védelemnek, az eredményes játékuknak köszönhetően többször is feljött a sokszor emberhátrányban játszó THC. Klujber ezekben a helyzetekben azonban rendre be tudott találni középkezdésből még az üres kapuba. A hajrára Szemerey Zsófi váltotta Bírót, de sokszor került ő is kiszolgáltatott helyzetbe a német lövőkkel szemben.

A Fradi nem talált be az utolsó nyolc percben a németek cserekapusának, így a legvégén a THC az egyenlítésért támadhatott, de Mészáros Rea a legjobbkor blokkolni tudta Bölk kísérletét, így meglett a győzelem – és a továbbjutás is. 30–29

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, kiharcolta a győzelmet a Ferencváros. 30–29
60. perc:
Hét a hatra támadott az ellenfél, majd Stollét kapta le a levegőből a védőelem, majd Bölk lövését blokkolta Mészáros.

60. perc: Fél perc van hátra, a döntetlenért támadhat a Thüringer HC. Német időkérés.
60. perc: Pena lőtt megint, de mellé.
60. perc: Pena lövését kirúgta a kapus, de szerencsére az oldalvonalon kívülre.
59. perc: Ferencvárosi időkérés.
59. perc: Feljöttek egy gólra. Stolle oda sem nézett, fordulásból óriási gólt lőtt a bal fölsőbe. 30–29
58. perc: Lukács
vállalkozott lövésre, de a jobb szélről a jobb kapufát találta el.
57. perc: Óriási gól. Bölk talált be a jobb fölsőbe. 30–28
57. perc: Márton
került helyzetbe, de a lövése lelassult Zimmermannon, és nem gurult be a hálóba.
56. perc: Eladott labda után Mazzucco lőtt gólt, de előtte szerencsére ellépte.
55. perc: Bölk nagy lövése kijött a kapufáról, de maradt a németeknél, és Luzumová belőtte. 30–27
55. perc: Klujber
lövését védte Zimmermann, hiába várt sípszót a gólvágó.
54. perc: Pena lövése kijött Zimmermannról, majd Szemerey védte Bölk lövését.
53. perc: Hetest kapott a Thüriner HC, Luzumová pedig bevágta. 30–26
52. perc: Lukács maradt egyedül, és a léc alá bombázott. 30–25
51. perc: Ez gyors volt, Stolle gyorsan bevágta a jobb alsóba. 29–25
51. perc: Német időkérés.
51. perc: Pena passzából Klikovac került helyzetbe, és be is lőtte, ráadásul újabb emberelőny Luzumová kiállítása miatt. 29–24
50. perc: Ferencvárosi időkérés.
50. perc: Labdát szereztek a németek, és Stolle 7 méterről lőtte ki a kapu bal oldalát. 28–24
49. perc: Stolle vette észre a lyukat a Fradi védőfalán, és kegyetlenül kilőtte a kapu bal oldalát. 28–23
48. perc: Sazdovszka irgalmatlan nagy gólt lőtt, de nagy hirtelen Klujber megint az üres kapuba lőtt gólt. 28–22
48. perc: Mészáros fordult be beállóból, hetest harcolt ki, ráadásul emberelőnyt is. A hetest Klujber a jobb alsóba lőtte. 27–21
47. perc: Kovacsicsot hiába nyüstölték, ő belőtte, aztán a német támadást labdaszerzéssel állítottuk meg. 26–21
46. perc: Luzumová végezhette el a hetest, amelyet Szemerey kivédett!
46. perc: Klivinyit állították ki két percre.
45. perc: Huber egyedül maradt, belőtte, a Fradi viszont rosszul lőtt, Mazzucco gyorsan indult, és bevágta a ziccert. 25–21
44. perc: Müller belőtte az első gólját, de szinte rögtön jött Klujber, aki kihasználta, hogy még üresen állt a német kapu, és belőtte. 25–19
43. perc: Márton kapta a labdát a bal szélen, berobbant, és a bal alsóba lőtt. 24–18
43. perc: Schmelzer
nem tudta elkapni a passzt, gyorsan indult a Fradi, Bölk lerántotta Klivinyit, mehetett ki két percre pihenni.
42. perc: Bölk lövése kijött a kapufáról, megszereztük. Kovacsics futott be beállóba, és a bal alsóba lőtt. 23–18
41. perc: Kovacsics tört be, és hiába húzták vissza, belőtte. Stollének járt a két perc. 22–18
40. perc: Bölk ugrott fel a fellegekbe, és a bal fölsőbe zúdította a labdát. 21–18
39. perc:
Labdát szerzett a Fradi, majd Kovacsics lőhetett kicsit éles szögből, ezért a kapufa mentett.
39. perc: Pena szerzett gólt betörésből, ráadásul az őt lerántó Hubert ki is küldték két percre. 21–17
38. perc: Ezt szépen kijátszották... Megint Sazdovszka kapta a labdát a bal szélen, és a bal felsőbe lőtt. 20–17
37. perc: Hetest kapott a Ferencváros, és a kiállítását töltő Klujber helyett Kovacsics lőtte be. 20–16
36. perc: Sazdovszka került helyzetbe, és nem hibázott. 19–16
36. perc: Klujbert
küldték ki két percre egy lerántás után.
36. perc: Klujber került helyzetbe, de ezúttal a kapufa mentett.
35. perc: Rontott támadás után megint Luzumová tört be, és megint belőtte. 19–15
35. perc: Luzumová nagy lövése utat talált a kapunkba. 19–14
34. perc: Ha viszont Klujber elé kerül a labda, több mint valószínű a gól, ezúttal is így lett. 19–13
34. perc: Itt már Bíró is kevés volt, mivel Bölk a kapufa segítségével lőtt gólt. 18–13
33. perc:
A másik oldalon sem találtak kaput, aztán Háfra megint próbálkozott, Zimmermann védett.
33. perc: Mészáros szép labdaszerzése után Háfra lőtt fölé.
32. perc: Schatzl szedett össze egy kipattanót, és szépen lőtt a kapus lába között a kapuba. 18–12
32. perc: Bölk lövését biztosan védte Bíró.
31. perc: Kovacsicsot
mintha ketten is lerántották volna, de nem fújtak a bírók.

