Iskolajátékkal csoportelső a Fradi a női kézi BL-ben

2015.11.22. 16:59
Az FTC teljesen megfogta a Fleuryt (Fotó: Szabó Miklós)
A Ferencváros a francia Fleuryt fogadta a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének záró mérkőzésén, és kiváló játékkal nagy különbségű győzelmet aratott. Így megnyerte a B-csoportot, és hét ponttal érkezik a középdöntőbe.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–FLEURY LOIRET HANDBALL (francia) 36–23 (24–12)

Syma-csarnok, 2900 néző. V: Brunovsky, Canda (szlovákok)
FTC: Szikora – Kovacsicz 4, ZÁCSIK 11, Mészáros, SZEKERES, SZUCSÁNSZKI 3, SCHATZL 3. Csere: Tomasevics (kapus), Szamoránsky P. 2, Pena 3, Szekerczés 4 (2), Lukács 1, HORNYÁK D. 5, Cifra, Szarka A., Háfra. Edző: Elek Gábor
FLEURY: Zoqbi de Paula – Tounkara, Nze Minko 2, NIOMBLA 6, Kamdop 2, Cabral Barbosa 4, Houette 3. Csere: Foggea (kapus), Agathe 4 (1), Ngo Leyi 1, Cissé, Doucouré, M. López, Larenas 1. Edző: Frédéric Bougeant
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–2. 10. p.: 9–4. 18. p.: 16–7. 21. p.: 17–10. 26. p.: 21–11. 43. p.: 28–15. 50. p.: 31–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Elek Gábor
, az FTC edzője: Remek támadójátékkal és véleményem szerint védekezésben is nagyszerű teljesítménnyel a vártnál simábban sikerült győznünk az idei utolsó tétmérkőzésünkön. Egyúttal káprázatos estét tudtunk varázsolni szurkolóinknak, amire tényleg nem számítottam.
Frédéric Bougeant, a Fleury edzője: A november tizenharmadikán történt párizsi terrortámadások óta nem nagyon tudtunk készülni, elmaradt a Thüringer HC elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésünk is. A Franciaországban történtek miatt nem voltunk valami jó passzban ezen a meccsen, nem voltunk elég agresszívak sem, aminek ez lett az eredménye.

4. Podravka Koprivnica (horvát) 6 1 5 117–150 –33 1

A felek a válogatott szünet előtti utolsó mérkőzésüket vívták, amely a középdöntőbe vitt pontok miatt különösen fontosnak számított. Orléans-ban a pontszerzés is bravúr volt a magyaroktól, így a bizonyítási vágy is fűthette a Fradit. A meccset egyperces gyászszünet előzte meg, a párizsi terrortámadás áldozataira emlékeztek a csapatok, továbbá a Fleury játékosai fekete karszalaggal léptek pályára.

Zácsik Szandra és Schatzl Nadine találataival hamar többgólos előnyre tett szert az FTC, különösen a balátlövő volt elemében, gyakorlatilag akkor és úgy dobott gólt, amikor és ahogy szeretett volna. Egy félidő alatt nyolcig jutott, és hiába kért időt a francia edző már a 10. percben, nem tudott változtatni a játék képén. Igaz, hogy a gyors lábú franciák néha megkavarták az FTC védekezését, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy néha kozmetikázzanak az eredményen. Már a 26. percre meglett a közte tíz, a szünetben 24–12 volt a fővárosiak előnye.

A nagy vezetés birtokában ezúttal nem kellett lerágni a körmünket, nyugodtan játszhatott Elek Gábor együttese. Szikora Melinda nevét most is többször skandálhatta a közel háromezres publikum, a ferencvárosi kapus hozta az elmúlt hetekben megszokott bravúrokat. Lassan mindenki pályára került a hazaiaknál, a második félidőben csatlakozó Hornyák Dóra például több bombagólt is lőtt. A különbség állandósult, és a találkozót stílszerűen Zácsik tizenegyedik gólja zárta le (36–23).

Az FTC tehát hét pontot visz magával a középdöntőbe, nagy lépést téve ezzel a negyeddöntő felé. Az A-csoportból a Rosztov-Don, a Larvik és a Baia Mare vár a zöldekre a folytatásban.

