Valcea-verés Bukarestben, diadallal tér haza az ETO

2013.04.06. 16:47
Görbicz Anita stílszerűen jó játékkal járult hozzá a szezonbeli 13. győri BL-győzelemhez (fotók: MTI)
A női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjének első, szombati felvonásán a Győri Audi ETO KC 24–22-re győzött a román Oltchim Valcea vendégeként Bukarestben, azaz kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra.

Oltchim Valcea (román)–Győri Audi ETO KC 22–24 (10–14) – VÉGE!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A Győr a mezőny egyedüli tagjaként szezonbeli mind a 12 Bajnokok Ligája-mérkőzését megnyerte, így a középdöntő 1. csoportjából első helyen jutott tovább. A román csapat a csoportkört szintén hibátlanul zárta, de a pénzügyi gondok következtében a középdöntőben előbb a Ferencváros ellen otthon, majd a Krim Ljubljana vendégeként is vereséget szenvedett, ekkor pedig távolra került a továbbjutástól. Innentől kezdve azonban rendeződni látszottak a dolgok, az együttes mind a négy hátralévő mérkőzését megnyerte, és végül a szlovén együttes mögött a második helyen jutott tovább. Adatbank ITT!

A két együttes az elmúlt években gyakran találkozott a Bajnokok Ligájában, a 2009–2010-es szezonban a csoportkörben mindkét csapat 26–22-re nyert hazai pályán, az elődöntőben azonban a győri 25–25-ös iksz után a románok 24–20-ra diadalmaskodtak otthon.

A 2011–2012-es kiírásban is a négy között találkoztak a felek, akkor Valceában kezdtek a csapatok, és bár az első felvonást 35–31-re megnyerték a románok, a visszavágón 31–23-ra a Győr győzött.

A román szövetségi kapitány, Gheorghe Tadici magyar szurkolói fórumokon nagy vihart kavaró nyilatkozata szerint ma 7-8 góllal kikap a Győr, Görbicz Anita pedig amondó, eddig eljutni nagyjából kötelező volt, most fordulnak igazán komolyra a dolgok.

A MÉRKŐZÉS

1. FÉLIDŐ

1–5. perc:
A hazaiak kezdték el a mérkőzést, a hosszúra nyúló akció végén Bulatovics a lécre bombáz, majd mindkét csapat eladta egyszer-egyszer támadásban a labdát, mielőtt a Löke által kiharcolt hetest Görbicz magabiztosan értékesítette. Bradeanu próbálkozásai nem okozott gondot a Lundénak, közte viszont Szepesi is belépett. 0–1

6–10. perc: Nagyon jól kezd a győri védelem, Bradeanu egy olyan rontott lövésig jut csak, cserébe Görbicz a második hetest is a helyére küldte, a leülő Ungureanu felett a léc alá lőtt, jött is a hazai időkérés. Sok hatása nem volt, labdát szerzett a győri csapat, Amorim végigvitte a pályán, majd a jobb felsőbe ágyúzott. Bulatovics révén a 8. percben betalált a Valcea is, majd Amorim harcolt ki két percet, aztán Löke beállóból használta ki a fórt. Amorim blokkja után Löke is kiharcolt egy hetest, Görbicz pedig ezúttal a jobb alsóba lőtt. Tervel újabb labdaszerzése után Amorim szétbombázta a bal alsót. 1–6

11–15. perc: Barbosa átlövése sem talált utat, de az akció végén Amorimot kiszórják, és még hetest is kap a Valcea. Bulatovics a kapu közepébe lőtt, Löke pedig a szélről próbálkozott, hiába. Az előnyben sem volt kellően pontos a házigazda, eladták a labdát, amit Löke a szélről egy gyönyörű támadás végén góllal büntetett. A szabálytalan román zárás után Görbicz átlövése zúgott el a jobb ficak felett, Nechita pedig kihasználta a győri védelem eltolódását, és a jobb szélről a kapu bal oldalába lőtt. A következő hazai offenzíva végén Amorim a második kétperces büntetését is megkapta, Bulatovics ejtett büntetőjét viszont könnyedén kapta le Lunde. Újabb szép emberhátrányos variáció végén Görbicz is betalált, így 3–8-at mutat az eredményjelző.