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, ötgólos a Fradi-előny. 17–12
30. perc:
Labdaszerzés után Háfra lőtte el a labdát, de Giegerich védett, Mazzucco még próbálkozhatott, de ezt meg Bíró mentette.
30. perc: Klujber lövése a kapufáról pattant ki.

29. perc: Mazzucco kapta a labdát a jobb szélen, és irgalmatlanul bevágta a jobb fölsőbe. 17–12
29. perc:
Megvan Bobana Klikovac első gólja a Fradiban, aminek mindenki nagyon örült a kispadon is. 17–11
28. perc: Bíró
védte Bölk lövését a kapu jobb oldala elől.
28. perc: Klujber
már az ötödik gólját lőtte, remekül felvette az iramot. 16–11
27. perc: Huber
kapta a labdát beállóban, és ügyesen taszigálta a labdát a hálóba. 15–11
27. perc:
Pályán Klikovac a Fradiban, hosszú sérülés után, de a gólt nem ő lőtte, hanem Háfra, aki a kapu közepébe talált. 15–10
26. perc: Ferencvárosi időkérés.
26. perc: Mazzucco
került helyzetbe, és nem is hibázott. 14–10
26. perc: Lukács
kapott labdát a jobb szélen, felkanyarodott, és a kapus lába között lőtt a hálóba. 14–9
25. perc: Emily Bölk
keze megint elsült, most a kapu jobb oldalába bombázott. 13–9
24. perc:
Újabb Klujber-labdaszerzés után megindult előre, és az üresen hagyott német kapuba lőtt. 13–8
23. perc: Nem értették meg egymást a vendégek játékosai, de az ellentámadás végén Giegerich védte Pena lövését.
22. perc: Kovacsics
tört be, ketten is lerántották, hetes. A hetest Klujber a bal fölsőbe lőtte. 12–8
22. perc: Klujber labdát lopott, Luzumová visszahúzta, két perc!
21. perc:
Labdaszerzés után Kovacsics robbant be ellenállhatatlanul, és lőtt a bal alsóba. 11–8
21. perc:
Már jelezték a passzívot, amikor Pena a jobb fölsőbe lőtt. 10–8
20. perc: Luzumová
játszotta meg Hubert, aki közelebb hozta a Thüringer HC-t. 9–8
19. perc: Pena
csak szeretett volna hetest kapni, neki nem fújták be a bírók.
19. perc:
Hetest kaptak a németek, a betörő Müller ellen történt a szabálytalanság. A hetest Huber fölé lőtte.
18. perc: Német időkérés.

