Női kézi NB I: a Siófok üldözte, de nem érte utol az Érdet

2018.03.11. 17:32
A női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén az Érd 22–20-ra legyőzte az Siófokot.

Szoros első félidőt játszottak a csapatok, ugyanakkor beszédes, hogy bár többször is egyenlő volt az állás, a Siófok egyszer sem szerezte meg a vezetést. A szünetben 12–11-re vezetett az Érd.

A második félidőt sokkal jobban kezdte a hazai együttes, és gyorsan elhúzott 18–12-re. Bár a Siófok ismét megrázta magát, és feljött 19–17-re, nem tudott közelebb zárkózni. A vége 22–20 lett.

Katarina Krpezs-Slezák (Érd) és Camille Aoustin (Siófok) egyaránt hat góllal volt a mezőny legeredményesebbje.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Érd HC–Siófok KC 22–20
(12–11)
Érd, 1650 néző. V: Herczeg, Südi
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 6 (1), Tóth G., A. Bulatovics 2, Kisfaludy 1, ROBERTS 5, C. LASSOURCE 4. Csere: Foggea (kapus), Szabó L. 1, Signaté, Kiss N. 2, Klivinyi, Gávai 1. Edző: Szabó Edina
SKC: DEDU – Such 1, Geiger 1, Ferenczy, Al-Gaui 2, NZE-MINKO 5, AOUSTIN 6. Csere: Mazák-Németh, Jezic 2, Maibom 3 (2), Böhme. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 12. p.: 5–4. 16. p.: 9–5. 24. p.: 11–10. 39. p.: 18–12. 47. p.: 19–16. 54. p.: 21–17.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/2
Szabó Edina:
– Nagyot küzdött a csapat. Bár a játékunk hullámzó volt, de a küzdésünk végig maximális volt, ezért elismerésem a csapatomnak a győzelemért.
Lars Rasmussen: – Egyrészt rendben volt ez a mérkőzés, mert két góllal kaptunk ki egy nagyon jó meccsen, egy jó csapattól. Másrészt mégis egy kicsit szomorú vagyok, azért, mert az Érd azzal vert meg minket, amire készültünk. A játékosok nagyot küzdöttek, de a gyorsindításban javulnunk kell.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 559–369 +190 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 15 490–342 +148 30
3. Érd 17 14 3 512–402 +110 28
4. Dunaújvárosi KKA 17 12 1 4 492–409 +83 25
5. Siófok KC 17 11 6 496–465 +31 22
6. Kisvárdai KC SE 17 10 1 6 421–419 +2 21
7. Váci NKSE 17 10 7 518–464 +54 20
8. DVSC-TVP 17 7 10 432–475 –43 14