60. perc: Vége a mérkőzésnek, a Ferencváros biztosan nyert, és hét pontot visz a középdöntőbe.
60. perc: Minko
még a végén betalált, az utolsó támadás viszont a Fradié volt, és ki más, mint Zácsik fejezte be góllal. 36–23
58. perc:
Zácsik ziccert rontott, Cifra hetest harcolt ki, Háfra a kapufára dobta a büntetőt.
57. perc:
Tomasevics védése után Hornyák folytatta a sarokvadászatot. Most éppen a jobb alsóba lőtt. 35–22
55. perc:
Hát, a pókok már kiköltöztek a Fleury kapujának sarkaiból... Ezúttal Hornyák lőtt nagy gólt a jobb fölsőbe. 34–22
54. perc:
Szép akció végén Szekerczés távolról, alulról lőtte el a labdát, amely utat is talált a jobb alsóba. 33–22
53. perc: Agathe
lendületes előretörése gólt hozott a Fleurynek. 32–22
52. perc:
Cifrát két percre kiküldték, Tomasevics viszont védte Nze Minko lövését.
51. perc: Hornyák
tört be nagyon lendületesen, nem tudták szerelni, ez pedig nála gólt jelent. 32–21
51. perc: Agathe
gyorsan felavatta Tomasevicset... 31–21
50. perc:
Tomasevics hosszú sérülés után először BL-meccsen.
49. perc:
Előbb Szikora védett, majd Ngo Leyi talált a hálóba. Czifra ejtése nem volt jó, Houette lövése viszont igen. 31–20
48. perc:
Már passzívat jeleztek a bírók, amikor Niombla rettentő nagy gólt dobott távolról. Zácsik viszont a lécre lőtt. 31–18
47. perc: Szekerczés
lendült a magasba, és ha már ott volt, szerzett is egy nagy gólt. 31–17
46. perc:
Jöttek a Fradiba a cserék, hadd játszanak egy kicsit ők is. Hornyák most a kapufát találta el.
45. perc: Hornyák
nagyon belejött. Ezúttal felugrásból vágta a labdát a kapu jobb oldalába. 30–16
44. perc: Hornyák
talpról óriási gólt szerzett. 29–16
43. perc:
Megvan Zácsik tizedik gólja! Aztán Houette is jelezte, hogy még a Fleury is pályán van... 28–16
42. perc:
Kapkodás mindkét oldalon, végül Lukács lőhetett volna gól, szabálytalannak tűnt a francia, de nem fújtak. Ahogy a másik oldalon sem, pedig Minkót löktük. Szikora azért védett.
40. perc:
Cifra Anita mehetett ki két percre, mert a nyakánál fogva rántotta vissza Houette-et.
39. perc:
Szikora szép védése után a Fradi kihúzta az emberhátrányt, a labdát viszont elvesztette.
38. perc:
Újabb rontott Fradi-támadás után Hornyákot kiállították. Belemenést láttak a francia csapatban, Pena viszont belőtte. 27–15
37. perc: Talán az első rontott lövése volt Zácsiknak, Barbosa viszont nem hibázott. 26–15
36. perc:
Szucsánszki eladta a labdát, Barbosa lecsapott rá, végigvezette a pályán, majd bedobta a ziccert. 26–14
35. perc: Szucsánszki
talpról lőtt nagy gólt. 26–13
34. perc: Zácsik
nagyon nagy formában! Már a kilencedik gólját lőtte. 25–13
33. perc:
Támadásban rontottak a franciák, jöhetett előre a Fradi.
32. perc:
Kimaradt az akció, Kamdop pedig hetest harcolt ki. Agathe lövését Szikora kivédte!
31. perc: Kovacsicz gyorsan kapura lőtt, de a kapus védett, Niombla viszont az ellentámadásból betalált. 24–13
31. perc: Elkezdődött a második félidő.
30. perc:
Vége az első félidőnek, nagyszerűen játszott a Fradi, megérdemelten vezetett 12 góllal.
30. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Szamoránsky így egyedül maradt a hatoson, be is dobta, ahol kell. 24–12
29. perc: Niombla
ördöngös testcselével szemben nem volt ellenszer, szép gól, de Szamoránsky estében szerzett találata is gyönyörű volt. 23–12
28. perc:
Eladták a labdát támadásban a Fleury játékosai, Schatzl pedig nehéz szögből a kapufát találta el.
27. perc:
Agathe lövését sáncolta Mészáros, a Fradi támadásából pedig Lukács szerzett szép gólt a jobb szélről. 22–11
26. perc:
Tíz közte!
26. perc:
