Női kézi: 31 gólos sikerrel búcsúzott az Elek, Martín duó

2016.06.05. 19:25
Hat góljával Lukács Viktória volt a mezőny legeredményesebbje (Fotó: Reviczky Zsolt)
A magyar női kézilabda-válogatott csoportelsőként jutott ki a decemberi svédországi Európa-bajnokságra, mivel utolsó selejtezőmérkőzésén 44–13-ra nyert Finnország ellen Érden.

Az Eb-részvételét már szerdán, a Szlovákiában aratott győzelmével bebiztosította a magyar válogatott, amely a finnek ellen örömjátékot mutatott be. A vendégek a 15. percben lőtték első góljukat, 7–0-nál, a szünetben 21–5-ös állást mutatott az érdi csarnok eredményjelzője.

A második félidő még több magyar gólt hozott, 44–13 lett a vége, válogatottunk a selejtezőcsoportja élén végezve várhatja az Eb-csoportok június 10-i, göteborgi sorsolását.

Ezen a mérkőzésen irányította utoljára a magyar válogatottat az Elek Gábor, Ambros Martín edzőpáros, a folytatásban már a dán Kim Rasmussen ül a mieink kispadján.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
5. CSOPORT, 6. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–FINNORSZÁG 44–13 (21–5)
Érd Aréna, 1200
néző. V: Alijev, Aghakisijev (azeriek)
MAGYARORSZÁG: JANURIK – LUKÁCS V. 6, Kovács Anna 5 (1), Szucsánszki 3, Kisfaludy 1, Zácsik 4, Schatzl 2. Csere: BÍRÓ (kapus), Szekeres 1, KOVACSICS 5 (1), Orbán Adrienn 4, Mészáros R., Klivinyi 4, Erdősi 3, TRISCSUK 4 (1), Dakos 2. Szövetségi kapitány: Ambros Martín, Elek Gábor
FINNORSZÁG: Koskinen – Näräkkä, Lillqvist, Hilli 2, CAINBERG 5, Genberg, A. LINDHOLM 3. Csere: Back (kapus), Holopainen 1, A. Roos, Väyrynen, Kulju 1, Harri, Rehnberg 1,Lassinharju, Pettersson. Szövetségi kapitány: Jan Hagman
Az eredmény alakulása: 12. perc: 7–0. 19. p.: 12–1. 25. p.: 16–5. 39. p.: 29–7. 52. p.: 39–9.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. –

Elek Gábor: – Remekül lehozták a meccset a lányok, megbeszéltük, hogy becsülettel hajtunk végig, és igyekszünk élvezni a játékot, ez sikerült is. Példamutatón teljesített a csapat ma is, és az elmúlt hónapokban is. Remek időszakot zártunk, ezúton is szeretném megköszönni a játékosoknak, Ambrosnak és a stábnak a közös munkát, valamint a Magyar Kézilabda-szövetségnek, öröm volt együtt dolgozni.
Ambros Martín: – Csodálatos befejezése volt ez a meccs a válogatottbeli munkánknak. Tudtuk, hogy megnyerjük a meccset. Azon voltunk, hogy a lányok élvezzék a játékot és kiszolgáljuk a szurkolókat, mindenki jól érezze magát. Örülünk, hogy sikerült megnyerni a csoportot.
Jan Hagman: – Magyarország a világ legjobbjai közé tartozik, mi minden percben harcoltunk, de a magyarok ezúttal túl jók voltak hozzánk képest. Sok sikert kívánunk nekik a jövőben. Nekünk ez a kvalifikációs sorozat remek fejlődési lehetőség volt, folytatjuk a munkát.