16–20. perc: Kovacsics 8 méteres átlövése egy kézen megpattanva kötött ki a bal felsőben, majd egy támadóhiba után Görbicz hát mögött próbálkozott, de szép lövését blokkolták a védők. Egy hazai lerohanás végén Nechita a kapuba pattintott, majd egyből a következő győri hiba után Manea is könnyű gólt szerzett (5–9). Egy lépéshiba után megint ziccerben indulhatott a Valcea, de Curea lövését bravúrral védte Lunde, Görbicz pedig a bal oldali kapufa segítségével óriási gólt szerez. 5–10

21–25. perc: Ismét Kovacsics gólja nyitja az ötperces periódust, ezúttal a bal szélről pattint Ungureanu lába alatt a kapuba, majd a sokadik vendég labdaszerzés után Rédei-Soós volt eredményes berepülve (5–12). Tervel kemény védekezését két perccel büntették a német játékvezetők, Barbosa pedig a jobb felsőbe vágta a hetest. Görbicz átlövését a léc hárította, de visszakerült a győriekhez a labda, majd Lekics harcolt ki büntetőt – még mindig hátrányban. De csak ami a létszámot illeti, Görbicz ezúttal a bal alsóba lőtt, így ismét héttel vezetett az ETO (6–13). Nechita a jobb szélen nagyon élt, két gólt is szerzett gyors egymásutánban, Lekics pedig az oldalhálóba lőtt, Meirosu pedig köszönte szépen, és közelebb lopta csapatát. 9–13, győri időkérés.

26–30. perc: Most nincs Kovacsics-nyitógól, bár kétszer is próbálkozott, Ungureanun ezúttal nem tudott kifogni. Rengeteg volt a hiba ezekben a percekben támadásban, a románok könnyű indításokkal fordulhattak, de szerencsére csak egyet tudtak kihasználni. Orbán megtörte a jobb szélről a hosszú győri gólcsendet (13–6-ról 13–10-re jöttek fel a románok), majd Lunde védése után az utolsó percben még támadhattunk a közte ötért is. Rédei-Soós ezúttal nem talált be, az utolsó másodpercben pedig Orbánt kiküldték, és hetest kapott a Valcea. Barbosa a léc fölé ágyúzott, így a szünetben 14–10-re vezet az ETO.

SZÜNET

2. FÉLIDŐ

31–35. perc: Radicsevics lövésével és Navarro védésével indult a második játékrész, majd egy-egy támadóhiba után Bulatovics ziccerét olvasta Lunde, és közben ki is egészült a Győr. Amorim újra elővette a nehéztüzérséget, Nechita rángatás miatt pedig két percre pihenőt kapott a játékvezetőktől. Bulatovics kilencről, emberhátrányból lőtt a kapu bal oldalába, aztán Szepesi kapufája a montenegrói átlövő újabb próbálkozását már védte Lunde. A kiegészülő Valcea Farcau bal szélről szerzett góljával háromra közeledett. 12–15

36–40. perc: Amorim újabb gyilkos bombája a jobb felsőben kötött ki, de Bulatovics is szépen kihasználta a győri védelem elváltását, majd a rossz bejátszás után Navarro egész pályás gólt szerzett... Ambros Martín újabb időkérésre szánta el magát. Amorim belemenése és Bulatovics rossz bejátszása után Radicsevics gyors indulás végén szerzett góljára Meirosu válaszolt hetesből. 15–17

Amorimék Bukarestben is megkapták a szükséges támogatást

41–45. perc:
A maratoni hosszúságú győri támadás végén Rédei-Soós lövése csorgott be, de a túloldalon Bulatovicsé is. A már-már brutális román védekezés során Jovanovics kapott két percet, Görbicz parádés hát mögötti passzából pedig Amorim volt eredményes (16–19). Lunde fontos hárítása után Görbicz átadása ezúttal pontatlan lett, a román csapat pedig kiegészült. Meirosu lövőcsellel sem tudta átverni a győri kapust, Görbicz betörése után pedig visszaállt a négygólos differencia. 16–20