18. perc: Az utóbbi percekben nem tudtak jó támadást vezetni a németek, most sem. Az ellentámadásunk egy rossz passzal végződött.
17. perc: Újabb technikai hiba után a háromgólos vezetésért támadott a Fradi, de Pena lövését védte Giegerich.
16. perc:
Labdalopás után Lukács indult villámgyorsan, és nem is hibázta el a ziccert. 9–7
15. perc: Stolle
rontott, gyors támadás végén Háfra vezetést szerzett. 8–7
15. perc: Hetest
harcolt ki a Ferencváros, amelyet Klujber bevágott. 7–7
14. perc:
Heteshez jutott a Thüringer HC, és Luzumová ezt is belőtte. 6–7
14. perc: Háfra
mutatta volna, hogy ilyet ő is tud, ha Giegerich kapus nem véd.
13. perc:
Labdát vesztett a Ferencváros, majd az ellenállhatatlan Stolle nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába. 6–6
12. perc: Sokáig támadtak a németek, de nem sokra mentek vele, jöhetett a Fradi.
11. perc:
Heteshez jutott a Ferencváros, amelyet biztosan dobott be Klujber. 6–5
9. perc: Kovacsics
nem túl jó helyzetből eleresztett lövését védte könnyen a kapus.
8. perc: Bíró
nagyszerű védése után elkapkodta a Fradi a támadást, ráadásul az ellenakcióból heteshez jutott a Thüringer HC. A hetest Luzumová belőtte. 5–5
7. perc:
Rontott ferencvárosi támadás után sikerült a németeknek az egyenlítés, de nem örülhettek sokáig, mert a jobb szélről Lukács ismét vezetést szerzett. 5–4
6. perc: Schmelzer
szedett össze egy kipattanót, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 4–3
5. perc: Sazdovszka
ügyesen lőtt gólt, de Lukács azonnal visszaállította a kétgólos különbséget. 4–2
4. perc: Bíró
védett egy ziccert, majd az ellentámadásból Háfra lőtt a kapu közepébe. 3–1
4. perc: Vezet a Fradi! Pena
átlövése jutott a kapuba. 2–1
3. perc: Bíró
védett remekül, majd Sazdovszka labdát lopott, ziccerét azonban védte Bíró.
3. perc:
Eladták a labdát a németek, Schatzl lecsapott rá, és a ziccert biztosan bedobta. 1–1
2. perc: Háfra
megint gyorsan vállalkozott lövésre, de a kapus védett.
2. perc: Stolle
lövésével vezetést szereztek a németek. 0–1
1. perc:
A németek kezdték a meccset, Bölk lövése mellé ment, de az ellentámadásból Háfrának sem sikerült jobban a lövés.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros zöld-feketében, a Thüringer HC fehér-feketében játszik.

A német csapatban 12 játékost neveztek a meccsre, az FTC-ben először a keretben Klikovac.

ELŐZMÉNYEK

A Ferencváros a német bajnok Thüringer HC-t fogadja szombat este Érden – ha a fővárosiak nyernek és a szlovén Ljubljana nem szerez pontot Norvégiában a Vipers ellen, akkor két körrel a vége előtt kiharcolják a negyeddöntőbe jutást. A Fradi, ha nehezen is, egy hónapja már legyűrte a THC-t (35–32), a németországi találkozóhoz képest a rivális immár számíthat a felépülő cseh klasszisra, Iveta Luzumovára, Alicia Stolléra és Ina Grossmannra is. Magyar részről pedig súlyos térdsérülése és kilenc hónapos kihagyása után a tavaly nyáron igazolt montenegrói beálló, Bobana Klikovac először lép pályára az FTC-ben.