Újabb kétperces kiállítás, ezúttal Barbosát küldték ki, ráadásul hetes is. A büntetőt Szekerczés a bal alsóba vágta. 21–11
25. perc:
Időkérés a Ferencvárosnál.
24. perc: Zácsik
emberhátrányból suhintotta meg, és ez is gól! Szikora védte López lövését, majd hosszú labdajáratás után Pena kiállítást harcolt ki. Niombla ült le két percre. 20–11
24. perc:
Kovacsiczot küldték ki két percre, Barbosa pedig szerencsés gólt dobott. 19–11
23. perc:
Szépen kijátszott támadás után Kovacsicz maradt egyedül, és nagy gólt szerezett. 19–10
22. perc:
Szucsánszki kapufája után Tounkara lövését Szikora védte, majd Pena dobott szép gólt. 18–10
21. perc: Minko
egy kicsit magára talált, ez pedig gólban mutatkozott meg. 17–10
20. perc: Kovacsicz
zúgó kapufája után Agathe maradt nagyon egyedül és lőtt gólt. Zácsik nem sokat teketóriázott, röviddel később megint a kapuba vágta a labdát. 17–9
19. perc:
Nagy a zavar a Fleurynél, de Barbosa azért most betalált. 16–8
18. perc:
Eddig pazar, amit a Fradi művelt, ráadásul Kovacsicz megint eredményes volt a szélről. 16–7
17. perc: Zácsik
kiváló passzával Pena tört be, és a léc alá lőtt. 15–7
16. perc:
Már-már passzív miatt elvették, de Szucsánszki jobból, a szaggatottról hálószaggató gólt lőtt a jobb fölsőbe. 14–7
15. perc:
Szamoránsky hetest harcolt ki, a fő-fő hetesdobó, Szekerczés Luca pedig bedobta. 13–7
14. perc:
Heteshez jutott a Fleury, Agathe pedig biztosan kihasználta. Szucsánszkit mintha faultolták volna, de a síp néma maradt. 12–7
13. perc:
Sajnos Barbosa a szaggatottról felugorva nagyon bevágta... De ha a francia így tesz, akkor arra Zácsiknak mindjárt kell válaszolnia. Természetesen góllal. 12–6
12. perc:
Elégedetten mosolygott Elek Gábor, mert Szucsánszki Zita nagyon szépen ejtett a Fleury kapujába. 11–5
11. perc:
Hatékony volt az időkérés, mert Niombla szép kombináció után lőtt gólt. Zácsik keze viszont aranyat ér, megint betalált, ezúttal a bal alsót választotta.. 10–5
10. perc:
Gyenge a franciák játéka, jött is az időkérés.
10. perc:
Egy lefülelt labda után Kovacsicz lőtt a szélről okos gólt. 9–4
9. perc:
A francia csapat szerencsére kapkodott, elvesztette a labdát, és jöhetett előre a Ferencváros. A támadás is jó volt, Zácsik pedig szinte álló helyből lőtte ki magabiztosan a bal fölsőt. 8–4
8. perc: Zácsik
vette észre középen, hogy lyuk tátong a francia védőfalon, és szépen kilőtte a jobb alsót. A franciák labdát vesztettek, Szucsánszkí indítása után Schatzl lőtt gólt ziccerből. 7–4
7. perc: Schatzl
elkapta a fonalat, ezúttal is betalált, és az előző koreográfia szerint az ellenakcióból megint Kamdop volt a gólszerző. 5–4
6. perc:
Támadhatott a Fleury, Barbosa keveredett ki a bal szélre, de éles szögből Szikorát találta fejbe. Schatzl azonban a hálóba talált, majd az ellenakcióból Kamdop beállóból volt eredményes. 4–3
5. perc: Kovacsicz
a jobb szélről szépen kanyarodott fel, és újra a Fradinál volt az előny. 3–2
4. perc: Houette
remekül tört be, és dobta az első francia gólt, majd labdavesztés után Minko egyenlített. 2–2
2. perc:
Nem kellett sokáig várni az első Fradi-gólra, mert Zácsik szép átlövése utat talált a kapuba. Sőt, mivel a franciák elrontották a támadásukat, Zácsik megint gólt szerzett. Ezúttal a kapufa segítségével. 2–0
1. perc:
Elkezdődött a meccs, a Fleury kezdte, de Barbosa lövését Szikora védte.

A kezdés előtt gyászszünetet tartottak a párizsi terrortámadás áldozatainak emlékére.

ELŐZMÉNYEK

Mindkét együttes továbbjutott a középdöntőbe, így viszik magukkal az egymás elleni eredményeket, ezért nem mindegy, mit ér el a Ferencváros hazai pályán. A két csapat első meccsén az utolsó pillanatban egyenlített 28–28-ra a Fradi.