46–50. perc: Manea lefordult Lekicsről, majd a bal felsőbe lőtt, a játékvezetők kissé meglepő módon ráadásul még ki is szórták a győrit. Amorim hosszú idő után először nem talált kaput átlövésből, Bulatovics viszont ismét a bal alsóba lőtt (18–20). A kiegészülő Győr Kovacsics alulról eleresztett lövésével talált be ismét, de Bulatovics sokadszor is eljátszotta a „balra indulok, a kapu bal oldalába húzom a labdát” figurát, és csak Manaharova hibájának köszönhetően nem közeledett egyre a lerohanás után a Valcea. Kovacsics pihenhet kicsit, jókorát sózott Bulatovicsra. 19–21

51–55. perc: Manaharova nem fogja szeretni a jobb oldali kapufát, megint kifelé pattant a labda, Rédei-Soós visszahúzott lövése viszont sajnos nem olyan, mint Bulatovicsé... (20–21). Amorimé viszont igen, ismét kiegészült közben a Győr, de Bradeanu szétbombázza így is a bal felső sarkot. Amorim hibája után Nechita lőtt ziccerben a jobb alsó mellé, és Rédei-Soós is ziccert ront. Román időkérés, támadhatnak a hazaiak az egyenlítésért. 21–22

56–60. perc: Amorim most már visszaállt védekezésben is, két kiállítás ide vagy oda, a rossz román bejátszás után pedig Görbicz nagyszerű bepassza után Kovacsics harcolt ki hetest. Görbicz ezúttal is magabiztos volt, Lunde pedig újabb védésével segítette a vendégegyüttest, Amorim lövését viszont a kapufa hárította. A győri sánc ismét elkezdett működni, Bulatovics sokadik átlövését így közös erővel hatástalanították Lundéék, de Rédei-Soós rossz lövése után Curea ismét egyre hozta csapatát (22–23). Az utolsó előtti percben Görbicz is megmutatta, hogy emberből van, újabb hetesét a két kapufa találkozása hárította a bal felsőnél, majd a kilépő Radicsevicset borították meg ketten, a német bírók nagy nehezen csak kiszórták Meirosut. Kovacsics a szépen kijátszott akció végén a bal szélről a kapus lába alatt a hálóba pattint, Lunde védése után pedig még egy támadása volt a győrieknek, de Amorim pattintását a léc hárította. A végén még egy időn túli szabaddobást végezhettek el a románok, de újabb gól már nem született, a Győr 24–22-re nyert!

Az ETO először nyert a Valcea vendégeként a BL-ben, és a 13. szezonbeli Bajnokok Ligája-mérkőzését is megnyerte!

Videó a mérkőzés utolsó perceiről itt!

NŐI KÉZILABDA BL, ELŐDÖNTŐ
RM. OLTCHIM VALCEA (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 22–24
(10–14)
Bukarest, 5200 néző. V: Geipel, Helbig (németek)
VALCEA:
Ungureanu – Manaharova, BULATOVICS 8 (1), Bradeanu 1, Manea 2, Barbosa 1 (1), Curea 1. Csere: NAVARRO 1 (kapus), Pineau 1, NECHITA 4, Meirosu 2 (1), Farcau 1, Jovanovics
GYŐR: LUNDE – Radicsevics 1, Löke 2, Tervel, E. AMORIM 6, GÖRBICZ 8 (5), Szepesi. Csere: Hornyák D., Lekics, KOVACSICS 4, Rédei-Soós 2, Orbán Adrienn 1
Az eredmény alakulása. 7. p.: 0–3. 9. p.: 1–6. 16. p.: 3–9. 22. p.: 5–12. 28. p.: 10–13. 35. p.: 12–15. 41. p.: 16–18. 48. p.: 18–21. 53. p.: 21–22. 58. p.: 22–23
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5