Női kézi: a Fradi 20 góllal győzött a Kecskemét ellen

2018.01.17. 19:37
Volt, hogy Kovacsics Anikóék csak eggyel vezettek, de végül 20-szal nyertek (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kézilabda NB I 12. fordulójának szerdai két meccsén a Győri Audi ETO és a Ferencváros is simán legyőzte ellenfelét.

Könnyű mérkőzésre számíthatott az éllovas Ferencváros és a második helyen álló Győr is a női kézilabda-bajnokságban. Előbbi a játéknap előtt 12. pozíciót birtokló Kecskemét ellen hazai pályán játszhatott, míg utóbbi a 14., sereghajtó Békéscsabához látogatott.

FTC-Rail Cargo Hungaria–Kecskeméti NKSE

A Ferencváros alaposan bekezdett, de 12–6 után megtorpant, és a Kecskemét 12–11-re felzárkózott. Azonban a vendégek fellángolása pár percig tartott csupán, és a szünetre ismét megnőtt a különbség, mert 16–11-re vezetett a Fradi.

A második félidőben nem volt mese: a zöld-fehérek gyilkos tempót diktáltak, a Kecskemét csak négy gólt dobott a második 30 percben. Elek Gábor csapata végül 20 gólos különbséggel, 35–15-re nyert.

Háfra Noémi hét találattal volt a találkozó legjobbja.

Békéscsabai ENKSE–Győri Audi ETO KC

A Győr is már az elején elhúzott, de az ETO-játékosok nem engedtek ki egy pillanatra sem. Az első félidő 17–8 volt a Győrnek, a vége sima 35–26 lett.

Nora Mörk és Yvette Broch hét-hét góllal vette ki a részét a sikerből, de ugyanennyit szórt a Békéscsabából Jovana Kovacsevics is – ők hárman voltak a mezőny legeredményesebbjei.

A Győrben Görbicz Anita kisebb megfázás miatt nem játszott, míg Eduarda Amorim kézsérülést szenvedett a békéscsabai meccsen.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
FTC-Rail Cargo Hungaria–Kecskeméti NKSE 35–15 (16–11)
Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
FTC: SZIKORA – Lukács 2, Van der Heijden 4 (1), Snelder 3, HÁFRA N. 7, Kovacsics 1, Schatzl Nadine 2. Csere: Szekeres, Hornyák D. 2, Szucsánszki 2, Faluvégi, Jovanovics 1, MÁRTON 5, BÁNFAI 6. Edző: Elek Gábor
KECSKEMÉT: RISOVICS – Varga N. 1, Gulyás 1, Karalyos 1, Horváth D., DEÁKI 4, Szabó E. 2 Csere: Andrási (kapus), Kucerová 1, Borges 1, Aron 1, Gulya, Nikolajenko 2, Kovács K., Orell 1, Tóth L. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 19. p.: 12–6. 26. p.: 12–11. 34. p.: 20–12. 41. p.: 24–14. 57. p.: 33–15
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/0
Elek Gábor:
– Nem hiányoznak játékunkból ezek a hullámvölgyek, amilyet az első félidő második részében produkáltunk, de végül nagy iramban hoztuk le a mérkőzést.
Marosán György: – Az első félidei játékunk örömteli volt, de a második játékrészben kijött a különbség.

Békéscsabai ENKSE–Győri Audi ETO KC 26–35 (8–17)
Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Asztalos Bence, Bárkányi Gábor
BÉKÉSCSABA: GYÖRKÖS – Farkas K. 2, KOVACSEVICS 7, Giricz 3, Mihálffy 1, Bottó, Walfisch 4. Csere: Horvát (kapus), Szögi 1 (1), Vukajlovics 4, Pintér, Kovács A. 1, Gidai 2, Szarka 1. Edző: Horváth Roland
GYŐR: Grimsbö – Knedlíková, MÖRK 7 (1), GROOT 4 (1), BROCH 7, Amorim 1, Puhalák 3. Csere: Kiss É., Binó (kapusok), Hansen 3, Tomori 3, Fodor Cs. 1, Bódi 4, Pál 1, Afentáler 1, Varga E. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–2. 15. p.: 3–9. 26. p.: 7–13. 33. p.: 11–18. 39. p.: 12–23. 46. p.: 16–26. 48. p.: 16–29. 49. p.: 19–29. 57. p.: 21–34.
Kiállítások: 10 ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Horváth Roland: – A huszonhat lőtt gólnak különösen örülök. A gólkülönbséget tíz alatt tartottuk a világ egyik legjobb csapata ellen. Bizonyos szituációkban sikerült megállítani a győrieket.
Ambros Martín: – Az első félidőben jó tempót diktáltunk. A második felvonásban is akadtak jó időszakaink.